Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Аналіз бюджету України 2002 року

Аналіз бюджету України 2002 року

Назва:
Аналіз бюджету України 2002 року
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,40 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Аналіз бюджету України 2002 року
На перший погляд може здатися, що дефіцитний бюджет-2002 є кроком назад порівняно з профіцитним бюджетом-2001. Насправді, за-кріплення 4,3 млрд. грн. дефіциту - це компромісне рішення. Адже незважаючи на динаміку економічного росту, ниніш-ній рік ставить перед урядом непросте завдання — попередити кризу 2003-2005 років. Саме на цей період припадає про-ведення урядом розрахунків із утримува-чами українських єврооблігацій. Платежі за облігаціями випуску 2000 року, завдя-ки яким були реструктуризовані зобо-в'язання України за зовнішнім комер-ційним боргом, потрібно здійснити вже у березні та вересні цього року в сумі 111 млн. доларів. Крім того, на початку кож-ного кварталу 2002 року Україна повинна сплачувати близько 3,8 млн. доларів (відсотки за облігаціями).
До того ж, згідно з існуючими кредит-ними угодами протягом цього року уряд повинен виплатити іноземним позичаль-никам 1 181 млн. доларів або 6 861 млн. гривень. Майже половину цієї суми скла-дають виплати відсотків за Іноземними кредитами. Слід згадати і про повернен-ня кредитів Світового банку на суму 128 млн. доларів, і стільки ж — як відсотки за користування позиками.
Ще один фактор дефіцитності бюдже-ту — необхідність здійснення виплат за внутрішніми запозиченнями. Зокрема, на цей рік припадає виплата 1062 млн. грн. основної суми та 655 млн. грн. відсотків за процентними облігаціями внутрішньої державної позики. ОВДП на суму 10.5 млрд. грн. уряд випустив у ве-ресні 2000 року і використав для ре-структуризації простроченої та строкової заборгованості Міністерства фінансів перед НБУ
Отже, закріплення у бюджеті-2002 дефіциту — цілком закономірне явище. Тепер перед урядом стоїть завдання за-побігти виникненню прихованого дефі-циту, який може сягнути від 5 до 8 млрд. грн., тобто 2 - 3 % бюджету.
Джерела фінансування дефіциту бюджету визначені в ст.14 Закону. Перш за все, це надходження від державних внутрішніх та зовнішніх позик. Однак, за прогнозами Міністерства фінансів України, рефінансування основної суми боргу в такий спосіб не дозволить покри-ти у повному обсязі ні зовнішніх, ні внутрішніх зобов'язань. Відповідно до програми державних запозичень на 2002 рік, Україна може розраховувати на чер-говий транш програмної системної пози-ки Світового банку у розмірі 250 млн. до-ларів США, а також на кілька траншів по-зики ЄС на суму 86,3 млн. доларів. Обсяг можливих зовнішніх надходжень складає 1 860 млн. гривень, тобто лише 52% від загального обсягу погашення основної суми зовнішнього боргу, запланованого на цей рік.
Навряд чи варто покладатися і на за-плановані надходження від державних внутрішніх запозичень. У поточному році від продажу державних цінних паперів планується отримати близько 1,6 млрд. грн. Причому приблизно 1,3 млрд. грн. із цієї суми - шляхом продажу тримісячних короткотермінових цінних паперів. Це означає, що за результатами року отри-мані кошти підуть на погашення цих же облігацій, і навіть не зможуть покрити по-гашення ОВДП у повному обсязі. Від-повідно до програми державних запози-чень на наступний рік, ставка доходності за тримісячними облігаціями становити-ме 20% річних. Суми цих відсотків, які відображаються у видатковій частині бю-джету, збільшують обсяг дефіциту і потребують залучення додаткових коштів на його фінансування.
Основна надія на фінансування дефі-циту бюджету покладається на надходження від приватизації державного май-на, а також, безпосередньо пов'язані з процесом приватизації та кредитуван-ням підприємств. Вперше ці кошти не бу-дуть включені в доходну частину Держав-ного бюджету, а стануть джерелом фі-нансування дефіциту. Хоча це й супере-чить ст.15 Бюджетного кодексу України, де перераховані можливі джерела фінан-сування дефіциту бюджету. Кошти від приватизації до таких не віднесені.
Таке рішення було аргументоване тим, ідо в 2001 році внаслідок недоотримання коштів від приватизації уряд був змушений обмежити цілу низку видатків. За 2001 рік Фонд державного майна пе-рерахував до Держбюджету близько 3,3 млрд.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Аналіз бюджету України 2002 року

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок