Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Ознаки корпоративних норм

Ознаки корпоративних норм

Назва:
Ознаки корпоративних норм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,46 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Ознаки корпоративних норм


Ознаки корпоративних норм
План
Вступ……………………………………………………………...3
Поняття, види та основні ознаки соціальних норм……..4
2. Корпоративні норми, їх ознаки…………………………….9
Співвідношення корпоративних норм із нормами
права………………………………………………………….11
Висновок…………………………………………………………13
Перелік літератури……………………………………………..14
Вступ
Людське суспільство, як і будь-яка інша складна систе-ма, може нормально функціонувати та розвиватися лише на основі певних правил, з-поміж яких обирається один з багатьох можливих варіантів поведінки того або іншого суб'єкта. Задля регулювання поведінки людей та їх об'єд-нань у суспільстві формуються певні правила поведінки, які орієнтують на досягнення тієї чи іншої мети. Прави-ла, що покликані регулювати життя суспільства, забезпе-чувати в ньому бажаний порядок і стабільність, називають-ся соціальними нормами.
У перекладі з латинської “норма" означає правило, точне розпорядження, зразок. Іншими словами, безпосереднім змістом норми є укладена в ній інформація про належне поводження в тих чи інших умовах. Людина в процесі діяльності пізнає навколишню дійсність і на цій основі виробляє правила поведінки, узагальнюючи накопичені знання і досвід. Створене правило являє собою єдність об'єктивного і суб'єктивного факторів, де об'єктивним є пізнана закономірність розвитку суспільства, а суб'єктивним – реакція індивіда чи соціальної групи на цю закономірність.
Після того як норма сформульована і виражена зовні в тій чи іншій формі, вона як би абстрагується і починає самостійне існування. Наслідком такого відриву від реальної підстави може виявитися старіння норми, викликане зміною або самої дійсності, або інтересів і цілей суб'єкта. Однак норма, як правило, не реагує негайно на всі зміни названих умов.
Кожне історично конкретне суспільство вимагає суворо визначеної міри соціального регулювання суспільних відносин.
1. Поняття, види та основні ознаки соціальних норм
Соціальні норми здійснюють нормативне регулювання поведінки суб'єктів шляхом встановлення дозволених чи не дозволених діянь, здійснюють визначення умов, за яких передбачуване діяння дозволяється або забороняється, визначаються суб'єкти, на яких за певних умов поши-рюється правило поведінки, що встановлено тією чи іншою нормою.
Призначення соціальних норм полягає у впорядкуванні поведінки суб'єктів, що забезпечує системність і певне передбачення розвитку суспільних відносин. На основі цьо-го учасники цих відносин можуть прогнозувати свою по-ведінку та поведінку інших суб'єктів у ситуаціях, передба-чених конкретними соціальними нормами. Соціальні норми регулюють поведінку, що має соціальний характер, пов'язану із взаємовідносинами між людьми, їх об'єднаннями, суспільними групами. Саме цим соціальні норми відріз-няються від норм технічних, медичних, біологічних тощо, які встановлюють порядок поводження людей з штучними або природними об'єктами, а також явищами природи, представниками тваринного світу тощо. Слід також брати до уваги, що деякі технологічні вимоги за різних обставин набувають суспільного значення і тому закріплюються не тільки в технічних, але й соціальних нормах. Наприклад, правила безпечної поведінки людей у місцевостях, що по-терпіли від епідемії або радіоактивного забруднення, мають медичний характер. Але з метою більш ефективного впли-ву їх на повсякденну поведінку людей ці правила відтворюють в актах, що мають юридичне значення (інструкції, накази). А відтак, такі правила набувають властивостей соціальних норм.
У загальному плані соціальні норми - це правила поведінки суспільного характеру, що регулюють взаємини людей і діяльність організацій у процесі їхньої взаємодії.
Соціальні норми складаються разом з виникненням і розвитком людського суспільства в зв'язку з необхідністю охопити і врегулювати поводження людей загальними правилами. Призначення загальних правил поведінки полягає в організації виробництва і підтримці дисципліни і порядку в суспільному житті. Вони являють собою необхідну й елементарну умову підтримки суспільних зв'язків людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Ознаки корпоративних норм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок