Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Правове виховання

Правове виховання

Назва:
Правове виховання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,34 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КУРСОВА РОБОТА
Правове виховання


ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………………3
РОЗДІЛ І. ПОНЯТТЯ ТА МЕХАНІЗМИ ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ ПРАВОВИЙ ВСЕОБУЧ…………………………5
1.1. Поняття, ознаки і функції правового виховання……….5
1..2. Система і механізм правового виховання. Правова вихованість……………………………………………….…....7
1.3. Правове загальне навчання……………………………..11
1.4. Правовий нігілізм: джерела і шляхи подолання……….14
РОЗДІЛ ІІ. ПРАВОСВІДОМІСТЬ І ПРАВОВА КУЛЬТУРА В ПРАВОВОМУ ВИХОВАННІ……………………………………..17
2.1. Поняття і структура правосвідомості…………………..17
2.2. Функції правосвідомості. Роль правосвідомості в процесі правотворчості і правореалізації…………………………….22
2.3. Правова культура: зв'язок із загальною культурою. Види правової культури…………………………………………….25
2.4. Правова культура суспільства…………………………...27
2.5. Правова культура особи………………………………….29
ВИСНОВКИ………………………………………………………...33
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………36


ВСТУП
Тема дослідження даної курсової роботи є вкрай потрібною для вивчення, оскільки правове виховання тісне пов'язане з усіма видами соціаль-ного виховання — моральним, політичним, естетичним та ін. їх можна назвати «субправовими», тобто такими, що «прилягають до правового», «пов'язані з правовим», оскільки всі вони втягу-ються в орбіту правового виховання.
Правове виховання — це цілеспрямований постійний вплив на людину з метою формування у неї правової культури і активної правомірної поведінки. Основна мета правового виховання — дати людині необхідні в житті юридичні знання і навчити її по-важати закони і підзаконні акти та додержуватися їх, тобто сфо-рмувати достатньо високий рівень правової культури, здатний значно зменшити кількість правопорушень. Кожна людина, зна-ючи свої права і обов'язки, може грамотно захищати себе від не-законних дій з боку юридичних органів, то застосовують право.
Перехід до ринкових відносин викликав необхідність у пра-вовій освіті керівників, фахівців, посадових осіб комерційних корпорацій. Правова освіта посадових осіб має на меті не тільки оволодіння мінімумом правових знань, а й ставлення до їх вико-ристання: всі управлінські рішення мають відповідати «літері» і «духу» закону.
Необхідна систематична робота з підвищення професійної культури всіх суб'єктів правоохоронної системи, що сприятиме подоланню недовіри населення до правоохоронних органів. До-держання закону стане вигіднішим, ніж його порушення, коли зміцниться надійність права, що означає, з одного боку захист набутих прав, а з іншого — можливість будь-якого громадянина, який не має юридичної освіти, знати свої права. Надійність права припускає також стабільність правопорядку і можливість перед-бачати зміст конкретних юридичних рішень.
Ключовий пункт правосвідомості — усвідомлення людьми цінностей природного права, прав і свобод людини і оцінка чин-ного права з погляду його відповідності загальнолюдським цін-ностям, що знайшли закріплення в міжнародних документах про права людини. Правосвідомість не тільки виражає ставлення індивіда до правової дійсності, а й спрямовує її на певні зміни в правовому середовищі, прогнозує і моделює їх.
В даній роботі планую дослідити такі питання як поняття, ознаки і функції правового виховання, система і механізм правового виховання, поняття правової вихованості, правове загальне навчання та шляхи подолання правового нігілізму, місце правосвідомості і правової культури серед результатів правового виховання.
Гадаю, що саме ці питання розкриють загальну тему курсової роботи – “Правове виховання”.
Під час написання курсової роботи були використані різноманітні літературні джерела та наукові методи дослідження.


РОЗДІЛ І. ПОНЯТТЯ ТА МЕХАНІЗМ ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ
1.1. Поняття, ознаки і функції правового виховання
Правове виховання — це цілеспрямований постійний вплив на людину з метою формування у неї правової культури і активної правомірної поведінки. Основна мета правового виховання — дати людині необхідні в житті юридичні знання і навчити її по-важати закони і підзаконні акти та додержуватися їх, тобто сфо-рмувати достатньо високий рівень правової культури, здатний значно зменшити кількість правопорушень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Правове виховання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок