Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> 30-літня війна та її вплив на розвиток слов’янських народів

30-літня війна та її вплив на розвиток слов’янських народів

Назва:
30-літня війна та її вплив на розвиток слов’янських народів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,60 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“30-літня війна та її вплив на розвиток слов’янських народів”


ПЛАН
1. Характер Тридцятирічної війни
2. Вплив Тридцятирічної війни на життя слов’ян
3. Підсумки Тридцятирічної війни
Використана література
1. Характер Тридцятирічної війни
Тридцятирічна війна (1618—1648р.) являє собою не тільки самий тривалий, але і самий складний конфлікт XVII сторіччя.
Зіткнення двох внутрінімецьких угруповань було ускладнено військовим і дипломатичним втручанням іноземних держав, унаслідок чого виникла в Німеччині громадянська війна перетворилася в затяжний міжнародний конфлікт, який був згубним для країни.
Насамперед варто рішуче заперечити глибоко помилкове представлення про Тридцятирічну війну як війну релігійну. Це представлення зводиться до того, що мільйони людей (і при тому не тільки німців, але і датчан, шведів і французів), як би раптово захоплених нескоримим поривом віри, разом зневажили своїми повсякденними працями і турботами для того, щоб установити у всій Німеччині безроздільне панування «правої віри» і силою зброї приневолити інаковіруючих дотримувати «щиру віру».
На подібному представленні не варто б зупинятися, якби мова йшла про давні гіпотези, про наївні омани минулого. На жаль, подібну точку зору повторює і сучасна буржуазна історіографія, і ця обставина зобов'язує нас спростовувати її ідеалістичні концепції.
Кілька років назад у Франції вийшла шеститомна «Історія міжнародних відносин» за редакцією академіка П. Ренувена. Автор другого тому професор Г.Зеллер наполягає на тому, що Тридцятирічна війна була викликана релігійними розбіжностями.
Новітня західнонімецька історіографія дає суперечливу і плутану оцінку Тридцятирічній війні, тому що не може погодити і примирити віросповідальне розміщення сил у цій війні з проявившимися в зіткненнях вероісповідальних угруповань ясно вираженими політичними (а не релігійними) прагненнями.
Так, П. Рассов вважає, що Німеччина в період, що передував війні, була цілком поглинена віросповідальницьким розмежуванням. «Кожне сповідання,— на його думку,— таїло в собі домагання на абсолют» і «Тридцятирічна війна повинна була стати німецької вероисповедной війною». Однак той же автор визнає, що дана війна «знову (після Карла V) з'явилася з боку імператора спробою перетворити імперію в політичний організм».
Інший західнонімецький історик, К. Нольден, стверджує, що в XVII столітті імперська ідея вже не носило властивого їй сторіччям раніше релігійного характеру, і проте, по його представленню, «ідея імперії», очищена, нарешті, від усяких релігійних нашарувань і доповнень, зустріла супротивників, у числі яких поряд з «князівським державним егоїзмом» самостійно фігурує «протестантизм».
Неспростовні факти, уже давно узагальнені Ф. Мерінгом, показують, що розмежування двох таборів, євангелічної унії і католицької ліги, визначалося аж ніяк не віросповідальними мотивами.
Досить вказати на місце, що у гігантському конфлікті XVII століття займало те чи інше німецьке чи позагерманська держава, щоб зрозуміти, яку роль відіграли релігійні спонукання в політичних і військових планах учасників війни, а також тих держав, що робили економічний і дипломатичний вплив на хід і характер цієї війни.
Імператора і католицьку лігу підтримувала іспанська католицька держава, тоді як німецьких протестантів підтримував «христианнійший король» католицької Франції і його перший міністр — кардинал Рішельє. Німецьким протестантам намагався протягати руку допомоги мусульманський володар-султан Туреччини.
Католицька ліга суворо засуджувала протестантів, що відняли v католицької церкви землі, і повідомляла повернення цих віднятих церковних земель своєю священною задачею, а глава католицької ліги Максимиллиан Баварський, спокусивши доходами від соляних варниц зальцбургского архієпископа, відняв їхньою збройною силою, а самого нещасливого архієпископа позаховував у в'язницю і гноїв там до кінця його днів.
Протестантський князь Християн Н Саксонський наполегливо прагнув вступити в католицьку лігу, щоб звести рахівниця із сусідніми протестантськими князями — своїми суперниками, а сини інших протестантських князів — принци Люнебургский, Лауенбургский, Голштинский зробили простіше: вони надійшли на службу до імператорського католицького полководця Валленштейну, у якого правою рукою був переконаний протестант, талановитий генерал Ганс Георг фон Арним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: 30-літня війна та її вплив на розвиток слов’янських народів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок