Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Вступ до навчального курсу “Історія держави і права”

Вступ до навчального курсу “Історія держави і права”

Назва:
Вступ до навчального курсу “Історія держави і права”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,50 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Вступ до навчального курсу
“Історія держави і права”


1. Значення навчального курсу
“Історія держави і права України”
24 серпня 1991 p. Верховна Рада нашої республіки проголосила утворення самостійної незалежної держави — України. Цей історичний акт продовжив багатовікову традицію державності в Україні. Він поста-вив перед народом України творчі завдання величезної ваги — побудову демократичної, правової держави. Кожний громадянин і перш за все молодь української держави мають визначити свою роль і місце у її розбудові.
Природно, що у незалежній Україні велика увага має приділя-тися підготовці висококваліфікованих спеціалістів, здатних продо-вжувати традиції української державності, основні моменти якої висвітлюються у курсі історії держави і права України. Опора на історичний досвід має допомогти юристу зайняти тверду громадян-ську позицію у складностях сучасного життя.
В той же час не може не хвилювати, що у суспільно-політичній свідомості народу Украї-ни відбувається протистояння в ставленні до історичною минулого нашого народу, нашої держави, до її визвольних шляхів. Іноді це протистояння, на жаль, тягне за собою відхід від історичної правди. Суспільно-політичне примирення громадян нашої Вітчизни було б важливим кроком до консолідації всіх політичних сил країни, до правди і справедливості в оцінці нашої історії. Сподіваємося, що вивчення історії держави і права України в юридичних закладах республіки сприятиме просуванню до цієї правди і справедливості.
2. Предмет науки історії держави і права України
Предметом науки історії держави і права України є вивчення виникнення, розвитку і зміни типів та форм держави і права, а також державних органів і правових інститутів народів, то населя-ли і населяють територію України. Наш підручник пропонує студе-нтам історію боротьби українською народу за утвердження в Укра-їні державності, мрія про яку зародилася ще в сивій давнині.
Як наука історія держави і права України є частиною людства, тісно пов'язаною з історією народного господарства, культури, науки та інших галузей людської діяльності. В той же час вона зберігає відносну самостійність і має чітко виражений об'єкт дослі-дження Тому історія держави і права України є також наукою юридичною, однією з фундаментальних державно-правових дисци-плін. Саме з цих позицій вона охоплює розвиток усіх аспектів еволюції держави на території України — її державний механізм, форму державної єдності, право.
Виникненню тих чи інших державних або правових інститутів передують відповідні ідеї. Проте наука історії держави і права України спеціально не займається вивченням таких ідей, врахову-ючи, що вони глибоко висвітлюються в самостійному навчальному курсі історії вчень про державу і право. Тому в даному підручнику про ці ідеї згадується лише у загальній формі.
Існує певна схожість історії держави і права з теорією держави і права. Але принципова відмінність між ними в тому, то теорія держави і права вивчає переважно загальні закономірності розвитку держави і права різних народів і суспільно-економічних формацій, а історія держави і права займається конкретними державно-право-вими системами, їхніми особливостями та характерними рисами. Історія держави і права використовує узагальнення та понятійний апарат, розроблені теорією держави і права, і в той же час дає конкретний державно-правовий матеріал для таких узагальнень.
Слід мати на увазі, що історія держави і права вивчає політичні та правові інститути аж до сьогодення, тому вона стикується з чинним правом, допомагаючи певною мірою зрозуміти його сут-ність, негативні та позитивні сторони. Історико-правова наука, вивчаючи та узагальнюючи досвід минулого, сприяє пізнанню і використанню закономірностей суспільного розвитку, уникненню повторення помилок. Проте це можливе лише за умови правдивості історико-правового матеріалу. Користуватися недостовірними да-ними про минуле — виходить робити недостовірний прогноз і на майбутнє.
3. Періодизація історії держави і права України
Курс “Історії держави і права України” хронологічно можна поділити на дві великі частини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вступ до навчального курсу “Історія держави і права”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок