Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Переворот 29 квітня 1918 p

Переворот 29 квітня 1918 p

Назва:
Переворот 29 квітня 1918 p
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,74 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Переворот 29 квітня 1918 p. і утворення гетьманської держави.
В умовах іноземної окупації одночасно з втратою популярності Центральної Ради поширювався рух проти неї. Частина селян і міського населення прагнула встановити інший порядок. Своє ро-зв'язання проблеми намічали й німці, передбачаючи в нових умовах нажитись за рахунок пограбування України.
Навесні 1918 р. у Києві було створено Українську народну громаду, до якої вступило багато старшин 1-го Українського корпу-су та козаків з Вільного козацтва. Громада зав'язала тісні стосунки з партією українських хліборобів-демократів та з "Союзом земель-них власників", а у середині квітня 1918 p.— і з німецьким коман-дуванням. На одній з нарад німецького та австрійського команду-вання було вирішено, зважаючи на неможливість співпраці з Цен-тральною Радою, підтримати іншу владу, яка б встановилася внаслідок перевороту. Новий уряд передбачалось утворити у формі диктатури, з твердою владою, без народного представництва, при-наймні на перший час. За найкращу форму влади було визнано гетьманат.
Кандидатами на гетьмана називали різних осіб, у тому числі Є.Чикаленка — багатого поміщика, видатного громадського діяча, а також П.Скоропадського — колишнього командира 1-го Україн-ського корпусу і почесного отамана Вільного козацтва. Кандидату-ра Є.Чикаленка незабаром відпала.
Начальник штабу німецьких військ генерал Гренер, який фа-ктично керував усією військовою справою німців в Україні, напри-кінці квітня 1918 p. висунув умови перевороту, головними з яких були такі: визнання Брестської угоди; розпуск Центральної Ради;
відкладення виборів до Установчих зборів; підлеглість польовим судам осіб, що виступатимуть проти німців; вільна торгівля; відно-влення права власності на землю; оплата за воєнну допомогу. Генерал Гренер підкреслив, що німці безпосередньо участі в пере-вороті не братимуть і підтримають гетьмана лише після того, як він буде обраний.
29 квітня у Києві відбувся хліборобський з'їзд, організований з ініціативи "Союзу земельних власників", на якому генерала Павла Скоропадського було проголошено гетьманом України. У ніч з 29 на 30 квітня його прибічники захопили усі державні інституції й найважливіші об'єкти. Місце УНР заступила Українська гетьмансь-ка держава.
Свою діяльність Скоропадський розпочав з відмови від соціа-льної політики Центральної Ради і обіцянок повернути життя "в нормальне річище". У концентрованому вигляді все це міститься в "Грамоті до всього українського народу" від 29 квітня 1918 р., у якій йшлося, перш за все, про захист інтересів власників.
Як відомо, плани Скоропадського лишилися нереалізованими, а постать гетьмана й досі викликає гарячі дискусії.
Організація влади в Українській гетьманській державі. В.Винни-ченко зазначає, що деякі українські політичні сили запропонували розглядати гетьмана як "тимчасового президента" України. Слід визнати, що, незважаючи на деяку специфіку, наприклад, звернен-ня "ясновельможний пан гетьман" та інші деталі, що мали симво-лізувати традиції й національний характер Української держави, це означення досить точно характеризує сутність гетьманства. Слід звернути увагу й на заяву Ради міністрів Української держави від 10 травня: "Гетьман не думає стати самодержцем. Назва Гетьман — це втілення в історичній національно-українській ідеї незалежної і вільної України". Поява гетьмана, підкреслювалося в цій заяві, "положила початок нової епохи в історії державного життя Украї-ни '. До певної міри це справді було саме так, оскільки парламе-нтська республіка в особі Центральної Ради в тих екстремальних умовах показала свою неспроможність. Проте було б перебільшен-ням одразу ж ставити знак рівності між президентством і гетьман-ством. Режим Скоропадського можна розглядати лише як перший крок на шляху переходу до більш ефективної моделі організації влади.
Декларована Скоропадським ідея сильної влади заради полі-тичних і соціальних реформ втілилась у затверджених ним 29 квітня 1918 p. "Законах про тимчасовий державний устрій України".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Переворот 29 квітня 1918 p

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок