Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Радянське державне будівництво в Україні в умовах громадянської війни та воєнної інтервенції (весна 1916 — кінець 1920 pp

Радянське державне будівництво в Україні в умовах громадянської війни та воєнної інтервенції (весна 1916 — кінець 1920 pp

Назва:
Радянське державне будівництво в Україні в умовах громадянської війни та воєнної інтервенції (весна 1916 — кінець 1920 pp
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,61 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Радянське державне будівництво в Україні в умовах громадянської війни та воєнної інтервенції (весна 1916 — кінець 1920 pp.)
Боротьба за відновлення радянської влади. Під час громадянсь-кої війни Україна була окупована австро-німецькими військами. Аналіз подій весни 1918 p., а також попереднього періоду дозволяє, як це не прикро, зробити висновок, що громадянська війна розпо-чалася насамперед як війна сил, керованих соціалістичними парті-ями. Найбільш жорстку позицію, що виключали політичний плю-ралізм, займали більшовики. Логіка боротьби призвела до виходу "на поле бою" право радикальних сил, аж до "білого руху". До цієї боротьби підключилися також іноземні інтервенти. Більшовики опинилися у внутріполітичній, а невдовзі — і в зовнішньополітич-ній ізоляції, що, можливо, і стало одним з основних чинників, які підштовхнули їх на згубний шлях. Більшовики й у теоретичному плані розглядали громадянську війну як виправданий у певних умовах метод утвердження соціалізму. Отже, війну було розпочато відповідно до фатального лозунга Леніна про перетворення війни імперіалістичної у війну громадянську. Ленін проголошував, що більшовики — єдина партія, яка не боїться такої війни. "Наша партія за громадянську війну", — повторював за ним Троцький.
Народ не розпочинав війни. Вибір був у руках політичних партій, перш за все їх лідерів. Коди б вони виявили більше державної мудрості, терпимості, то шанс на мирний характер перетворень у країні, можливо, не був би втрачений. Події жовтня 1917 p. могли бути не переворотом, а процесом радикальних реформ, більш або менш мирно здійснюваних демократичною владою, підтриманою широкими верствами суспільства.
Були потрібні подальші драматичні події, щоб окремі, поки що розрізнені вибухи громадянської війни перетворилися на війну повномасштабну. Однією з таких подій був Брест, наслідки якого виявилися трагічними. Сам Ленін називав Брест "нещасним ми-ром". Він уразив патріотичні почуття народу. Це був той "фунда-мент", на якому розгорнувся антибільшовицький рух в різних регіонах країни. Україна теж не була винятком.
Суворі "воєнно-економічні" заходи в містах, продрозкладка, комнезами, селянські заколоти стали наслідками "нещасного ми-ру". Він також був каталізатором дальшого розвитку воєнної інтер-венції.
У цілому події 1918—1920 pp. в Україні розгорталися в загаль-ному контексті громадянської війни на території дореволюційної Росії. Разом із тим вони мали свою специфіку і визначалися особ-ливим драматизмом, який виявився у надзвичайній запеклості бо-ротьби за владу, в більш складному, ніж у інших регіонах колишньої імперії, комбінуванні найрізноманітніших політичних сил, їх шви-дкій змінюваності біля керма влади, у поєднанні гасла соціального визволення з гаслом національно-державного суверенітету та ін.
Про українські національно-державні структури, які протис-тояли радянській владі, періоду, що вивчається (Центральна Рада, Гетьманщина, ЗУНР, Директорія), вже йшлося у розділі другому.
Австро-німецькі війська, які у лютому вступили в Україну, вже у середині квітня 1918 p. окупували всю її територію. Радянська влада в Україні була проголошена поза законом. Влада в Україні у перший час після окупації знаходилася ще у Центральної Ради, згодом — у гетьмана, а фактично — в австро-німецького командування. Повернення землі поміщикам, примусове вилучення хліба, каральні експедиції окупантів викликали бурхливу реакцію у біль-шості українського народу. Розгорнулася широка повстансько-пар-тизанська боротьба проти загарбників.
Керівництво цією боротьбою здійснювалося представниками кількох політичних партій. Повстанські загони очолювали україн-ські есери, ліві есери, анархісти, більшовики, деякі інші партії. Під час збройної боротьби на політичну арену вийшли різноманітні отамани, діяльність яких стала однією з характерних рис громадя-нської війни в Україні. Серед них були такі суперечливі фігури, як Махно, Зелений, Григор'єв.
Більшовики, спираючись на допомогу радянської Росії, докла-дали чимало зусиль, щоб відновити в Україні радянську владу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Радянське державне будівництво в Україні в умовах громадянської війни та воєнної інтервенції (весна 1916 — кінець 1920 pp

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок