Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Українські землі в складі Речі Посполитої (1569- р. - середина ХVII ст.)

Українські землі в складі Речі Посполитої (1569- р. - середина ХVII ст.)

Назва:
Українські землі в складі Речі Посполитої (1569- р. - середина ХVII ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,75 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Контрольна робота
з курсу: Історія держави і права України.
по темі: Українські землі в складі Речі Посполитої (1569- р. - середина ХVII ст.)


План
1. Загальна характеристика періоду.
2. Державно-правове становище України гетьманської доби:
· Переворот 29 квітня 1918 р.;
· Організація влади
· Військове будівництво.
· Судова система
· Законодавство
· Повстання проти гетьманського уряду.
3. Державність УНР часів Директорії. Вплив зовнішніх чинників:
· Встановлення влади Директорії;
· Держави Антанти і Директорія;
· Зусилля Директорії по удержанню влади;
· Варшавський договір;
· Ризький договір.
4. Встановлення радянської влади в Україні, її конституційне оформлення:
· І та ІІ Всеукраїнський з'їзд Рад;
· ВУЦВК і Народний Секретаріат;
· Місцеві ради;
· Надзвичайні органи радянської влади;
· Боротьба за відновлення радянської влади;
· ІІІ Всеукраїнський з'їзд Рад. Конституція 1919р.;
· Радянське будівництво в УСРР у 1920 р.
Загальна характеристика періоду.
У цілому події 1918—1920 рр. в Україні розгорталися в загаль-ному контексті громадянської війни на території дореволюційної Росії. Разом із тим вони мали свою специфіку і визначалися особ-ливим драматизмом, який виявився у надзвичайній запеклості бо-ротьби за владу, в більш складному, ніж у інших регіонах колишньої імперії, комбінуванні найрізноманітніших політичних сил, їх шви-дкій змінюваності біля керма влади, у поєднанні гасла соціального визволення з гаслом національно-державного суверенітету та ін. У цій боротьбі можна виділити кілька етапів. На пер-шому етапі національну революцію очолювала Центральна Рада. В листопаді 1917 р. було проголошено Українську Народну Республі-ку (УНР). Другий етап — це правління з кінця квітня 1918 р. гетьманщини в умовах окупації України австрійськими та німець-кими військами. Особливою проблемою в національному держав-ному відродженні було утворення в західних регіонах України в жовтні 1918 р. Західної Української Народної Республіки (ЗУНР). І нарешті, майже паралельно з утворенням ЗУНР на більшій частині України, починаючи з листопада 1918 р., проходило відновлення УНР на чолі з Директорією і об'єднання її з ЗУНР. Це також був визначний етап в національно-державному будівництві. На жаль, наприкінці 1920 — на початку 1921 р. процес національного держа-вного відродження був перерваний перемогою об'єднаних радянсь-ких збройних сил, встановленням радянської влади на більшій частині України та окупацією західноукраїнських регіонів Поль-щею, Румунією, Чехословаччиною.
Державно-правове становище України гетьманської доби .
Переворот 29 квітня 1918 р. і утворення гетьманської держави. В умовах іноземної окупації одночасно з втратою популярності Центральної Ради поширювався рух проти неї. Частина селян і міського населення прагнула встановити інший порядок. Своє ро-зв'язання проблеми намічали й німці, передбачаючи в нових умовах нажитись за рахунок пограбування України.
Навесні 1918 р. у Києві було створено Українську народну громаду, до якої вступило багато старшин 1 -го Українського корпу-су та козаків з Вільного козацтва. Громада зав'язала тісні стосунки з партією українських хліборобів-демократів та з "Союзом земель-них власників", а у середині квітня 1918 р.— і з німецьким коман-дуванням. На одній з нарад німецького та австрійського команду-вання було вирішено, зважаючи на неможливість співпраці з Цен-тральною Радою, підтримати іншу владу, яка б встановилася внаслідок перевороту. Новий уряд передбачалось утворити у формі диктатури, з твердою владою, без народного представництва, при-наймні на перший час. За найкращу форму влади було визнано гетьманат.
Кандидатами на гетьмана називали різних осіб, у тому числі Є.Чикаленка — багатого поміщика, видатного громадського діяча, а також П.Скоропадського — колишнього командира 1-го Україн-ського корпусу і почесного отамана Вільного козацтва
29 квітня у Києві відбувся хліборобський з'їзд, організований з ініціативи "Союзу земельних власників", на якому генерала Павла Скоропадського було проголошено гетьманом України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: Українські землі в складі Речі Посполитої (1569- р. - середина ХVII ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок