Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> реферат на тему: Методи державного регулювання

Загрузка...

Методи державного регулювання / сторінка 3

Назва:
Методи державного регулювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,18 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

Провідним інструментом державного грошово-кредитного регулю-вання у перехідний до ринкової економіки період є Національний банк України, який покликаний виконувати функції загальнодержавної резервноі системи. Головне завдання Національного банку України — створення стабільного неінфляційного розвитку економіки держави. По-ява цього завдання зумовлена відокремленням торгівлі грошима від торгівлі товарами і відносна самостійність кожної з них.
Основними методами кредитно-грошового регулювання є:
1.Регулю-вання розмірів банківських резервів;
2.Маніпулювання обліковими ставками;
3.Операції на відкритому ринку (купівля-продаж централь-ним банком деяких видів цінних папарів).
Зважаючи на те, що механізм ринку в економіці перехідного періоду України ще не працює, грошово-кредитний механізм регулю-вання не відпрацьований, економіка регулюється переважно за допомо-гою фінансово-бюджетних методів.
Сутність фінансово-бюджетних методів регулювання полягає у встановленні державного оподаткування і державних витрат з таким розрахунком, щоб вони гасили коливання економічного циклу, сприяли високому рівню зайнятості, обмежували інфляцію або пом'якшували дефляцію (застій).
До фінансово-бюджетних методів відносять:
1.Маніпулювання ставками податків;
2.Державними витратами;
З метою вста-новлення рівноваги на ринку. Якщо в економічній системі спо-стерігається активізація попиту і розвиток інфляції, уряд підвищує податки на доходи підприємців і населення і водночас обмежує державні витрати. Навпаки, якщо в економічній системі з'являються .ознаки де-пресії, ставки податків знижуються, бюджетні витрати зростають.
Держава, використовуючи бюджет, здійснює фінансову участь і фінансову допомогу у розвитку окремих галузей і сфер діяльності.
Дотації (трансферти) — особливий вид асигнувань з держбюджету, який служить для збалансування доходів і видатків місцевих бюджетів та покриття касових збитків ок-ремих державних підприємств.
Субсидії — допомоги, які здійснює де-ржава з держбюджету з метою підтримки певних видів підприємницької діяльності, сфер і галузей н\г, роз-виток яких має важливе значення для економіки.
Субвенції — один із видів державної фінансової допомоги місцевим органам влади або окре-мим галузям економіки, що надаються на конкретні цілі. Субвенції використовуються також на санацію підприємств і організацій, яким загрожує банкрутство.
Перехід до ринкової економіки пов'язаний із запровадженням цілісної податкової системи, яка у світовій практиці ДРЕ
знаходиться в одному ряду з бюджетним фінансуванням пріоритетних напрямів і дією через процентну політику на грошовий обіг.
З 1993 р. в Україні чинні такі види податків: податок на добавлену вартість, акцизний збір, податок на прибуток доходи, екологічний по-даток, податок з власників транспортних засобів, податок на землю. З січня 1995 р. передбачається введення податку на власність.
Податок на добавлену вартість є частиною новоутвореної вар-тості, яка відшкодовується до державного бюджету на кожному етапі виробництва товарів, виконання робіт, надання послуг. Платниками податку на добавлену вартість є суб'єкти підприємницької діяльності
Акцизний збір — непрямий податок на високорентабельні та мо-нопольні товари, що включається до ціни цих товарів.
Платниками акцизного збору є суб'єкти підприємницької діяльності — виробники підакцизних товарів, а також суб'єкти підприємницької діяльності, які імпортують підакцизні товари. Перелік товарів, на які встановлюється акциз-ний збір, та його ставки визначаються Кабінетом Міністрів України.
Податок на прибуток встановлюється на валовий прибуток підприємства, який включає прибуток від діяльності підприємств, поза-реалізаційних операцій, а також інші доходи, не пов'язані з діяльністю підприємства (дивіденди). Платниками податку на прибуток є господарюючі суб'єкти, банки.. Держава визначає ставки податку на прибуток залежно від виду діяльності, а також пільги щодо податку
Податок на землю сплачується власниками землі та землекористувачами, окрім орендарів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Методи державного регулювання

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок