Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Міжнародно-правовий акт

Міжнародно-правовий акт

Назва:
Міжнародно-правовий акт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,71 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Курсова робота на тему:


ЗМІСТ
ВСТУП.
РОЗДІЛ І. Поняття і види форм (джерел) права
1.1. Форма (джерело) права як науково-правова категорія.
1.2. Правовий звичай як форма (джерело) права та його характеристика.
1.3. Нормативно-правовий акт як форма (джерело) права та його характеристика.
1.4. Правовий прецедент як форма (джерело) права та його характеристика.
1.5. Нормативно-правовий договір як форма (джерело) права та його характеристика.
1.6. Правова доктрина як форма (джерело) права та її характеристика.
1.7. Релігійно-правова норма як форма (джерело) права та її характеристика.
1.8. Міжнародно-правовий акт як форма (джерело) права та його характеристика.
РОЗДІЛ ІІ. Закони та підзаконні акти: юридична природа та види.
2.1. Класифікація нормативно-правових актів.
2.2. Поняття, види та юридична природа законів.
2.3. Конституція як основний закон держави і громадянського суспільства.
2.4. Підзаконні нормативно-правові акти: поняття, види.
2.5. Співвідношення закону та підзаконного нормативного акту: формула підзаконності.
РОЗДІЛ ІІІ. Межі і сфери дії нормативних актів України.
3.1. Загальнотеоретичний аналіз поняття меж та сфер дії.
3.2. Дія нормативно-правового акта в часі.
3.3. Дія нормативно-правового акта в просторі.
3.4. Дія нормативно-правового акта за колом осіб.
ВИСНОВКИ.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.


ВСТУП
Традиційним при вивченні права є розгляд питання про джерела права. В літературі звертається увага на багатозначність і нечіткість цього поняття, а також численність джерел права. Однак у радянській правовій системі джерелом права здебільшого визнавалися нормативно-правові акти. Не змінилися погляди правників з цього приводу і зараз.
Отож, у багатьох випадках джерела права ототожнюються з його формами. Так, В.Шаповал зазначає, що формами існування будь-якої галузі національного права є нормативно-правові акти, що належать до формальних джерел права [24, с.5]. Ту саму ідею висувають і автори підручників з теорії держави і права, які визнають юридичні джерела (форми) або соціально-соціальні джерела офіційно-документальними формами вираження і закріплення норм права, що виходять від держави і надають їм юридичне, загальнообов’язкове значення.
До загальносоціальних джерел відносять економічні, соціальні, політичні, морально-культурні та інші фактори, що породжують або обЙєктивно обумовлюють виникнення правових норм. В російській літературі зустрічається ще більша градація. Тут зустрічаються матеріальні, ідеальні та юридичні джерела права.
Матеріальні – ґрунтуються на системі об’єктивних потреб суспільного розвитку, своєрідності даного способу виробництва, базисних відносинах. Але суспільні потреби мають бути осмислені та скориговані законодавцем у відповідності до рівня його правосвідомості та політичної орієнтації. На його позицію можуть впливати особливості міжнародної та внутрішньополітичної обстановки, деякі інші фактори. Всі ці обставини у своїй сукупності і становлять ідеальне джерело права.
Результат ідеологічного осмислення потреб суспільного розвитку шляхом ряду правотворчих процедур отримує своє вираження в юридичних актах, які є юридичним джерелом права. В цьому випадку юридичне джерело права та форма права співпадають за змістом [20, с.375].
Але в деяких видання поняття „джерела права” і „форми права” не ототожнюються. Вони, за твердженням авторів, тісно взаємоповЙязані, але не збігаються. Якщо „форми права” показують, як зміст права організовано і виражено ззовні, то „джерела права” – це витоки формування права, система факторів, що визначають його зміст і форми вираження [20, с.375].
За давнішою традицією в романо-германській правовій системі основним джерелом права визнавалось писане право – нормативні акти. В дореволюційній Росії переважала думка, що саме ці форми обЙєктивування юридичних норм, які слугували визнанням їх обов’язковості, звуться джерелами права. Але навіть в ті часи такий підхід викликав заперечення.
Л.Петражицький щодо розбіжностей у питанні джерела права вважав, що вони існують і через незґясованість питання про те, що таке право [15, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Міжнародно-правовий акт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок