Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності

Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності

Назва:
Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,26 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
План.
1.Зовнішньоекономічна діяльність як об”єкт макроекономічного регулювання.
2.Стратегія розвитку зовнішньоекономічної політики України.
3.Методи прямого та непрямого впливу держави на розвиток зовнішньоекономічної діяльності.
1.
Зовнішньоекономічні відносини України із зарубіжними держава-ми здійснюються на основі взаємної вигоди, еквівалентного обміну і дотримання принципів міжнародного права.
У зовнішньоекономічній діяльності можна виділити такі основні напрями: зовнішня торгівля, фінансово-кредитні відносини, техніко-еко-номічні зв'язки, транспортні і науково-технічні. Перелічені напрями діяльності здійснює ряд організаційних структур управління, які об'єдналися у зовнішньоекономічний комплекс.
Функції вищих органів управління зосереджені у Міністерстві зовнішніх економічних зв'язків України, Державному митному комітеті і Державному експертно-імпортному банку України. Разом з Міністерством економіки України, Національним банком вони здійснюють функції державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності на макрорівні.
Підприємства і організації як суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності здійснюють розвиток прямих зв'язків з підприємствами і організаціями інших країн, укладення господарських договорів і контр-актів з розвитку виробничої і науково-технічної кооперації та інші форми зв'язків з партнерами зарубіжних країн.
Ефективність зовнішньоекономічних відносин знаходить безпосередній вираз у балансах міжнародних розрахунків:
Баланси міжнародних розрахунків – це співвідношення грошових зобов”язань, надходжень і платежів між країнами за певний проміжок часу.
А) Платіжний баланс– який включає в себе три основні розділи:
торговий баланс – це різниця вартості експорту і імпорту, або так званий чистий експорт.
баланс послуг та некомерційних платежів(“невидимі операції”) – включає платежі та надходження від транспорту, страхування, зв”язку, туризму, споживчі перекази грошових коштів(зарплата, спадщина, пенсії).
баланс руху капіталів та кредитів – показує надходження закордонних інвестицій та позик , а також надання крадитів та здійснення капіталовкладень в інших країнах.
Б) Розрахунковий баланс – це співвідношення вимог та зобов”язань країни по відношенню до інших країн на певну дату(наприклад: на початок року).
Відмінність платіжного балансу від розрахункового полягає в тому, що він характеризується фактичними надходженнями, а розрахунковий – обсягом вимог та зобов”язань.
В) Баланс міжнародної заборгованості країни – це сума боргових та майнових зобов”язань країни іноземним кредиторам, яку необхідно сплатити в установлений термін з виплатою відсотків.
2.
Політика держави у сфері зовнішньоекономічних відносин характеризуватиметься такими особливостями:
на розвиток зовнішньоекономічних зв'язків буде орієнтована структура економіки України. Вона базуватиметься на існуючому еко-номічному потенціалі, а пріоритетний розвиток отримуватимуть вироб-ництва, які забезпечуватимуть науковий і технологічний прорив на зовнішній ринок;
зовнішньоекономіна діяльність України орієнтуватиметься на за-лучення іноземного капіталу і одержання іноземних кредитів, створення спільних підприємстб та вільних економічних зон;
передбачається розвиток туризму, відпочинку та інших видів по-слуг, залучення іноземних фахівців, розширення навчання та стажу-вання за кордоном поряд з розвитком товарообміну як найбільш розвинутого напряму зовнішньоекономічної діяльності;
Україна сприятиме проведенню пайового будівництва нових підприємств та реконструкції діючих з наступним розподілом продукції, що виробляється на їх потужностях за умовами, визначеними окремими договорами;
надаватиметься підтримка господарських суб'єктів у збереженні взаємних поставок продукції і товарів, що входили до складу колиш-нього СРСР, вживаються заходи щодо запобігання реекспорту продукції, що поставляєтья;
3.
Загалом інструменти державної політики ділять на тарифні і нетарифні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок