Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Структура і порядок роботи парламентів світу.

Структура і порядок роботи парламентів світу.

Назва:
Структура і порядок роботи парламентів світу.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,83 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Структура і порядок роботи парламентів світу.
Побудова, склад і організація парламентів.
Характеристика парламентаризму набуває завершеності тільки тоді, коли враховуються структура і організація, зміст компетенції і головні напрями діяльності самих представницьких органів. Розгляд цих питань дає змогу скласти об’єктивне уявлення про те, як реалізуються засади теорії народного представництва, наскільки їхня природа відповідає політичним потребам сьогодення. Тільки завдяки аналізу загальних закономірностей побудови і визначенню основних функцій парламентів та врахування відповідних особливостей, властивих конкретним країнам, можна встановити реальну роль представницьких органів у здійсненні державної влади, справжнє місце їх у державному механізмі.
Термін “парламент” має узагальнююче значення. Представницькі органи нерідко мають інші офіційні назви. Наприклад “національні збори”. Ця назва досить вдало передає характерні риси парламенту як загальнодержавного органу. Близькими за змістом до неї є назва “народні збори”/ так зафіксовано в конституціях Албанії та Болгарії/ або “державні збори” /Естонія та Угорщина/. У деяких країнах назва парламенту відбиває форму державного устрою – “федерадьні /союзні/ збори”/ Росія, Швейцарія/. Нарешті, є країни, представницькі органи яких мають такі назви, як “законодавчі збори /асамблея/” або “палата представників /депутатів/”.
Усі ці назви прямо вказують на одну з головних формальних прикмет представництва – колегіальність. Те саме можна сказати і про таку назву, як “конгрес”. За прикладом в США така офіційна назва парламентів встановлена в більшості країн Латинської Америки.
Парламенти в Скандинавських країнах мають зовні суто індивідуальні
назви. Наприклад, у Данії це фолькетінг, в Ісландії – альтінг, у Норвегії – стортінг, у Швейцарії- рикетаг. Сюди можна віднести й такі назви, як сейм /Латвія, Литва/, кнессет /Ізраїль/, сабор /Хорватія/, меджліс /деякі країни Азії/. Усі ці назви мають значення офіційних термінів, якими позначають парламенти та їх представницький характер. Але перебільшувати оригінальність цих термінів не слід. Напрклад, датський фолькетінг українською мовою перекладається як народні збори.
Парламенти в окремих країнах зберегли історичні назви, які мали ще станово-представницькі установи часів феодалізму. Так, представницький орган в Іспанії в наші дні називають кортесами, а в Нідерландах – генеральними штатами. У Великобританії парламент також зберіг свою первісну назву – власне парламент. Парламентами називаються представницькі органи у більшості англомовних країн, що взяли за взірець британську конституційну систему /Австралія, Канада, Нова Зеландія, тощо/.
У конституціях Бельгії, Італії, Казахстану, Молдови, Франції, Чехії, Японії та ряду інших держав також використовується термін “парламент”. Водночас основні закони Австрії, Польщі та ФРН такого терміну не знають. Конституції цих держав не позначають обидві палати як єдиний законодавчий орган – парламент. Це, однак, не означає, що він тут не існує. Про це свідчать зміст повноважень палат і порядок їх взаємодії, передбачені в конституційних текстах.
Одним з вихідних моментів у характеристиці парламентаризму як загального явища та визначенні особливостей представницьких оганів конкретних країн є їх побудова. У свою чергу, головною ознакою побудови парламентів значної кількості країн є двопалатність, або бікамералізм.
Двопалатність тривалий час була типовою рисою парламентаризму. Історично створення або збереження верхніх палат відображало компроміси, що були досягнуті між буржуазією і феодальним класом в їхній боротьбі за політичну владу. В наш час існування верхніх палат передусім пояснюється
потребами оптимізації парламентської організації. Акцент звичайно ставиться на необхідності забезпечити врівноважений підхід у парламентській роботі, надати їй високого професійного рівня. Нерідко пишуть, що діяльність верхніх палат має стримувати нижні, створювати такі умови, за яких буде забезпечений зважений законодавчий процес, виключене прийняття непродуманих та поквапливих рішень і зберігатиметься рівновага в державному механізмі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Структура і порядок роботи парламентів світу.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок