Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Перший Всеукраїнський з’їзд Рад та його акти

Перший Всеукраїнський з’їзд Рад та його акти

Назва:
Перший Всеукраїнський з’їзд Рад та його акти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,09 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
“Перший Всеукраїнський з’їзд Рад та його акти”


ПЛАН
Вступ
1. Особливості організації І Всеукраїнського з’їзду Рад
2. Проведення І Всеукраїнського з’їзду Рад
3. Наслідки від проведення І Всеукраїнського з’їзду Рад
та прийнятих актів
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Прагнучи у питаннях державного будівництва спиратися на всі соціальні верстви населення України, Центральна Рада намагалася розширити свою соціальну базу. Саме з цією метою на початок грудня 1917р. був спланований І Всеукраїнський з'їзд Рад робітни-чих, селянських та солдатських депутатів. За нормами представни-цтва депутати з'їзду мали представляти усі українські землі.
Свої наміри щодо цього з'їзду мали і більшовики України. Вони намагалися шляхом переобрання складу Центральної Ради перетворити її на зразок російського ЦВК.
Всеукраїнський з'їзд Рад робітничих, селянських та солдатсь-ких депутатів розпочав свою роботу 4 грудня 1917 р. у Києві. На нього прибуло понад 2000 депутатів, переважно селян, серед яких більшовики складали трохи більше 100 чоловік. Зрозуміло, що при такому співвідношенні сил з'їзд висловив повну довіру і підтримку Центральній Раді та Генеральному Секретаріату. В резолюції з'їзду, зокрема, говорилося: "З проголошенням Третього Універсалу Цен-тральна Рада стала на шлях широких соціальних і політичних реформ і приступила до скликання Українських Установчих зборів, яким єдино Центральна Рада може передати усю повноту влади в Україні... З'їзд вважає переобрання Центральної Ради несвоєчас-ним і недоцільним".
Більшовики були змушені залишити з'їзд і переїхати до Хар-кова, де провели свій окремий з'їзд. Особливості організації та проведення Першого Всеукраїнського з’їзду Рад, прийняті акти та наслідки від цього розглянемо більш детальніше в даній роботі.
1. Особливості організації І Всеукраїнського з’їзду Рад
Як уже зазначалося, після жовтне-вого збройного повстання у Петрограді та приходу до влади біль-шовиків, оформленого рішеннями II Всеросійського з'їзду Рад робітничих та солдатських депутатів, III Універсалом Центральної Ради у відповідь на це було проголошено Українську Народну Республіку. Центральна Рада засудила збройне повстання у Петро-граді та зробила заяву про неприпустимість нелегітимного переходу влади до Рад робітничих та солдатських депутатів. Намітилося явне протистояння Центральної Ради ВЦВК і Раднаркому на чолі з В.Леніним як загальноросійської державної влади. Це протистоян-ня значно посилилося після "Маніфесту до українського народу" з ультимативними вимогами до Української Ради. Прийнятий Рад-наркомом 3 грудня 1917 p., напередодні І Всеукраїнського з'їзду Рад, цей маніфест став своєрідним каталізатором, який прискорив початок громадянської війни в країні.
Більшовики України, спираючись на прийняті II Всеросійсь-ким з'їздом Рад декрети про мир і землю, декларацію Всеросійсь-кого ЦВК про права народів Росії та інші популярні акти радянської влади і, борючись за перетворення їх в життя, розгорнули бурхливу діяльність по більшовизації Рад та встановленню їх влади на місцях як органів класової диктатури пролетаріату. Недостатньо активна позиція Центральної Ради щодо практичної реалізації про-голошених нею соціальних завдань, про що писав В.Винниченко, полегшила процес утвердження більшовицької влади у ряді, перш за все пролетарських регіонів України. Після перевиборів до Рад в листопаді та на початку грудня 1917 р. в них різко посилився вплив більшовиків. У багатьох Радах вони повністю оволоділи керівними позиціями. У Луганській Раді більшовики складали 85,5% депутатів. Бердянській — 75, Друновській — 70, Київській — 60, Лозово-Павловській — 57,8, Кременчуцькій — 52,6, Харківській — 47,5, Катеринославській — 46,6, Одеській — близько 40%, Всього на кінець 1917 р. в Україні діяли майже 300 Рад, переважно робіт-ничих та солдатських депутатів. У їх будівництві більшовикам України значну допомогу подавали їх однопартійні з центральних регіонів Росії, ЦК більшовицької партії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Перший Всеукраїнський з’їзд Рад та його акти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок