Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Артикулом військовим

Артикулом військовим

Назва:
Артикулом військовим
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,01 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Кримінальне право
за “Артикулом військовим”


ПЛАН
1. Початок 18 століття в Росії - формування нової системи права
2. Структура “Артикула військового”, його основні риси
3. Основні види злочинів за “Артикулем військовим”
4. Основна мета покарань по Артикулах
5. Управлінські органи, особливості судового процесу
Використана література
1. Початок 18 століття в Росії - формування нової системи права
Незнання закону суб'єктами, у відношенні яких він діяв, було звичайним явищем. У цілому публікувалося не більше половини усіх актів, що видавалися, тираж був невеликим.
Результатами кодифікаційної роботи першої чверті XVIII ст. стали:
1. Затверджені в 1714 р. і видані в 1715 р. Військові Артикули, збірка військово-карного законодавства.
2. Затверджений у 1720 р. Генеральний регламент, який охоплював всю сферу нового адміністративного законодавства. При підготовці регламенту була здійснена рецепція іноземного права: у його основу був покладений шведський Канцелярський статут 1661 р.
3. Кодификація норм приватного права, почерпнутих з Указу про єдиноспадкування і наступних актів про спадкування. Зведений документ, що одержав назву Пункти про вотчинні справи (1725 р.), був узагальненням судової практики і тлумаченням закону.
Перша петровська (Петра І) систематизація кримінально-правових норм була зроблена в 1715 р. при створенні "Артикула військового".
2. Структура “Артикула військового”, його основні риси
Військові артикули складаються з двадцяти чотирьох глав і двохсот дев'яти статей і включені як Частина друга у Військовий статут.
Юридична техніка цього кодексу досить висока: законодавець уперше прагне використовувати найбільш ємні й абстрактні юридичні формулювання і відходить від традиційної для російського права казуальної системи.
Законодавець звертав увагу на ступінь випадковості - грань між необережним і випадковим злочинами була дуже тонкою. Виділивши суб'єктивну сторону злочину, законодавець усе-таки не відмовлявся від принципу об'єктивного зобов'язання: нерідко необережні дії каралися так само, як і навмисні: для суду був важливий результат дії, а не його мотив. Разом зі злочинцем несли відповідальність особи, що не робили злочини, - його родичі. Відповідальність знімалася чи зм'якшувалася в залежності від об'єктивних обставин. До пом'якшувальних обставин закон відносив стан афекту, малолітство злочинця, "незвичку до служби" і службова запопадливість, у запалі якої був скоєний злочин.
Характерно, що до обтяжуючих обставин закон уперше став відносити стан сп'яніння, що колись завжди було обставиною, що зм'якшує провину. Законодавець уводив поняття крайньої необхідності (наприклад, крадіжка від голоду) і необхідної оборони. У ряді випадків законодавець передбачав покарання за один тільки намір (у державних злочинах).
3. Основні види злочинів за “Артикулем військовим”
Артикули включали наступні види злочинів:
1. Проти релігії. У цю групу входили чарівництво, ідолопоклонство, що каралося стратою (спаленням) за умови, що будуть доведені зносини обвинувачуваного з дияволом. У противному випадку призначалося тюремне ув'язнення і тілесне покарання.
Богохульство каралося усіканням язика, а особлива образа діви Марії і святих - стратою. При цьому враховувався мотив злостності в богохульстві.
Недотримання церковних обрядів і не відвідування богослужінь, перебування в церкві в п'яному виді каралися штрафом чи тюремним ув'язненням. Каралося і не доведення інформації про богохульство.
Божіння, тобто проголошення "всує" імені божого каралося штрафом і церковним покаянням.
2. Державні. Простий намір убити чи взяти в полон карався четвертуванням. Так само карався збройний виступ проти влади (однакове покарання - четвертування несли виконавці, посібники і підбурювачі).
Образа словом монарха каралося відсіканням голови.
3. До посадових злочинів відносили хабарництво, що каралося стратою, конфіскацією майна і тілесних покарань.
4. Злочину проти порядку управління і суду. До них відносилися зривання і винищування указів, що каралося стратою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Артикулом військовим

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок