Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Державне регулювання та стимулювання НТП та інноваційних процесів

Державне регулювання та стимулювання НТП та інноваційних процесів

Назва:
Державне регулювання та стимулювання НТП та інноваційних процесів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,54 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Державне регулювання та стимулювання НТП та інноваційних процесів.
План.
Сутність державної науково-технічної політики.
Пряме державне регулювання розвитку науки та техніки.
Державне регулювання умов науково-технічної діяльності.
Науково-технічний прогрес — головний фактор розвитку суспільтва; у цьому контексті державна науково-технічна політика є найважливішою складовою соціально-економічної політики України. Во-на визначає основні цілі, форми та методи діяльності держави у нау-ково-технічній сфері.
Науково-технічна діяльність включає фундаментальні й прикладні наукові дослідження, а також доведення їх результатів до стадії практичного використання.
 
Держава формує і реалізує науково-технічну політику, забезпечує соціально-економічні, організаційні та правові умови для формування та ефективного вико-ристання науково-технічного потенціалу, створює сучасну інфраструктуру науки і готує науково-технічні кадри, забезпечує де-ржавне фінансування та пріоритетне матеріально-технічне забезпечення фундаментальних досліджень, довгострокових державних науково-технічних програм, підтримку пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, здійснює державну підтримку всіх суб'єктів науково-технічної діяльності, організацію статистики у науково-технічній сфері, забезпе-чує створення ринку науково-технічної продукції, оцінює науково-технічний рівень досліджень, нових технологій і техніки, проводить експертизу науково-технічних проектів, встановлює зв'язки з іншими державами у науково-технічному співробітництві.
 
Основні принципи державної науково-технічної політики: 1.Демократизація та децентралізація управління у сфері науки і техніки;
2.Врахування вимог екологічної безпеки;
3.Підтримка науково-дослідних робіт, що забезпечу-ють вирішення найважливіших проблем розвитку України шляхом ви-бору науково-технічних пріоритетів;
4.Збалансованість розвитку фундаментальних і прикладних досліджень; 5.Підтримка конкуренції і підриємництва у науково-технічній сфері; 6.Створення і розвиток ринку науково-технічної продукції;
Науково-технічна діяльність загальнодержавного значення здій-снюється за рахунок бюджету та державних позабюджетних фондів. Для фінансування та матеріально-технічної підтримки заходів щодо забез-печення розвитку і використання досягнень науки і техніки в Україні створений Державний інноваційний фонд. Інші види науково-технічної діяльності реалізуються за рахунок власних та залучених коштів для інноваційної діяльності всіх суб'єктів науково-технічної сфе-ри. Держава створює пільгові умови фінансування за рахунок цих коштів, визначає обсяг кредитних ресурсів для забезпечення наукової інноваційної діяльності та порядок надання пільг по кредитах.
Пряме державне регулювання розвитку науки та техніки.
Державне регулювання науково-технічної діяльності включає:
- пря-ме державне регулювання розвитку науково-технічної сфери; - державне регулювання умов науково-технічної діяльності.
Пряме державне регу-лювання здійснюють за допомогою таких форм і методів, як:
визначення державних пріоритетів розвитку науки і техніки, формування і ре-алізація національних, державних та міждержавних науково-технічних програм, формування і розміщення державного замовлення (держконтракту) у науково-технічній сфері, бюджетне фінансування певних видів науково-технічної діяльності, створення системи науково-технічної інформації, проведення патентно-ліцензійної діяльності, фор-мування та заохочення науково-технічних кадрів.
Основою для визначення державних пріоритетів розвитку науки і техніки є комплексний прогрес соціально-економічного та науково-технічного розвитку України з обов'язковим аналізом його варіантів.
Державні науково-технічні програми є основним засобом ре-алізації національних програм та пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки. Вони формуються і реалізуються на підставі цільових проектів і розробок, відібраних на конкурсних засадах. По кожній з державних науково-технічних програм Уряд України визначає орган управління, відповідальний за розвиток і реалізацію програми, призначає керівників програми, надає їм необхідні повноваження, зок-рема право розпоряджатися ресурсами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Державне регулювання та стимулювання НТП та інноваційних процесів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок