Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> реферат: Методи державного регулювання

Методи державного регулювання / сторінка 2

Назва:
Методи державного регулювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,18 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

Ліцензії — спеціальні дозволи, які видаються суб'єктам під-приємницької діяльності на здійснення окремих її видів.
(пошук та експлуатація родовищ, корис-них копалин, ремонт мисливської зброї, виготовлення та реалізація медикаментів, хімічних речовин, пива, горілчаних, лікерних, коньячних виробів, виробництво і реалізація тютюнових виробів, здійснення вете-ринарної, медичної, юридичної практики, утримання ігрових закладів і ще деякі види діяльності).
Дозволи (ліцензії) видаються також спеціалізованим підприємствам на здійснення посередницької діяльності при приватизації майна державних підприємств, на здійснення діяльності по оформленню та реєстрації документів щодо права власності на квартири (будинки).
Дозволи необхідні на діяльність по випуску та обігу цінних па-перів, експорт деяких видів товарів, на право здійснення операцій з валютними цінностями.
Квотування(як метод державного регулювання)-означає пряме встановлення державою для учасників монополістичної діяльності їх частки у виробництві, збуті або експорті продукції. Квота також відображає частку, частину, норму, яка в чомусь допускається (наприк-лад, імпортна квота).
В Україні квоти застосовуються як кількісна межа товарів певних категорій, дозволених для ввозу в країну. У даному випадку вона несе у собі завдання найбільш ефективно і економне використовувати іноземну валюту, захистити власні виробництва, збе-регти рівень зайнятості населення. Квота встановлюється і на вивіз (експорт) деяких видів продукції.
Система санкцій — це заходи, які передбачає держава або зако-нодавство проти порушення або невиконання суб'єктами ринку встанов-лених умов діяльності.(Сплату неустойки, штрафу, пені за невиконання певних зо-бов'язань, вилучення виручки від незаконної діяльності до держбюджету).
Економічні санкції передбачаються і в міжнародних договорах, пов'язаних з обміном товарів, наданням кредитів та з іншими економічними відносинами між країнами.
Система норм і стандартів(як адміністративний метод ДРЕ) означає пряму регламентацію діяльності суб'єктів господарської та іншої діяльності у сфері праці, якості продукції, охорони навколишнього середовища з боку держави через встановлення міри або вимог щодо їх стану.
Норма — науково обгрунтована міра суспільно необхідних затрат ресурсів на виготовлення одиниці продукції (виконання робіт, надання послуг) заданої якості. Норматив — поелементна складова норми, яка характеризує ступінь використання ресурсу на одиницю виміру (продукції, роботи, поверхні, обсягу і т.ін.).
До основних норм, якими держава регулює різні сфери діяльності в Україні, слід віднести норми і нормативи затрат праці, норми і нор-мативи капітальних вкладень, норми і нормативи витрат і запасів си-ровини, норми і нормативи охорони навколишнього середовища тощо.
Стандартизація — це встановлення єдиних норм за типами, мар-ками, параметрами, розмірами і якістю виробів, а також за величинами вимірювань, методами випробовування, контролю і правилами упаков-ки, маркування і зберігання продукції, технології виробництва.
Об'єктами стандартизації є конкретна продукція, норми і нормативи, вимоги, методи, терміни, позначення, які мають перспективу багаторазового використання і застосовуються в науці, техніці, різних галузях н\г, а також у міжнародних економічних відносинах. Дотримання державних стандартів є обов'язковим для всіх суб'єктів ринкової діяльності.
Особливе місце у складі адміністративних методів займає механізм державних замовлень, контрактів та управління майном, що є у загаль-нодержавній власності.
Економічні методи державного регулювання
У країнах з розвинутою ринковою економікою основним еко-номічним методом регулювання ринку виступає кредитно-грошове ре-гулювання. Це зумовлене тим, що кредитно-грошова система є тим економічним середовищем, у якому відбуваються усі найважливіші гос-подарські процеси в ринковій економіці.
Знаряддям грошового і кредитного регулювання є центральний банк. Суть його діяльності в грошово-кредитному регулюванні полягав у здійсненні контролю за грошовою масою і кредитом в економіці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Методи державного регулювання

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок