Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Господарство франків кінця 5 – початок 6 ст.

Загрузка...

Господарство франків кінця 5 – початок 6 ст.

Назва:
Господарство франків кінця 5 – початок 6 ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,01 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Господарство франків кінця 5 – початок 6 ст.”


ПЛАН
Вступ
1. Соціально-економічні умови держави франків
2. Феодальне господарство франків
3. Землеволодіння держави франків
4. Формування феодального суспільства
Висновок
Використана література
Вступ
На величезній території Римської імперії була розсіяна безліч варварських племен: готи, франки, бургунди, аламани, англосакси й ін.
Римляни все частіше використовували германців як найманих солдатів і поселяли їх на своїх границях. У V ст. вищі звання римських магістратів стали носити вожді варварських племен, що очолювали союзні Риму армії, що уклали угоду про перехід під владу Рима.
Занепад імператорської влади, все зростаюча непопулярність римського правління створювали сприятливі умови королям-союзникам Рима для розширення повноважень, для задоволення їхніх політичних претензій. Вони часто з посиланням на імператорське доручення привласнювали всю повноту влади, стягували податки з місцевого населення й ін.
Вестготи, наприклад, оселені Римом як своїх федератів у 412 році в Аквітанії (Південна Франція), згодом розширили територію свого Тулузького королівства за рахунок територіальних завоювань, визнаних у 475 році римським імператором. У 507 році це королівство було скорено франками. У 476 році влада в Західній Римській імперії була захоплена одним з варварських воєначальників Одоакром. Він був убитий у 493 році засновником королівства остготів Теодоріхом I, що установили своє одноособове правління у всій Італії. Це королівство упало в 555 році. Виникали і поглиналися в результаті кривавих воєн, міжусобиць і інші "племінні держави" варварів.
Але особливу роль у Західній Європі призначено було зіграти салічним (приморським) франкам, що входили в союз німецьких племен, що склався в III ст. на північно-східній границі Галлії, провінції Римської імперії.
Салічні франки, на чолі зі своїм вождем Хлодвігом (481— 511 р.), у результаті переможних воєн у Галлії, іноді в протиборстві, іноді в союзі з Римом, створюють велике королівство, що простиралося до 510 року від середньої течії Рейну до Піренеїв. Хлодвіг же, затвердившись як представник римського імператора, стає володарем земель, володарем єдиного, уже не племінного, а територіального королівства. Він здобуває право диктувати власні закони, стягувати податки з місцевого населення й ін.
1. Соціально-економічні умови держави франків
Держави, що утворилися на території Римської імперії, були дофеодальними. Вони характеризуються одночасним існуванням у них у тих або інших формах трьох укладів – первісного, рабовласницького і феодального.
У дофеодальній державі продовжують існувати рабовласники і раби. Зародження феодальних відносин веде до виникнення класу феодалів і феодально залежного населення. Проте основна маса населення, особливо на початку існування дофеодальної держави, складається з вільних. З розвитком феодального укладу рабовласники вливаються у клас феодалів. Стосовно ж рабів і вільних селян, то вони переходять у ряди залежного населення.
У політичному ладі дофеодальної держави збереглися деякі риси родоплемінних союзів. Дофеодальна держава являла собою з’єднання ряду земель, що перебували на різних стадіях суспільно-економічного розвитку. Глава дофеодальної держави був переважно військовим вождем. Його адміністративні і судові повноваження були обмежені. Протягом тривалого часу у такій державі зберігається інститут виборної королівської влади. Діяльність глави держави спрямовувалась радою, що складалася із представників родоплемінної знаті і найближчих дружинників. У дофеодальній державі існували у різних формах народні збори. Припинення їх діяльності здійснювалось, як правило, уже у феодальний період.
2. Феодальне господарство франків
Феодалізм є суспільно-економічною формацією, що замінює рабовласницьку. Головною і домінуючою галуззю феодальної економіки є сільське господарство. Тому панівним класом у феодальному суспільстві є клас, який зосереджує у своїх руках право власності на землю – клас землевласників.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Господарство франків кінця 5 – початок 6 ст.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок