Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Функції держави: поняття, види, їх співвідношення з її задачами та цілями

Функції держави: поняття, види, їх співвідношення з її задачами та цілями

Назва:
Функції держави: поняття, види, їх співвідношення з її задачами та цілями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,74 KB
Завантажень:
593
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ПЛАН
ВСТУП.................................................................................................................3
1. Функції держави: поняття, види, їх співвідношення з її задачами та цілями...................................................................................................................... 4
2. Основні зовнішні та внутрішні функції сучасної держави.....................................................................................................................8
3. Форми та методи здійснення функцій держави...................................................................................................................19
ВИСНОВКИ......................................................................................................23
ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ..................................................24
 


ВСТУП
Наукове пізнання держави будь-якого історичного типу обов’язково ставить за мету розгляд її цілей, задач та функцій, що представляють собою найважливіші якісні характеристики та орієнтири не тільки власне держави як особливої організації публічної влади, але й суспільства в цілому.
Питання про функції держави, форми та методи їх здійснення має не тільки теоретичне, а й практичне значення. Воно дозволяє розглянути державу не тільки з боку її форми, внутрішньої побудови та змісту, але з точки зору різнобічності діяльності, функціонування. Це дозволяє з достатньо високою точністю визначити характер діяльності держави, доцільність та правильність вибору нею на тому чи іншому етапі розвитку приоритетів, зрештою, рівня її організованості та ефективності.
Мета даної роботи полягає у розкритті суті функцій держави. Предметом роботи є безпосередньо самі функції держави. Основні задачі роботи:
1. Необхідно розкрити поняття і зміст функцій держави.
2. Розкрити суть форм і методів здійснення функцій держави.
3. Охарактеризувати види функцій держави.
4. Охарактеризувати функції держави в сучасних умовах.


1 ФУНКЦІЇ ДЕРЖАВИ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, ЇХ СПІВВІДНОШЕННЯ ЗЇЇ ЗАДАЧАМИ ТА ЦІЛЯМИ
Перед будь-якою державою завжди постає коло завдань, на вирішення яких вона спрямовує свої матеріальні ресурси, ідеологічні та політичні зусилля. З-поміж усієї сукупності зусиль можна виділити деякі, які виражають сутність держави і без котрих вона не може повноцінно діяти як найважливіша складова частина
політичної системи суспільства. Ці основні напрями діяльності держави, в яких знаходять свій вираз її сутність, завдання і цілі, називаються функціями держави.
Головні завдання і цілі держави, на тій або іншій стадії її розвитку, обумовлюються економічними, політичними, соціальними та іншими умовами її існування. Виходячи з цього, основні напрямки її діяльності, тобто її функції, мають об'єктивний характер, обумовлений потребами життя суспільства.
Здійснення функцій держави має постійний, систематичний характер і відбувається протягом всього часу існування об'єктивно обумовлених завдань, що стоять перед державою.
У той же час державні функції не є щось раз і назавжди застигле і незмінне. Вони виникають, здійснюються і розвиваються у відповідності з тими завданнями, що належить виконувати державні у конкретних історичних умовах.
Таким чином, функції держави знаходяться в тісному зв'язку між собою і з тими суспільними відносинами, на які держава намагається активно впливати у відповідності зі своїми потребами, всією своєю політикою. Саме функції держави характеризують саму суть державного, впливу на суспільні відносини.
Необхідно, однак відмітити, що сучасною юридичною наукою запропонована трактована функція держави не тільки як напрямків її діяльності, але й механізму державного впливу на суспільні процеси. І це вірно, так як виконуючи деякі функції в тих чи інших сферах життя суспільства, держава одночасно за допомогою реформ, які проводяться, різного роду перетворень, правового регулювання суспільних відносин, впливає на стан суспільних процесів.
Термін “функції держави” застосовується для визначення основних, найбільш важливих напрямків діяльності держави, в яких виявляється її соціальне призначення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Функції держави: поняття, види, їх співвідношення з її задачами та цілями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок