Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Аналіз організації і діяльності органів виконавчої влади

Аналіз організації і діяльності органів виконавчої влади

Назва:
Аналіз організації і діяльності органів виконавчої влади
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,62 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Вступ.
Актуальність дослідження. Конституція України проголосила нашу державу суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, а також закріпила положення про те, що “людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визначається в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та її гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави”.
Держава здійснює свою діяльність через створений нею комплекс органів трьох гілок влади.
Для втілення в життя положень Конституції великої актуальності набуває сьогодні перебудова системи органів виконавчої влади на принципово нових засадах. А це випливає із значення самої гілки виконавчої влади, яке полягає в тому, що саме на неї покладено функції по виконанню законів та здійсненню державного управління всіма сферами суспільного життя. Суспільна роль виконавчої влади серед гілок державної влади визначається і тим, що саме у процесі її реалізації відбувається реальне втілення в життя законів та інших нормативних актів, практичне застосування важелів державного регулювання й у правління важливими процесами суспільного розвитку, а звідси – і здійснення прав і свобод громадян, забезпечення їх законних інтересів.
За роки незалежності України як суверенної держави, як свідчать реалії сьогодення, поки що не вдалося побудувати функціонально достатньої та структурно несуперечливої системи виконавчої влади, яка була б покликана здійснюючи державне управління різними сферами життя, надавити управлінські послуги громадянам.
А це є причиною недосконалості багатьох елементів механізму державного управління, який дістався нам у спадок від авторитарно-тоталітарного режиму радянських часів і непослідовним та невиваженим законотворенням був дещо “оновлений”, проте, до суттєвих змін це не призвело. Тому без докорінних змін ідеології функціонування виконавчої влади, структурного удосконалення її системи з функціональною диференціацією органів, подальший розвиток України як, перш за все, соціальної, правової, демократичної держави, є неможливим. Подоланню багатьох недоліків у сфері виконавчої влади має сприяти здійснення адміністративної реформи . Її метою є поетапне створення на наукових принципах ефективної і демократичної системи державного управління, яка має бути достатньо прозорою для громадськості, максимально наближеною до потреб людини, а витрати на її утримання були б адекватними фінансово-економічному стану держави. Стає очевидним, що без повноцінної адміністративної реформи в Україні неможливе системне і результативне проведення економічних і соціальних реформ. А це, в свою чергу, потребує необхідних теоретико-наукових досліджень, законодавчого закріплення великої кількості положень, які стосуються правового статусу та організації системи органів виконавчої влади.
Ступінь наукової розробленості теми. Питання реформування органів виконавчої влади завжди привертали увагу вчених-адміністративістів, науковців та дослідників інших галузей, громадських та політичних діячів, що зумовлено надзвичайною важливістю даної сфери питань та потреб їх негайного вирішення. Великий внесок в дослідження питань реформування виконавчої влади зробили В.Б. Авер’янов, А.О. Селиванов, І. Пахомов, І. Голосніченко, М.Стахурський, І.Коліушко, М.Пухтинський, М. Ославський, А Васильєв, В. Колпаков, О.Крупчан, Н.Нижник, В.Цвєтков та ряд інших долідників.
Проте, не дивлячись на велику кількість досліджень у цій сфері серед науковців не клалося єдності поглядів на деякі принципові питання реформування системи органів виконавчої влади, державного управління загалом. Багато питань є дискусійними, а деякі з них потребують наукової, концептуальної розробки і, в своїй більшості, нормативного закріплення.
Дане дослідження проводилось в період, коли наша держава уже відійшла від старих методів управління суспільними справами і широким колом науковців та політиків, а також громадськістю, усвідомлена об’єктивна необхідність змін в цій системі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Аналіз організації і діяльності органів виконавчої влади

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок