Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Правосуддя України

Правосуддя України

Назва:
Правосуддя України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,13 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Тема: Правосуддя України
План
1. На яких засадах здійснюється судочинство в Україні:
а) Законність;
б) Рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом;
в) Забезпечення доведеності вини;
г) Змагальність сторін та свобода в надані ними суду своїх доказів і в доведенні перед судом їх переконливості;
д) Підтримання державного обвинувачення у суді прокурором;
е) Забезпечення обвинуваченому права на захист.
є) Гласність судового процесу та його повне фіксування технічними засобами.
ж) Забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду.
з) Обов’язковість рішень суду.
В основу будь-якої державної діяльності кладуться визначені законом основні засади, що визначають суть і характер цієї діяльності. Вони є своєрідним дороговказом, з яким мають звірятися органи та посадові особи під час реалізації такої діяльності. Конституція України чітко визначає основні засади, на яких має здійснюватися правосуддя загалом та судочинство щодо будь-яких справ. До них належать:
а) Законність – засада, що зобов’язує суди і суддів при здійсненні правосуддя керуватися лише законом. Він є єдиним критерієм для рішення суду у справі. При тому суд не має права оцінювати доцільність самого закону. Закон є законом, і оскільки він залишається у силі, не скасований законодавцем, то його необхідно дотримуватися. Славнозвісний юрист і промовець Стародавнього Риму Цицерон, відзначав: „Суддя – це закон, що говорить, а закон – це німий суддя”. Ніякий державний чи громадський орган, політична партія чи рух, посадова особа, якого б високого рангу вона не була, а також окремі громадяни не мають права втручатися у діяльність суду, домагаючись прийняття вигідного комусь рішення.
б) Рівність усіх учасників судового процесу перед законом і суддею – засада, що значною мірою реалізує положення ст. 24 Конституції України: громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Рівність усіх учасників судового процесу означає, що вони наділені однаковими правами і мають такі ж обов’язки.
в) Забезпечення доведеності вини – засада, суть якої полягає в тому, що орган, посадова особа (наприклад, прокурор), в окремих випадках – громадянин, висуваючи офіційне обвинувачення особи у вчиненні нею злочину чи іншого правопорушення зобов’язані довести її вину перед судом. Доки та вина не буде доведена. Особу вважають невинуватою. При обвинуваченні особи у вчиненні злочину діє презумпція не винуватості (від лат. – припускаю, передбачаю).
г) Змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і в доведенні перед судом їх переконливості – засади правосуддя, за якою сторона обвинувачення і сторона захисту позивач і відповідач подають судові докази на підтвердження своїх тверджень і вимог. При тому вони наділені однаковими правами щодо подання доказів, їх дослідження на суді, а також заявлення судові різних клопотань.
д) Підтримання державного обвинувачення у суді прокурором – засада, яка означає, що розгляду у суді кримінальної справи, в якій обвинувальний акт затверджено прокурором, має відбутися неодмінно з участю прокурора – державного обвинувача. Змагаючись із протилежною стороню – захистом, він доводить судові вину обвинуваченого. Змагаючись із протилежною стороною – захисник ???? доводить судові вину обвинуваченого.
е) Забезпечення обвинуваченому права на захист – одна з найважливіших засад правосуддя у кримінальних справах. З неї випливає насамперед два важливих як для правосуддя, так і громадян положення. По-перше, обвинувачений у кримінальному судочинстві не є безправним об’єктом владних повноважень органів слідства і суду, а суб’єктом, який наділений широкими правами. По-друге, сам факт пред’явлення особі обвинувачення у вчинені злочину ще не свідчить про її вину. Вина має бути доведена перед неупередженим і об’єктивним судом особами, які висувають і підтримують обвинувачення. Кожна особа, яка затримана за підозрою у вчиненні злочину або якій пред’явлено слідчим обвинувачення, має право мати свого заявника-адвоката.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Правосуддя України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок