Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Державний лад (друга половина 1950-х — перша половина 1960-х pp

Державний лад (друга половина 1950-х — перша половина 1960-х pp

Назва:
Державний лад (друга половина 1950-х — перша половина 1960-х pp
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,83 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Державний лад (друга половина 1950-х — перша половина 1960-х pp.)
Кадрові зміни. Смерть Сталіна неминуче викликала зміни на-самперед в складі правлячих осіб, примусила їх замислитися про майбутнє країни. Але спочатку вони розгубилися, злякалися за власну долю. Тому відразу ж після смерті Сталіна на спільному засіданні пленуму ЦК КПРС, Ради Міністрів, Президії Верховної Ради Союзу РСР були зроблені лише деякі кадрові перестановки. Вони пояснювалися необхідністю забезпечити безперебійне і пра-вильне керівництво життям усієї країни, згуртованість цього керів-ництва, не допустити розброду та паніки. В результаті цього най-важливіші ключові посади були розподілені між вірними соратни-ками Сталіна. Першим секретарем ЦК КПРС став Г.Маленков, якого ще за життя Сталіна розглядали як другу особу в партії. Він зайняв також посаду голови Ради Міністрів СРСР. Його замісника-ми були призначені Л.Берія, М.Булганін, Л.Каганович. Міністром закордонних справ став В.Молотов, військових — М.Булганін. Ці кадрові призначення мали підтвердити непохитність адміністра-тивно-командної системи, створеної Сталіним.
В рішеннях спільного засідання був один новий та багатообіцяючий нюанс — Г.Маленков проголосив перехід до колективного керівництва і в партії, і в державі. Але склад Президії ЦК КПРС і Президії Ради Міністрів СРСР був скорочений.
Друга передумова майбутніх змін — поява нового авторитет-ного лідера партії та держави. Ним став М.Хрущов. До 5 березня 1953 p. він був першим секретарем Московського комітету партії та секретарем ЦК КПРС. На спільному засіданні йому було доручено зосередитися на роботі секретаря ЦК партії, а у вересні 1953 p. пленум ЦК КПРС обрав його першим секретарем партії. М.Хрущов став лідером тому, що у той час виражав корінні інтереси суспільс-тва. Він очолив боротьбу з культом особи.
В Україні також відбувалися кадрові перестановки. 13 червня 1953 p. пленум ЦК КПУ усунув з посади першого секретаря КПУ Л.Мельникова, якого було обвинувачено у російському шовінізмі. Замість нього був обраний О.Кириченко. Він став першим україн-цем на цій посаді. У 1957 p. його змінив М.Підгорний, а у 1963 p. секретарем Компартії України став П. Шелест.
Ще однією ознакою боротьби з культом особи було усунення такої огидної фігури, вірної опори сталінського режиму, як Берії. Він готувався сам стати диктатором. В Україні його спільником був міністр МВС П.Мешик. 26 червня 1953 p. Берію було виключено з партії, потім його судили і 23 грудня 1953 p. він був розстріляний за антидержавні дії.
Викриття Берії змусило вище керівництво партії та держави перейти до радикальних змін.
Державний апарат. Після XX з'їзду КПРС розпочинається процес десталінізації у державному будівництві. У політичній сфері ставилося завдання усунення порушень демократії та законності, а також усіх шкідливих наслідків цих порушень. Відповідно до цього в основу процесу десталінізації було покладено такі демократичні принципи: визнання за народом ролі творця історії, розвиток його творчої активності, турбота про народні інтереси; опора на науку, знання об'єктивних законів суспільного розвитку; колективне кері-вництво.
Разом із тим у боротьбі за соціалізм вирішальна роль, як і раніш, відводилася компартії, Тим більше, що вона взяла на себе боротьбу з культом особи. Протягом 50-х років лави Компартії України помі-тно зросли (1952 p. — 770 000 чоловік, 1959 p. - 1 300 000 чоловік).
XX з'їзд КПРС постановив і надалі проводити роботу з удос-коналення державного апарату, повернутися до питань конкретно-го керівництва господарством країни. Висувалась вимога удоскона-лити організаційні форми: спростити структуру управління, рішуче усувати проміжні ланки і тим самим наближати центр до місць, поглиблювати спеціалізацію управління, зробити апарат управління економним. Робляться спроби зламати командно- бюрократичні методи управління, установлені у ЗО—40-х роках.
Але цей процес відбувався повільно, важко, часто наштовхува-вся на прихований, а то й відкритий опір.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Державний лад (друга половина 1950-х — перша половина 1960-х pp

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок