Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Зміни в Конституції Української СРР

Зміни в Конституції Української СРР

Назва:
Зміни в Конституції Української СРР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,29 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Зміни в Конституції Української СРР
Перетворення, що сталися в усіх сферах життя України, пот-ребували внесення значних змін до Основного Закону республіки — Конституції УСРР. Насамперед це було обумовлено утворенням єдиної союзної держави — СРСР, у складі якої перебувала тепер Україна. VIII Всеукраїнський з'їзд Рад дав спеціальне доручення ВУЦВК "згідно із договором про утворення Союзу РСР і Консти-туцією СРСР переглянути Конституцію УСРР та подати її на затве-рдження майбутньому IX Всеукраїнському з'їздові Рад". Зміни випливали також із факту проведення нової економічної політики. Необхідно було законодавче закріпити в Конституції утворення Молдавської АСРР у складі УСРР, а також перехід республіки на триступеневу систему управління в результаті завершення адмініс-тративно-територіальної реформи 1925 p. IX Всеукраїнський з'їзд Рад (3—10 травня 1925 p.) постановою "Про зміну Конституції Української Соціалістичної Радянської Республіки" затвердив невідкладні зміни в діючій Конституції УСРР і доручив ВУЦВК підготувати до чергового з'їзду Рад переро-блений текст Конституції.
Зокрема, ст. 4 Конституції УСРР у новій редакції закріпляла той факт, що Українська СРР віднині ставала складовою частиною єдиної союзної держави. У ній законодавче оформлювалося також утворення у складі УСРР Молдавської АСРР.
Конституція трактувала питання прав УСРР і компетенції її центральних органів влади у зв'язку з "входженням" України до складу СРСР, приводила ці положення у відповідність з Конститу-цією СРСР 1924 p.
Важливі зміни були внесені до ст. 7, де визначався перелік органів центральної влади республіки. В новій редакції ст. 7 прого-лошувала, що верховним органом державної влади УСРР є Всеук-раїнський з'їзд Рад, а в період між з'їздами — ВУЦВК. Між сесіями ВУЦВК найвищим законодавчим, виконавчим і розпорядчим орга-ном вважалася Президія ВУЦВК. Таким чином, відповідно до цієї статті, в числі верховних органів влади Раднарком УСРР не перед-бачався. Він залишався розпорядчим і виконавчим органом ВУЦВК і в межах наданих йому прав видавав декрети і постанови, обов'яз-кові до виконання на всій території Української СРР.
Конституція вимушена була визнавати перевагу союзних орга-нів. Вона встановлювала, що віднині взаємовідносини між верхов-ними органами влади УСРР та СРСР визначаються Конституцією Союзу РСР (ст. 8.). Наступна ст. 9 підкреслювала обов'язкову силу декретів і постанов верховних органів влади Союзу РСР на терито-рії УСРР у межах, визначених Конституцією СРСР. Стаття 19 у новій редакції встановлювала, що чергові з'їзди Рад скликаються оцин раз на рік, надзвичайні — за особливими постановами ВУЦВК. Відповідно до прийнятих у 1924 p. положень Конституція УСРР у новій редакції докладно визначала компетенцію, взаємові-дносини, порядок підзвітності і відповідальність ВУЦВК, Раднар-кому та наркоматів УСРР, склад Раднаркому, а також правове становище уповноважених наркоматів СРСР при уряді України та об'єднаних наркоматів (статті 11—16).
У ст. 17 Конституції йшлося про те, що Молдавська АСРР має свого постійного представника при уряді УСРР, який користується правом дорадчого голосу в усіх центральних органах влади та управління УСРР. У Конституції давався перелік місцевих органів влади стосовно триступеневої системи управління, запровадженої УСРР (ст. 18).
Законодавче закріпивши основні зміни в державному апараті УСРР у зв'язку з утворенням Союзу РСР, Конституція УСРР стала правовою основою організації і діяльності всіх органів державної влади і державного управління, оскільки держапарат УСРР став складовою частиною державного механізму Союзу РСР.
ЇХ Всеукраїнський з'їзд Рад вніс лише першорядні і найнеоб-хідніші зміни в Конституцію УСРР 1919 p. Остаточний їх текст мав скласти ВУЦВК. У відповідності з цим розробку проекту нової Конституції було доручено народному комісаріату юстиції УСРР. Підготовлений проект розглядався в комісії законодавчих проектів при Раднаркомі і тільки після цього направлений на розгляд усім членам і кандидатам у члени ВУЦВК, а також окружним виконав-чим комітетам.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Зміни в Конституції Української СРР

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок