Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Інститут президента в системі органів державної влади: світовий вимір

Інститут президента в системі органів державної влади: світовий вимір

Назва:
Інститут президента в системі органів державної влади: світовий вимір
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,42 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота
на тему:
Інститут президента в системі органів державної влади: світовий вимір


План
Вступ:
1. Інститут президента у світовому вимірі
1.1. Поняття інституту глави держави
1.2. Історія виникнення та розвитку інституту президентства
1.3. Порядок виборів президента в різних країнах
2. Місце президента в системі органів державної влади
2.1. Правовий статус президента в президентських республіках
2.2. Правове положення глави держави в парламентських республіках
2.3. Правовий статус президента в республіках зі змішаною формою правління.
2.4. Вплив президента на політико-правовий режим країни
3. Інститут Президента України: загальні тенденції та особливості
3.1. Історія інституту президентства в Україні.
Повноваження Президента України.
3.3. Перспективи та основні тенденції розвитку інституту Президента України.
Висновок
Список використаної літератури
Додаток


Вступ:
Одним із першочергових завдань країн, що отримали незалежність після розпаду Радянського союзу, стало утвердження державності. В новостворених державах важливою складовою цього процесу було формування нової політичної системи, націленої на реалізацію вимог, що постали перед суспільством цих країн в політичній, економічній, соціальній та духовній сферах життя. І саме в цей час перед усіма новоствореними державами гостро постає проблема створення інституту глави держави. Глава держави – особа, яка займає формально вище місце в структурі державних інститутів і водночас здійснює функції представництва самої держави в цілому. За словами «Глава держави повинен втілювати дух нації для самої країни та для всього світу».
Природно, що в нових незалежних державах не може бути утворена чи відновлена монархічна форма правління. Саме тому в усіх країнах колишнього СРСР був заснований пост президента – виборного глави держави.
Заснування в системі державної влади України інституту президентства розпочало новий етап у розвитку української державності та розглядалось його творцями як один із засобів вирішення нагальних проблем української сучасності. Але само по собі заснування посту президента в тій чи іншій країні не означає завершення формування певної форми інституту президентства з усіма властивими йому в світовій практиці законодавчими й адміністративними актами, сталою політичною практикою, тісними взаємозв’язками з іншими політичними інститутами і суспільством у цілому.
Оскільки становлення інституту президента досить тривалий історичний процес, при його формуванні та функціонуванні необхідне врахування багатого зарубіжного досвіду інституту президентства, зокрема позитивних і негативних моментів його діяльності.
Дослідженню різноманітних аспектів розвитку органів державної влади, зокрема інституту президентства було присвячено значну кількість праць вітчизняних і зарубіжних науковців, у тому числі: М. Горенберга, В. Шаповала, М. Томенка, В. Трипольського, Ст. Фіша та інших.
В своїй роботі я використав ці джерела, а також Конституцію України та конституції зарубіжних держав, підручники з теорії держави і права В. Котюка і Р. Ромашова та конституційного права А. Орлова і В. Чиркіна та інтернет-сайт офіційного представництва Президента.
Для того, щоб перейти до розгляду власне інституту президентства необхідно визначити об’єкт, предмет та методи роботи.
Об’єкт роботи: інститут президентства як елемент сучасних політичних систем світу.
Предмет роботи: інститут президентства в політико-правових системах державного правління. Метою роботи є розкриття сутності та особливостей функціонування інституту президентства в умовах розвитку державно-владних систем світу.
Методи роботи: в ході виконання роботи було використано такі методи: описовий (для розкриття історії виникнення і розвитку інституту президентства), системний (для аналізу особливостей політичних систем), інституціональний (для дослідження інституту президентства в контексті світового досвіду державного правління та місця і ролі глави держави в Україні), порівняльний (для виявлення спільного, особливого і специфічного в розвитку інституту президентства в Україні і світі).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Інститут президента в системі органів державної влади: світовий вимір

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок