Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Боспорське царство, його суспільно-політичний лад і право

Загрузка...

Боспорське царство, його суспільно-політичний лад і право

Назва:
Боспорське царство, його суспільно-політичний лад і право
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,30 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
“Боспорське царство,
його суспільно-політичний лад і право”


ПЛАН
Вступ
1. Становлення Боспорського царства
2. Соціально-економічні відносини у Боспорському царстві
3. Класове розшарування в Боспорському царстві
4. Державний устрій Боспорського царства
5. Військо та право Боспорського царства
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
У V ст. до н.е. склався союз ряду грецьких держав-полісів, котрі були розташовані по обох берегах Керченської протоки ви-никло Боспорське царство, яке відіграло важливу роль в історичній долі народів Східної Європи.
У середині IV ст. до н.е. після об'єднання ще кількох грецьких міст Боспор перетворився у значну за своїми розмірами державу, що займала весь Керченський півострів, Таманський півострів з береговою смугою до Новоросійська, а також прилеглу до Тамані територію низу Кубані і східний берег Азовського Игоря. До її складу увійшли великі міста-держави Північного Причорномор'я (Фанагорія, Гермонасса, Феодосія), невеличкі міські центри (Мірмекій, Німфей, Кіммерік та ін.), а, крім того, — землі, заселені численними племенами синдів, торетів, дандарієв і псесів, які не мали ще своєї державності.
1. Становлення Боспорського царства
Процес становлення держави у скіфсь-ких племен — основної частини населення Керченського півост-рова, тільки починався. Центром цієї території було місто Пантікапій (сучасна Керч), яке займало дуже вигідне місце в економіч-ному і воєнному відношеннях. Воно й стало столицею Боспорського царства .
Свого розквіту Боспорське царство досягає у IV—III ст. до н.е. Саме до цього часу відноситься спроба Боспору поширити свою владу і вплив на все узбережжя Чорного моря. Але вже з ІІІ ст. до н.е. Боспор вступає в смугу поступового занепаду: спостерігається економічне ослаблення царства, країна зазнає важку фінансову кризу, загострюються класові суперечності, спалахують повстання рабів. Хоча фінансові труднощі й були подолані, а повстання рабів і підкорених скіфських племен, що спалахнуло у Пантікапеї у 107 р. до н.е., жорстоко придушено, колишнього процвітання Боспору повернути не вдалося.
На початку І ст. до н.е. понтійський цар Мітрідат VI Євпатор об'єднав під своєю владою більшість держав Північного Причорно-мор'я у тому числі і Боспорське царство. Щоправда, Боспор знахо-дився у складі Понтійської держави недовго. Після поразки і загибелі Мітрідата VI у боротьбі з Римом у середині І ст. до н.е. він опинився під владою римлян. Поступово залежність від Риму стала слабшати. Боспорське царство накопичувало сили. Однак у середині III ст. н.е. на нього нападають готські племена. Наслідком цього стала загибель значної кількості дрібних боспорських поселень, розорення і занепад великих міст. Останній удар по царству був завданий гуннами. Кочові орди гуннів і підвладних їм племен вторглися сюди в останній чверті IV ст. і учинили жахливий погром. Боспорське царство було зруйно-вано. З VI ст. Боспор увійшов як безпосереднє володіння до складу Візантії. На ньому його існування припинилося.
2. Соціально-економічні відносини у Боспорському царстві
Соціально-економічні відносини у Боспорському царстві були такими ж, як і в окремих грецьких містах-колоніях і місцевих племінних союзах, котрі входили до його складу.
Економічну основу Боспору становило розвинуте землеробст-во, яке не тільки давало продукти харчування для власного населен-ня, а й забезпечувало значний експорт хліба та інших сільськогос-подарських продуктів . Густа мережа сільських поселень покривала його територію. Родючий грунт сприяв веденню зернового госпо-дарства, садів і городів. Жителі Боспору до III ст. до н.е. перетво-рили виноградарство в одну з основних галузей господарства, а виноробство — у добре розвинуте товарне виробництво. Розвивало-ся також тваринництво, однією з важливих галузей боспорського господарства було рибальство.
У містах процвітало ремісниче виробництво, що досягало у багатьох галузях високого рівня. Одним з првідних ремесел стало керамічне. Серед боспорських майстрів були металурги, які оброб-ляли залізо і бронзу, каменярі, теслі, ткачі та представники багатьох інших професій.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Боспорське царство, його суспільно-політичний лад і право

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок