Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Вплив англійського права на становлення правової системи США

Вплив англійського права на становлення правової системи США

Назва:
Вплив англійського права на становлення правової системи США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,40 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Вплив англійського права на становлення правової системи США
Другу групу англо-американського типу правової системи очолюють США. Зазнавши значного впливу англійського права, ця країна є цілком самостійною у правовому відношенні. Пра-вова «незалежність» Сполучених Штатів Америки почала скла-датися ще в XVIII ст., за часів боротьби за незалежність. Тоді загострилася боротьба між прихильниками загального права і послідовниками кодификації, початок якій було покладено в Новому Орлеані створенням кодексів, насамперед Цивільного (1808 p.).
Проте сам по собі процес правової «незалежності» держав, що входять до системи англо-американського права, ще не озна-чає «залишення» ними сформованого типу правової системи. У 1840 p. у Техасі та у 1850 р. у Каліфорнії, а згодом і в усіх штатах (за винятком Нового Орлеану/Луїзіана/), відбулося при-стосування англійського загального права до місцевих умов. Так, у Каліфорнії поширеним є прецедентне право, але закони коди-фіковані за аналогією з кодификацією в країнах романо-германського права. Право Луїзіані створювалося під впливом фран-цузького права, Каліфорнії — іспанського права, більшість же штатів орієнтувалися на англійську правову систему. В них за основу було взято загальне право, сформоване в Англії до 1776 p., тобто до проголошення незалежності США.
За своєю структурою сучасне право США не відрізняється від права Англії. Воно диференціюється на загальне право і право справедливості, формується судовою практикою у вигляді преце-дентів. Процесуальне право превалює над матеріальним. Джере-лами права є судовий прецедент, закон, правова доктрина, роз-роблена окремими суддями і суддівськими корпораціями. Як правило, доктрина утверджує високу роль суду в здійсненні конт-ролю за конституційністю законів, при тлумаченні прецедентів. Як в Англії, так і в США зберігають своє значення суди справе-дливості, які існують у 10 штатах. У разі відсутності в загально-му праві способів для вирішення питання вони керуються правом справедливості (не доходячи до створення прецеденту).
Специфічні риси американської правової системи (у порівнянні з англійською)
1. При визнанні прецеденту — судового і адміністративного — як основного джерела права законодавство має більшу питому вагу в США, ніж в Англії. Це деякою мірою є наслідком: а) наявності в США федеральної конституції і конституцій штатів; б) відсут-ності в Англії писаної конституції.
2. За територією поширення закони поділені на загально федеральні та закони штатів. Особливе місце серед федеральних за-конів посідає Конституція США. За 200 з лишком років США першими у світі створили систему антимонопольних законів. У її формуванні брали участь усі гілки влади. Ця система виявила-ся ефективною. Вона сприяла збереженню і розвитку конкурен-ції і послужила зразком для багатьох інших країн.
Поряд із наявністю єдиного федерального права в деяких сферах, що підпадають під виключну компетенцію федеральної законодавчої влади (наприклад, федеральний патентний закон або закон про фабричні марки), особливу роль відіграють права штатів. Штати наділені широкою компетенцією у створенні влас-ного законодавства і системи прецедентного права. Законодавча компетенція активно використовується ними, особливо в тих випадках, коли відсутній федеральний закон (наприклад, зако-нами штатів регулюються порядок розлучення, використання майна, види покарань). Штат не можуть приймати лише ті нор-ми, що суперечать федеральним нормам, проте вони мають пра-во їх доповнювати та вдосконалювати. Розбіжності в законодав-стві між штатами (50 штатів із своїм законодавством і безліччю прецедентів) роблять правову систему США заплутаною, важкодоступною для пошуку необхідної норми.
3. Своєрідність американського права, як і англійського, по-лягає у тому, що в законах відтворюються норми, сформовані судовою практикою. Норми, вироблені законодавцем, входять до системи американського права лише після їх кількаразового за-стосування і роз'яснення судами, коли виникає можливість по-силатися не на самі норми, а на судові рішення, прийняті на їх основі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вплив англійського права на становлення правової системи США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок