Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Органи управління народним господарством

Органи управління народним господарством

Назва:
Органи управління народним господарством
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,45 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Органи управління народним господарством
Економічна політика мала вирішальне значення для долі соці-алістичної держави. Наприкінці 1917 — на початку 1918 pp. радян-ська влада не мала ні досвіду управління виробництвом, ні кадрів для цього, вона могла лише організувати робітничий контроль над виробництвом. Функції контролю на окремих підприємствах покладалися на спеціальні кадрові комісії або безпосередньо на фабзавкоми. Створювалися територіальні ради робітничого контролю. Як і в радянській Росії, в Україні створювалися також ради народного господарства, наприклад Південна обласна рада народного госпо-дарства в Донецько-криворізькому басейні. Проте скільки-небудь значної роботи до весни 1918 p. ці органи здійснити не встигли.
У системі державних органів України наприкінці 1918 — на початку 1919 pp. значне місце відводилося тим її ланкам, які були призначені для керівництва процесом становлення соціалістичного способу виробництва. У ході визволення республіки від іноземних окупантів і перемоги над національно-демократичними силами го-сподарські органи довелося створювати, по суті, на пустому місці. В січні 1919 p. Президія ВРНГ РСФРР з метою надання допомоги Україні у відновленні народного господарства затвердила спеціаль-ну комісію ВРНГ при Тимчасовому робітничо-селянському уряді. Члени цієї комісії склали основне ядро відділу народного господа-рства України, головою якого став Е.Квірінг. Раднаргосп України зосередив управління всією промисловістю республіки в своїх ру-ках. Централізація управління народним господарством та застосу-вання адміністративно-командних методів стали більшовицьким засобом боротьби з господарською розрухою. Найбільш важливі промислові підприємства і навіть цілі галузі промисловості були підпорядковані главкам та центрам Раднаргоспу України безпосе-редньо, інші — губраднаргоспам.
Господарська розруха, успадкована від імперіалістичної війни, подальше загострення громадянської війни внесли нові корективи в структуру органів управління економікою. 8 березня 1919 р. Раднар-ком України прийняв запропоновані Раднаркомом РСФРР принци-пи об'єднання Укрраднаргоспу з ВРНГ. У розвиток угоди Раднарко-мів РСФРР та УСРР про об'єднання Укрраднаргоспу з ВРНГ Прези-дія ВРНГ 25 березня 1919 р, ухвалила рішення про встановлення єдиної економічної політики УСРР та РСФРР. Воно було оформлене у вигляді спільної постанови ВРНГ та Укрраднаргоспу.
Створювалися перш за все загальні для обох республік вироб-ничі органи ВРНГ: відділи, главки та центри. Вони безпосередньо встановлювали виробничі плани багаточисельних підприємств, в тому числі в Україні, які їм підпорядковувалися; складали та затве-рджували плани матеріально-технічного постачання і розподілу продукції таких підприємств. Підприємства все одержували від главка або центру за нарядами і всю продукцію здавали главку або центру теж за нарядами. Таке адміністративне посилення централі-зації в управлінні народним господарством було засобом забезпе-чення в цих умовах керівництва націоналізованою промисловістю.
Усі товарні фонди обох республік об'єдналися, і розподіл товарів здійснювався за єдиними нормами Комісією використання при ВРНГ, до складу якої входив також представник від УСРР.
Наприкінці 1919 p. після розгрому Денікіна довелося ще раз заново створити всю систему управління народним господарством. За рішенням Президії ВРНГ, прийнятим 18 грудня за згодою радя-нських властей України, при Всеукрревкомі для керівництва госпо-дарськими органами України було створено комісію на чолі з В.Чубарем. Уже на початку січня 1920 p. ця комісія розпочала роботу як Організаційне бюро з відновлення промисловості УСРР (Промбюро).
Майже одночасно з утворенням Промбюро в районі Південно-Західного фронту на підставі спільної постанови Раднаркому РСФРР та Всеукрревкому від 11 січня 1920 p. було створено, спочатку з конкретним цільовим завданням (керівництво Українсь-кою трудармією), раду Української трудармії — новий господарсь-кий орган в Україні, який підпорядковувався Раді робітничої та селянської оборони РСФРР, а згодом — Раді праці та оборони.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Органи управління народним господарством

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок