Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Далекосхідна група правових систем

Далекосхідна група правових систем

Назва:
Далекосхідна група правових систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,79 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Загальна характеристика далекосхідної групи правових систем
Далекосхідна група правових систем — це сукупність право-вих систем, в основі формування яких лежать не норми права, а норми моралі, звичаї, традиції. Велике значення приділяється ритуалу.
Далекосхідну групу складають правові системи Китаю, Гон-конгу, Японії, Бірми, Кореї, Монголії, країн Індокитаю, Ма-лайзії. Китай і Японія вирізняються специфікою морально-ідео-логічного підходу до права, який справив вплив на правові сис-теми інших країн Сходу.
На відміну від континентального, загального і змішаного ти-пів правових систем далекосхідне право віддає перевагу загально-соціальним нормам як зразкам поведінки — нормі-моралі, нормі-звичаю, нормі-традиції. Ними обумовлюється як закон, так і судове рішення. Закон і судове рішення для сучасного розвитку далекосхідної групи правових систем також мають істотне зна-чення. Правда, їх роль іноді є похідною від традиційних норм моралі і традицій.
Далекосхідний регіон у минулому правовому розвитку не за-знав скільки-небудь істотного впливу ні європейських правових систем, ні американської. Однак на цей час держави цього регі-ону активно сприймають правові новації країн європейського та американського континентів, орієнтуються на вдосконалення національного законодавства і використання досягнень інозем-ного права (особливо Японія).
У країнах Далекого Сходу споконвічно панувало філософ-сько-моральне уявлення про соціальне життя як частину при-родного світопорядку. Зразком для устрою суспільства завжди служила гармонія природи. Роль права з його формалізмом і зовнішнім примусом оцінювалася невисоко. Вважалося, що за допомогою права можна встановити початковий ступінь поряд-ку, характерний для варварських народів.
Мета неписаних правил, освячених традицією, полягає у тому, щоб забезпечити соціальну гармонію, при вирішенні конфлікт-них ситуацій надати можливість тому, хто програв, «зберегти обличчя». У країнах континентального і загального права основ-ним результатом застосування права є ясність і недвозначність рішення, в кінцевому результаті однозначно встановлюється потерпіла сторона. У праві далекосхідної групи країн рішення на користь однієї із сторін приймається рідко. Наріжним каме-нем у правових системах далекосхідних країн є компроміс, який досягається без залучення закону.
Поняття китайського права І філолофсько-моральні джерела його формування
Китайське право — це сукупність підтримуваних державою моральних, етичних, релігійних і правових норм, що склалися на основі філолофсько-моральних концепцій даосизму, конфу-ціанства, легізму.
З даосизму (основоположник вчення Лао-цзи, VI ст. до н.е.) була сприйнята ідея про існування «дао» — природного законо-мірного шляху, яким розвивається Всесвіт і якого має додержу-ватися людина. Дао — закон неба, природи і суспільства, який в змозі відновлювати справедливість. Усе неприродне (штучні вста-новлення у сферах управління, законодавства та ін.) вважається відхиленням від дао. Додержуючись закону дао, людина пови-нна не проявляти самостійної активності, не намагатися вдос-коналювати суспільство, державу, закони, а покладатися на дао і повернутися до природності.
Істотний вплив на ідеологію Китаю справило конфуціанство (VI ст. до н.е.). Впливовою ідеологічною течією воно стало від-разу після виникнення, а в II ст. до н.е. було визнано офіційною ідеологією і взяло на себе роль державної релігії. Аж до револю-ції 1911р. конфуціанство залишалося основою офіційної ідеології та зберегло свій вплив і дотепер (у модернізованому вигляді).
Філософське вчення Конфуція (551-479 pp. до н.е.) на від-міну від даосизму полягає в диференціації світу природи і світу людини, утвердженні активності особи, а не її бездіяльності. Відповідно до конфуціанства природний закон — дао, або тіан дао, (божественний шлях) — не управляє безпосередньо світом людини. Світ людини не розчиняється у світі природи, оскільки природа — це ідеальний світ. Людина повинна прагнути до світу природи, до гармонії з нею у своїх думках, почуттях, діях, хоча досягти її ніколи не зможе.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Далекосхідна група правових систем

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок