Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Держава в політичній системі суспільства

Держава в політичній системі суспільства

Назва:
Держава в політичній системі суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
58,69 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
Дипломна робота
на тему:
Держава в політичній системі суспільства


Держава в політичній системі суспільства
Зміст
Вступ....................................................................................................................3
Розділ 1. Теоретичний аналіз політичної системи суспільства.....................6
Поняття і функції політичної системи суспільства...................................6
Структура політичної системи суспільства...............................................17.
Класифікація політичних систем................................................................31
Розділ 2. Місце і роль держави в політичній системі суспільства................34
2.1 Поняття держави як основного елемента політичної системи................34
2.2 Значення держави для політичної системи суспільства...........................46
Розділ 3. Механізм взаємодії держави та недержавних організацій............52
3.1 Держава та об’єднання громадян...............................................................54
3.2 Загальна характеристика взаємодії держави з іншими
недержавними організаціями.....................................................................64
Висновок
Список використаних джерел


Вступ
Різноманітні політичні явища, що відбуваються в суспільстві, взаємозв’язані та становлять самодостатню цілісність. Означена властивість політичних явищ вкладається в поняття “політична система”.
Кожне суспільство складається з певної кількості досить складних підсистем (сфер): виробничої, соціальної, духовної та політичної, до якої входять інститути держави і влади. Усі ці системи характеризуються притаманними лише їм структурою, функціями, цінностями, нормами, цілями тощо. Політична підсистема покликана створювати сприятливі умови для ефективної діяльності всіх ланок суспільної системи, для повної реалізації інтересів усіх членів суспільства. Кожна з підсистем (сфер) людського суспільства може зберігати життєздатність і функціонувати лише за умови, що всі інші бездоганно чи хоча б задовільно виконуватимуть свої функції.
Політична система гармонізує суспільні відносини, визначає механізми вирішення соціальних конфліктів і запобігання кризовим явищам.
Політика є важливим компонентом життєдіяльності будь-якого суспільства. За своєю природою вона пронизує всі сфери суспільного життя. Як соціальне явище політика носить відносно самостійний характер, і її розвиток відбувається на основі своїх власних об’єктивних закономірностей. Але сутнісний аналіз цього соціального явища не може бути повним і зрозумілим без виявлення його взаємодії з іншими явищами і процесами політичного простору суспільного життя.
Тому, політична система як одна із частин або підсистем соціальної системи дає змогу виявити межі політики та політичних відносин, їхні елементи та взаємозв’язок між ними, функції та ін. Тобто поняття політичної системи дає можливість розкрити цілісність, динамізм і структуру політичного життя, його якісні характеристики, що визначаються насамперед місцем і роллю самої політики у суспільстві.
Наукове знання про політичні системи, на сучасному етапі є результатом значного розвитку. Так, історично першим інститутом політичної системи була держава. Але в умовах нерозвиненого політичного життя, властивого традиційним суспільствам, діяльність політичної системи, по суті, обмежувалася функціонуванням державних інститутів. Правда, поряд існували інші формальні і неформальні об’єднання, які відігравали значну, а інколи і провідну політичну роль.
Народження цілісної політичної системи пов’язане з подальшим цивілізаційним розвитком, формуванням громадського суспільства, його структури. З’являються великі соціальні групи. З метою задоволення їхніх потреб та інтересів виникають політичні партії, профспілки, селянські спілки, об’єднання промисловців тощо, утворюються між групові об’єднання (національні, народні фронти).
Політична система суспільства досліджувалася протягом багатьох століть, починаючи від Арістотеля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 Реферат на тему: Держава в політичній системі суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок