Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Новий курс Рузвельта

Новий курс Рузвельта

Назва:
Новий курс Рузвельта
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,34 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Новий курс Рузвельта


ПЛАН:
1. Перехід США від процвітання до економічної кризи.
2.Аграрна криза.
3. Спроби Гувера здійснити державне кредитування банків.
4. «Новий курс» Рузвельта.


1. Перехід США від процвітання до економічної кризи.
У першій чверті XX ст. США були в числі провідних держав світу і найбільш благополучною в економічних відносинах країною. З переходом промислового капіталізму до монополістичного центр світового економічного розвитку перемістився з Європи в Північну Америку. США розвивалися швидше всіх і виробляли більше всіх. Їхня частка у світовому виробництві постійно збільшувалася. Ще сильніше позиції США зміцнилися після першої світової війни, зокрема за рахунок значних прибутків від постачань країнам Антанти озброєння і боєприпасів. Швидко росло промислове виробництво, інтенсивно розширювався основний капітал, збільшувався експорт. Економічні успіхи послужили народженню теорії «проспериті» — вічного процвітання цієї держави. Однак вона виявилася «великою ілюзією».
Дійсність перекинула ці надії. У 1929 р. вибухнула світова економічна криза, що продовжувався до 1933 р. включно і сильніше усіх вразила саме США.
Криза почалася в Нью-Йорку з краху на фондовій біржі. Він охопив банківську систему, промисловість, сільське господарство.
За своїм характером він являв собою циклічну кризу надвиробництва, коли внаслідок недостатньої купівельної спроможності населення зроблена маса товару не знайшла збуту і виявилася нереалізованою. У підсумку порушився процес суспільного відтворення, розорилися багато торгових і промислових підприємств, транспортні компанії, банки. До 1932 р. промислове виробництво в США скоротилося в цілому на 46%, а по окремих видах продукції значно більше: виробництво чавуна — на 79%, сталі — на 76%, автомобілів — на 80%. З 279 доменних печей у числі діючих залишалося тільки 44 печі", криза викликав масову хвилю банкрутств. За 1929 — 1933 р. потерпіли крах 135 тис. торгових, промислових і фінансових фірм, розорилися 5760 банків. Збитки корпорацій тільки в 1932 р. склали 3,2 млрд. дол. Обороти зовнішньої торгівлі скоротилися в 3,1 рази. Країна була відкинута до рівня 1911 р.
Неминучий наслідок циклічної кризи — погіршення положення трудящих. Різко знизився їхній життєвий рівень. Падіння курсу акцій торкнулося від 15 до 25 млн. американців. Охоплені панікою люди прагнули розміняти банкноти на золото. Росло число безробітних, кілька мільйонів були напівбезробітними. З членами родин безробітні складали майже половину всього населення. Заробітна плата знизилася більш ніж удвічі. Багато хто позбавилися житла, виникли «гуверовські містечка» — поселення безробітних на окраїнах міст, вибудовані із шухляд і будівельних відходів. Населення голодувало — тільки в Нью-Йорку в 1931 р. від голоду загинули 2 тис. чоловік.
2.Аграрна криза.
Промислова криза перепліталася з аграрним. Збір пшениці упав до 1934 р. на 36%, кукурудзи — на 45%. Ціни на сільськогосподарські продукти знизилися на 58%, а більш 40% фермерських доходів йшло на погашення заборгованості і податки. За роки кризи розорилися близько 1 млн. ферм, вони були примусово продані, і фермери позбавилися власності на землю.
Для стримування падіння цін і скорочення пропозиції продуктів на ринок їх знищували — пшеницю спалювали в топках паровозів і пароплавів, молоко з цистерн виливали у водойми, картопляні і бавовняні полючи заливали чи гасом заорювали.
У США в цей період затвердилася філософія «американського індивідуалізму», не державного регулювання економіки, що визнає, його втручання в справи приватного бізнесу, хоча в роки першої світової війни воно застосовувалося. Вступивший у роль президента Герберт Гувер (1874—1964) спочатку обмежився введенням торгового протекціонізму, вважаючи, що криза буде переборена автоматично і країна справиться з ним за 60 днів. У 1930 р. для різкого скорочення ввозу товарів у США був прийнятий високий митний тариф. У відповідь на це інші країни теж підвищили ввізні мита.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Новий курс Рузвельта

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок