Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Форми (джерела) права. Конституційні права і свободи людини і громадянина. Матеріальна відповідальність працівників за шкоду, заподіяну з їх вини підприємству (установі, організації)

Форми (джерела) права. Конституційні права і свободи людини і громадянина. Матеріальна відповідальність працівників за шкоду, заподіяну з їх вини підприємству (установі, організації)

Назва:
Форми (джерела) права. Конституційні права і свободи людини і громадянина. Матеріальна відповідальність працівників за шкоду, заподіяну з їх вини підприємству (установі, організації)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,74 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Дисципліна: “ОСНОВИ ДЕРЖАВИ ТА ПРАВА”
Тема: “Форми (джерела) права. Конституційні права і свободи людини і громадянина. Матеріальна відповідальність працівників за шкоду, заподіяну з їх вини підприємству (установі, організації).”


І. Форми (джерела) права.
Форми (джерела) права – це вихідні від держави або визнані нею офіційно-документальні форми вираження і закріплення норм права, які надають їм юридичного, загальнообов’язкового значення.
Нормативно-правовий акт – це офіційний акт-документ компетентних органів, що містить норми права, забезпечувані державою (конституційні закони, укази президента, постанови та ін.). Є основним юридичним джерелом права більшості країн (Франція, ФРН, Італія, Іспанія).
Нормативно-правовий акт – це офіційний акт-волевиявлення (рішення) уповноважених суб’єктів права, що встановлює (змінює, скасовує) правові норми з метою регулювання суспільних відносин. Або ж: акт правотворчості, який містить юридичні норми.
Отже, нормативно-правовий акт становить рішення правотворчого органу, спрямоване на встановлення, зміну або скасування дії норм права.
Функції нормативно-правового акту:
юридичного джерела права;
функцію форми права.
Тобто виступає як спосіб існування і вираження норм права.
Ознаки нормативно-правового акту:
Приймається або санкціонується уповноваженими органами держави або народом;
Завжди містить нові норми права або змінює чинні, чітко формулює зміст юридичних прав і обов’язків.
Приймається з дотриманням певної процедури;
Має форму письмового акту-документу і точно визначені реквізити:
вид акту (указ, закон, постанова);
найменування органу, який ухвалив акт;
заголовок;
дата ухвалення акту;
номер акту;
дані про посадову особу, яка підписала акт.
Публікується в офіційних спеціальних виданнях з обов’язковою відповідністю автентичності тексту офіційного зразка.
Види нормативно-правового акту за юридичною чинністю:
закони;
підзаконні нормативні акти.
Є види нормативно-правового акту за сферою дії:
загальні;
спеціальні;
локальні.
Види нормативно-правового акту за характером волевиявлення:
акти встановлення норм права;
акти заміни норм права;
акти скасування норм права.
Види нормативно-правового акту за галузями законодавства:
цивільні;
кримінальні;
адміністративні;
кримінально-процесуальні;
адміністративно-процесуальні.
І ще є види нормативно-правового акту за суб’єктами нормотворчості в Україні:
Правовий прецедент – акт-документ, що містить нові норми права в результаті вирішення конкретної юридичної справи судовим або адміністративним органом, який надає загальнообов’язкового значення при вирішенні подібних справ у майбутньому (Англія, США, Індія).
Нормативно-правовий договір – спільний акт-документ, що містить нові норми права, які встановлюються за взаємною домовленістю між правотворчими суб’єктами (результат двосторонньої або багатосторонньої угоди) із метою врегулювання певної життєвої ситуації і забезпечується державою. На відміну від договорів-операцій, які мають індивідуально-разовий характер, нормативно-правовий договір розрахований на кількаразове застосування: його зміст складають норми – правила поведінки загального характеру (колективний, трудовий договір, типовий договір та ін.). він має суттєве значення у сфері комерційних відносин і майнового обороту. Може мати місце між суб’єктами федерації (РФ у 1992 р.). Особливим видом нормативно-правового договору є міжнародний правовий акт, що (на відміну від внутрішньодержавного нормативно-правового договору) можна розглядати як самостійне джерело права.
Правовий звичай – акт-документ, що містить норми-звичаї, які санкціоновані державою і забезпечуються нею. Держава визнає не всі звичаї, що склались у суспільстві, а лише ті, що мають найбільше значення для суспільства, відповідають його інтересам і відповідають історичному етапу його розвитку. Правовий звичай – найстародавніше джерело права, він історично і фактично передував закону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Форми (джерела) права. Конституційні права і свободи людини і громадянина. Матеріальна відповідальність працівників за шкоду, заподіяну з їх вини підприємству (установі, організації)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок