Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Методи державного регулювання

Загрузка...

Методи державного регулювання

Назва:
Методи державного регулювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,18 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Методи державного регулювання
План.
1.Сутність і класифікація методів державного регулювання.
2.Правові та адміністративні методи регулювання економіки.
3.Економічні методи державного регулювання.
Сутність і класифікація методів державного регулювання.
Державне регулювання економіки здійснюється за допомогою ар-сеналу методів.
Під методами державного регулювання економіки слід розуміти способи впливу держави в особі законодавчих і виконавчих органів на сферу підприємництва, інфраструктури ринку, неко-мерційний сектор економіки з метою створення або забезпечення умов їх діяльності відповідно до національної економічної політики.
За формами впливу на суб'єкти ринку методи державного регулювання розділяють на дві групи:
1.Методи прямого впливу(адміністративного характеру:державні замовлення, різного роду ліміти, централізовано встановлені ціни, обмеження, штрафи, дозволи, ліцензії, квоти тощо, а також методи, засновані на застосуванні бюджету як джерела дотування, цільового фінансування окремих суб'єктів і сфер діяльності).
2.Методи непрямого,(посередкованого)впливу належать ті, що не прямо регламентують поведінку суб'єктів ринку, а через ство-рення певного середовища для його діяльності, яке мотивує ту або іншу його поведінку(податкове регулювання, регулювання через політику прискореної амор-тизації, методи стимулювання конкуренції тощо).
Залежно від застосування засобів впливу на ринок розрізняють правові, адміністративні, економічні, в тому числі фінансово-бюджетні і кредитно-грошові методи регулювання ринку.
Механізм поєднання методів прямого і непрямого регулювання, правових, адміністративних і економічних може бути різним — залежно від ступеня розвитку рин-кових відносин, фінансової і економічної ситуації в країні.
З розвитком ринкових відносин, задіянням у процесі регулювання інститутів ринку методи прямого впливу, адміністративні, як правило, поступаються місцем опосередкованим, економічним.
Правові і адміністративні методи регулювання економіки.
Правові методи регулювання розвитку економіки здійснюються шляхом прийняття законів і законодавчих актів Верховної Ради Ук-раїни, нормативних актів Уряду (декретів, постанов), видання указів Президента, а також вироблення механізму їх реалізації і контролю.
Закони, законодавчі і нормативні акти визначають об'єкт регулювання, зміст регулювання, відповідальність юридичних і фізичних осіб за їх невиконання.
Закони здійснюють функцію довгострокового правового регулювання, а укази, нормативні акти, як правило, — короткостроко-вого, або оперативного.
Важливе значення для розвитку ринкових відносин і зокрема об-меження монополізму і розвитку здорової конкуренції має антимоно-польне законодавство.
Особливість економіки України полягає у тому, що за відсутності ефективної конкуренції тут склався надзвичайно своєрідний і небезпеч-ний тип монополізму: збереження деяких принципових рис адміністративно-командної системи, стійкість і масовий дефіцит у народному госпо-дарстві, який перетворює виробників дефіциту товарів на монополістів.
Основні принципи антимонопольного регулювання діяльності суб'єктів господарювання визначені у законах України "Про розвиток конкуренції і обмеження' монополістичної діяльності", "Про демоно-полізацію та конкуренцію.
Для здійснення державного контролю за розвитком конкуренції і обмеженням монополістичної діяльності в Україні створено Антимоно-польний комітет.
Адміністративні методи регулювання ринку виражають по суті пряме управління з боку держави і включають застосування системи державних замовлень і контрактів, державне підприємництво, застосу-вання державою санкцій і штрафів, ліцензій, дозволів, квот, встанов-лення норм і стандартів, які регламентують вимоги до якості робіт, послуг, продукції, до організації виробничих процесів, операцій на внутрішньому і зовнішньому ринку тощо.
Суть адміністративних методів виявляється багатогранне — за-лежно від обраного засобу управління суб'єктами ринкової діяльності. Так ліцензування як адміністративний метод державного регулювання здійснюється з метою недопущення на споживчий ринок неякісної про-дукції, впорядкування підприємництва у видах діяльності, які не можуть регулюватися ринком.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Методи державного регулювання

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок