Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Виконавча влада в Україні

Виконавча влада в Україні

Назва:
Виконавча влада в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,11 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Конституція України закріпила принцип здійснення державної влади на засадах її поділу на три гілки. Даний принцип є ознакою демократії. Він передбачає не просто поділ державних функцій на сфери, а й створення системи органів, які б ефективно їх здійснювали. Для кожної з гілок влади властиві лише їй притаманні ознаки, які відрізняють її від інших двох гілок і пов’язані з її функціональним призначенням.
Виконавча влада в Україні, відповідно до положень Конституції, здійснюється системою органів трьох рівнів:
вищий орган в системі виконавчої влади – Кабінет Міністрів України.
Центральні органи – міністерства та інші органи виконавчої влади (департаменти, служби, інспекції, центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом).
Місцеві органи виконавчої влади – місцеві державні адміністрації.
Дана система органів втілює функцію виконання законів та інших нормативно-правових актів. Її призначенням також є здійснення державного управління різними сферами суспільного життя.
Аналізуючи сучасний стан реалізації державної політики даними органами, а саме низький рівень ефективності їх роботи, яка супроводжується різного роду неузгодженостями та суперечностях у взаємовідносинах із Президентом України та органами інших гілок влади, а також внутрісистемними суперечностями, можна дійти висновку, що система органів виконавчої влади потребує змін.
Суспільні відносини є динамічним явищем, а отже, - постійно змінюються і потребують відповідного регулювання. Регулювання суспільних відносин, перш за все, відбувається в законодавчому порядку. А чи буде воно втілене в життя – залежить від апарату державного управління, на який покладені відповідні функції. Нині діючий апарат потребує змін, оскільки не відповідає вимогам сучасності і не здатний забезпечити ефективне здійснення державних функцій, які на нього покладені Конституцією та законами України.
З цією метою вже починаючи з 1995 року мали місце концептуальні розробки вчених для підготовки правового підґрунтя проведення трансформаційних процесів у сфері державного управління. Це було викликано не лише усвідомленням того, що система органів виконавчої влади успадкована Україною від радянської держави вже не ефективна, а й тим, що хаотичне законотворення перших років незалежності, з метою деякого покращення, удосконалення системи органів виконавчої влади, не дало відповідних результатів.
Наслідком численних наукових розробок і клопіткої роботи спеціально створеної Державної комісії з проведення в Україні адміністративної реформи стала затверджена Указом Президента України Концепція адміністративної реформи. Даний документ став своєрідною основою для здійснення наступних кроків у цій сфері.
Концепція визначила, що адміністративна реформа є важливим чинником виходу України з трансформаційної кризи шляхом створення сучасної, ефективної системи державного управління.
Метою адміністративної реформи є поетапне створення такої системи державного управління, що забезпечить становлення України як високорозвинутої, правової, цивілізованої європейської держави з високим рівнем життя, соціальної стабільності, культури та демократії, дозволить стати впливовим чинником у Європі та світі. Її метою, також, є реформування системи державного управління, яка стане близькою до потреб і запитів людей, а головним пріоритетом її діяльності буде служіння народові, національним інтересам.
Дана система має бути підконтрольною народові, прозорою, побудована на наукових принципах і ефективною. Виплати на утримання персоналу мають бути адекватними фінансово-економічному стану держави.
В концепції адміністративної реформи були перелічені основні її напрямки:
Створення нової правової бази, що регламентуватиме державне управління в Україні.
Формування нових інститутів, організаційних структур та інструментів здійснення державного управління.
Кадрове забезпечення нової системи державного управління.
Зміцнення та формування нових фінансово-економічних основ функціонування державного управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Виконавча влада в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок