Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Історія держави та права зарубіжних країн” Буржуазні реформи 1860-1870 років в Росії

Історія держави та права зарубіжних країн” Буржуазні реформи 1860-1870 років в Росії

Назва:
Історія держави та права зарубіжних країн” Буржуазні реформи 1860-1870 років в Росії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,84 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Контрольна робота з предмету
“Історія держави та права зарубіжних країн”
Буржуазні реформи 1860-1870 років в Росії


1. Селянська реформа 1861 року. Зміни в правовому положенні селян.
У першій половині XIX ст. сформувались соціально-політичні передумови для буржуазних реформ у Росії. Кріпосне право стри-мувало розвиток ринку і селянського підприємництва.
Кримська війна стимулювала швидкий розвиток промисловості, поразка у війні показала неефективність соціальної і економічної сис-теми в Росії. За період з 1856 до 1860 р. в Росії виникає така кількість акціонерних компаній, яка перевищує їх чисельність за попередні двадцять років.
Кризова ситуація проявилась у збільшенні кількості селянських повстань і революційного руху.
У лютому 1855 р. на престол вступив Олександр її, який у бе-резні 1856 р. виступив з промовою перед верхівкою дворянства в Москві. Говорячи про звільнення селян, він сказав: "набагато краще, щоб це відбулося зверху, ніж знизу". Після цього з'явилася велика кількість проектів і пропозицій про відміну кріпосного права.
19 лютого 1861 р. імператор затвердив ряд законодавчих актів щодо конкретних положень селянської реформи. Були прийняті цент-ральне й місцеве положення, у яких регламентувався порядок і умови звільнення селян і передачі їм земельних наділів, їх головними ідеями були: селяни отримують особисту свободу, до завершення викупної угоди з поміщиком земля переходила в їх користування. Наділення землею здійснювалось за, добровільною домовленістю поміщика і селянина: перший не міг давати земельний наділ менше нижчої норми, встановленої місцевим положенням, другий не міг вимагати наділу більше, максимальної норми, передбаченої в тому ж положен-ні. Уся земля в 34 губерніях поділялась на три категорії: нечорно-земна; чорноземна і степова. Кожна група поділялась на декілька місцевостей із урахуванням якості грунту, чисельності населення, рів-ня торговельно-промислового і транспортного розвитку. Для кожної місцевості встановлювались свої норми (вища .і нижча) земельних на-ділів. Передбачалось безвикупне виділення “подарункових наділів” розміри яких могли бути менші мінімальних, встановлених у по-ложенні.
Подушний наділ складався з садиби і орної землі, пасовищ і пус-тирів. Землею наділялись тільки особи чоловічої статі.
Власність на землю зберігалась за поміщиком аж до здійснення викупної угоди, селяни на цей період мали право тільки користувати-ся наділом, залишаючись "тимчасово зобов'язаними".
Викупний договір між поміщиком і селянською общиною зат-верджувався мировим посередником. Садибу можна було викупити в будь-який час, польовий наділ зі згоди поміщика і всієїобщини. Піс-ля затвердження договору всі відносини сторін (поміщик - селянин) припинялись, і селяни ставали власниками.
Суб'єктом власності в більшості регіонів ставала община,, у дея-ких районах - селянський двір. В останньому випадку селяни одержу-вали право спадкового розпорядження землею.
Селяни одержували право займатися торгівлею, засновувати підприємства, вступати в гільдії, звертатися в суд на рівних підставах з представниками інших станів, вступати на службу.
Селяни платили викуп за садибну і польову землю. При цьому 25 % викупної суми вони платили готівкою при здійсненні викупної угоди, решту суми поміщики одержували із скарбниці (грошима і цін-ними паперами), її селяни повинні були разом з процентами виплачу-вати на протязі 49 років. Поліцейський і фіскальний апарат уряду по-винен був забезпечити своєчасність цих виплат. Для кредитування ре-форми були створені Селянський і Дворянський банки.
У період "тимчасової зобов'язанбсті" селяни залишались відок-ремленими в правовому .відношенні станом. Селянська община зв'я-зувала своїх членів круговою порукою: вийти з общини можна було, тільки виплативши половину боргу, що залишався, і..при гарантії', що другу половину виплатить община.. Можна було піти з общини знай-шовши собі заміну. Община могла прийняти, рішення про обов'язко-вий викуп землі. Збори общини вирішували сімейні розподіли землі. Волосні збори вирішували кваліфікованою більшістю питання про заміну общинного землекористування .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Історія держави та права зарубіжних країн” Буржуазні реформи 1860-1870 років в Росії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок