Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Виникнення фашизму в Німеччині

Виникнення фашизму в Німеччині

Назва:
Виникнення фашизму в Німеччині
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,23 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з історії держави і права зарубіжних країн
на тему:
“Виникнення фашизму в Німеччині”


ПЛАН
1. Передумови виникнення фашизму в Німеччині
2. Соціал-демократична партія Німеччини як партія,
що цікавиться інтересами народу
3. Встановлення нацистської диктатури. А. Гітлер
4. Початок панування фашизму в Німеччині
Використана література
1. Передумови виникнення фашизму в Німеччині
З кінця 1918 p. економічне становище Німеччини безу-пинно погіршувалося. Втративши багату сировиною про-вінцію Ельзас-Лотарингію й передавши Франції на 15 років право експлуатації ресурсів Саарської області, Ні-меччина позбавилась 75% видобутку залізної руди, 25% вугілля, 35% виплавки сталі. Згортання військової промис-ловості та демобілізація армії спричинили масове безробіт-тя. Країна зазнавала гострої нестачі сировини, продуктів харчування, палива. Спекулянти дедалі більше роздували ціни. Курс марки падав, почалася інфляція. Різко загост-рилася соціальна обстановка.
Після Листопадової революції 1918 р. в Німеччині виникло безліч так званих "добровольчих" формувань і таємних військових гуртків. Вони складалися головним чином з офіцерів і унтер-офіцерів колишньої кайзерівської армії, що прагнули скинути "листопадових злочинців" і відновити стару, кайзерівську Німеччину.
У цей час на політичну арену країни виходить створена 1919 р. націонал-соціалістська робітнича партія Німеччини (НСДАП) на чолі з Гітлером. У перші роки свого існування націонал-соціалісти не мали великого впливу. Першими рекрутами націонал-соціалізму були різноманітні елемен-ти, відмітною рисою яких була соціальна невлаштованість: люмпени, фронтовики, що втратили здатність до регуляр-ної праці; політичне та психічно нестійкі представники середніх верств неспроможні усвідомити свої реальні інтереси.
Економічне становище Німеччини продовжувало за-лишатися дуже тяжким. Повоєнна реконверсія відбувалася дуже повільно порівняно з інфляцією, що зростала висо-кими темпами. Прикриваючись необхідністю "національ-них жертв", великий капітал прагнув звалити наслідки війни та інфляції на трудящих. Найбільш потерпали від знецінення марки ті, хто одержував тверду зарплату, окла-ди, пенсії. У 1920 — 1922 pp. заробітна плата забезпечувала не більше 50-60% вартості життя, а 1923 р. — значно менше. У однієї частини народу це породжувало песимізм, настрої безвиході та приреченості; у іншої — загострювало класову самосвідомість і розуміння причин лиха, спонукало до дії.
Наймані робітники налічували в Німеччині близько 22 млн чоловік, тобто дві третини самодіяльного населен-ня. Політичні партії країни, активно спрямовуючи свої пропагандистські зусилля на робітників, шукали серед них розуміння та підтримки, при цьому переслідуючи свої вузькопартійні цілі.
2. Соціал-демократична партія Німеччини як партія,
що цікавиться інтересами народу
Найбільшою партією, що мала значний вплив серед робітників, залишалася СДПН. Вона нараховувала близько 1 млн членів. СДПН перетворювалася на державну партію: у червні 1920 р. її лідери очолювали уряд, а після того неодноразово входили до його складу. Багато соціал-де-мократів ставали державними службовцями. Демократич-ний рух у Німеччині в 1919-1923 pp. розвивався хвилеподібно, але кульмінацією стали події осені 1923 р. Великий виступ робітників у Гамбурзі 23-25 жовтня було придушено поліцією та військами.
Монополістичні кола Німеччини зневірились у політи-ці лівих партій, стали втрачати інтерес до співпраці з СДПН; з іншого боку, авторитет СДПН та інших лівих партій падав. 2 листопада СДПН оголосила про свій вихід з уряду. З ситуації, Що склалася, скористалися націонал-соціалісти, щоб завдати удару республіканському урядові й встановити військово-терористичну диктатуру.
В листопаді 1923 p., коли генеральний комісар Баварії фон Кар мав виступати з промовою на мітингу почесних громадян міста Мюнхена в пивному барі "Бюргерброй", Гітлер разом із штурмовиками з СА (напіввійськове фор-мування НСДАП) увірвався до зали, скочив на стілець, вистрілив у стелю, а після цього проголосив "програму" створення "національного уряду".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Виникнення фашизму в Німеччині

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок