Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Органи контролю та їх характеристика

Органи контролю та їх характеристика

Назва:
Органи контролю та їх характеристика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,07 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
«Органи контролю та їх характеристика».


У ринкових умовах господарювання підвищення ефективності виробництва, розподілу, обміну і споживання суспільно необхідного продукту неможливе без належного контролю за використанням товарно-грошових відносин.
За суб’єктами фінансово-господарський контроль в Україні поділяється на державний, муніципальний, незалежний і контроль власника.
Держаний контроль здійснюють органи державної влади та управління: Рахункова палата Верховної влади України; Державна податкова адміністрація України; Державне казначейство України; Державна контрольно-ревізійна служба України (три останніх органи контролю входять до структури Міністерства фінансів України); Фонд державного майна України; Міністерство економіки України; Міністерство фінансів України; Міністерство праці та соціальної політики України; Державний комітет статистики України; Антимонопольний комітет України; Національний банк України.
Спеціалізовані органи контролю: Державний комітет України по стандартизації, метрології та сертифікації (Держстандарт України), Державний митний комітет України, Державний комітет України у справах захисту прав споживачів (Держспоживзахист), Державна інспекція України по контролю за цінами, Державна автомобільна інспекція, Державна пожежна інспекція, Державна санітарна інспекція.
Муніципальний контроль здійснюють місцеві Ради народних депутатів та їх комісії.
Незалежний контроль – аудиторський – організується на госпрозрахункових засадах.
Контроль власника: відомчий (міністерства, відомства, концерни, асоціації, акціонерні виробничі об’єднання) і внутрішньогосподарський (власники підприємств, бухгалтерська і фінансово-економічна служба підприємств).
Рахункова палата Верховної Ради України, створена відповідно до Конституції України, організовує і здійснює контроль:
за своєчасним виконанням дохідної та видаткової частини Державного бюджету України, витрачанням бюджетних коштів;
за утворенням і погашенням внутрішнього і зовнішнього боргу України, визначає ефективність і доцільність видатків державних коштів, валютних та кредитно-фінансових ресурсів;
за фінансуванням загальнодержавних програм економічного, науково-технічного спеціального і національно-культурного розвитку, охорони довкілля, використання об’єктів права державної власності, які не підлягають приватизації;
за додержанням законності щодо надання Україною позик, економічної та іншої допомоги іноземним державам, міжнародним організаціям;
за використанням іноземних кредитів;
за законністю та своєчасністю руху коштів Державного бюджету України й позабюджетних фондів в установах Національного банку України;
за грошовою емісією, використанням золотого запасу, дорогоцінних металів тощо.
Державна податкова адміністрація України та її органи на місцях контролю додержання законодавства про податки, правильність обчислення і своєчасність внесення до бюджету податків інших платежів.
Державна контрольно-ревізійна служба України та її органи на місцях контролюють дотримання фінансової дисципліни, правильність і законність витрачення коштів із державного бюджету суб’єктами господарювання незалежно від форм власності.
Державне казначейство України і його підрозділи в регіонах контролюють витрачання коштів державного бюджету установами і організаціями відповідно до їхніх кошторисів.
Фонд державного майна України здійснює державну політику щодо приватизації державного майна, виступає орендодавцем майнових комплексів, що є загальнодержавною власністю. У своїй діяльності Фонд підпорядкований і підзвітний Верховній Раді України. В Автономній Республіці Крим, областях, містах Києва та Севастополі, в інших містах і районах України Фонд створює регіональні відділення.
Основними функціями Фонду є реалізація прав на розпорядження майном державних підприємств у процесі приватизації, створення спільних підприємств, укладання договорів з посередниками щодо організації підготовки до приватизації та продажу об’єктів приватизації і видача ліцензій посередникам; вжиття заходів щодо залучення іноземних інвестицій до процесу приватизації, проведення інвентаризацій загальнодержавного майна; здійснення аудиторських перевірок ефективності його використання тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Органи контролю та їх характеристика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок