Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Розвиток федеративних зв'язків УСРР з РСФРР та іншими радянськими республіками

Розвиток федеративних зв'язків УСРР з РСФРР та іншими радянськими республіками

Назва:
Розвиток федеративних зв'язків УСРР з РСФРР та іншими радянськими республіками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,54 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Розвиток федеративних зв'язків УСРР з РСФРР та іншими радянськими республіками
Федеративні зв'язки радянських республік до укладення воєнно-політичного союзу. Наприкінці 1918 — на початку 1919 pp. отримали розвиток такі форми зв'язків між радянськими республіками, які утворилися ще наприкінці 1917 — на початку 1918 pp. Ці форми державних зв'язків визначалися такими принципами: тотожність суспільно-економічного і політичного ладу, керівна роль ЦК кому-ністичної партії на території радянських республік, що забезпечило у будівництві федерації особливе становище РСФРР.
Керуючись вказівками ЦК РКП(б), Тимчасовий робітничо-селянський уряд УСРР в декларації від 26 січня 1919 p. заявив, що міцний зв'язок з усіма радянськими республіками є умовою торже-ства радянської влади в Україні. 28 січня Тимчасовий робітничо-се-лянський уряд УСРР за ініціативою ЦК РКП(б) звернувся безпосе-редньо до радянських урядів Росії, Латвії, Білорусі, Естляндії та Литви з пропозицією укласти тісний оборонний союз. Головним виразником тенденції до об'єднання, провідною силою цього процесу виступали більшовики, які привносили у пролетарські маси дух класової інтернаціональної солідарності, який згуртовував їх на загальній політичній платформі радянської влади і боротьби за соціалізм. На цьому етапі такі лозунги ще позитивно сприймалися значною частиною пролетарів.
Більшовикам необхідно було передусім забезпечити єдність командування Червоною армією України і збройними силами РСФРР. З цією метою Тимчасовий робітничо-селянський уряд УСРР вирішив направити постійного представника командування української Червоної армії до Ставки головнокомандуючого зброй-ними силами РСФРР. 11 лютого 1919 p. нарком військових справ України М.Подвойський видав наказ, згідно з яким військове зако-нодавство РСФРР, а також накази та розпорядження Реввійськради і Наркомату військових справ РСФРР поширювалися на територію України. Встановлювалися також тісні зв'язки між окремими вій-ськовими установами і органами радянських республік, утворюва-лися деякі об'єднані допоміжні органи, діяльність яких була пов'я-зана з армією.
Велика увага приділялася встановленню єдності в управлінні транспортом. Наприкінці січня 1919 p. уряд УСРР прийняв поста-нову "Про підпорядкування відділу шляхів сполучення Тимчасово-го робітничо-селянського уряду України Народному комісаріату шляхів сполучення РСФРР".
Значні кроки були зроблені в напрямку об'єднання фінансів. В Україні відкрилися відділення народного банку радянської Росії. Єдиною була грошова система республік, основана на радянському карбованці.
На початку 1919 p. склалася і така ознака тогочасного "феде-ративного характеру" відносин між радянськими республіками, як спільність громадянства.
Раднарком РСФРР для зв'язку і найбільш оперативної коор-динації політики радянських республік призначив при їх урядах своїх уповноважених. У свою чергу, Україна на початку 1919 p. надіслала своїх уповноважених до Раднаркому РСФРР.
Практичні кроки урядів республік по зміцненню державних зв'язків були спрямовані на здійснення більшовицьких ідей націо-нально-державного будівництва, які були закріплені у програмі партії, прийнятій VIII з'їздом РКП(б). Програма партії передбачала федеративне об'єднання радянських республік як одну з перехідних форм на шляху до повної державної єдності.
У розвитку більшовицької інтеграції в Україні велику роль відіграв III з'їзд КП(б)У. Його постанови знайшли законодавче втілення в рішеннях III Всеукраїнського з'їзду Рад. З'їзд Рад схвалив заходи Тимчасового робітничо-селянського уряду, спрямовані на здійснення військового співробітництва, зближення з радянсь-кою Росією та іншими радянськими республіками. У першій Кон-ституції УСРР, прийнятій з'їздом, проголошувалося: "Українська Соціалістична Радянська Республіка заявляє про повну свою солі-дарність з нині існуючими вже Радянськими республіками та про своє рішення вступити з ними у найтісніше політичне об'єднання". Український радянський уряд, зокрема, обговорив пропозицію Ви-щої ради народного господарства Росії про об'єднання ВРНГ та Ради народного господарства України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Розвиток федеративних зв'язків УСРР з РСФРР та іншими радянськими республіками

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок