Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Політичний устрій у франків на початку 6 ст.

Загрузка...

Політичний устрій у франків на початку 6 ст.

Назва:
Політичний устрій у франків на початку 6 ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,96 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Політичний устрій у франків
на початку 6 ст.”


ПЛАН
1. Виникнення держави у франків
2. Державний лад франків
3. Салічна правда про життя франків
Список використаної літератури


1. Виникнення держави у франків
Для Галлії п'яте сторіччя виявилося часом глибоких соціально-економічних перетворень. У цій найбагатшій провінції Рима (територія майже співпадаюча з нинішньою Францією) знайшла свій прояв, що охопила імперію. Участилися виступи рабів, колонів, селян, міської бідноти. Рим уже не міг захищати границі від вторгнень іноземних племен і насамперед германців - східних сусідів Галлії. У підсумку велика частина країни виявилася захопленою вестготами, бургундами, франками (салічними і рипуарськими) і деякими іншими племенами. З цих німецьких племен виявилися найбільш сильними салічні франки (можливо, від Sala так називалася в стародавності одна з рік нинішньої Голландії). Їм достатньо було 20 років, щоб наприкінці V ст. - початку VI ст. захопити велику частину країни.
Виникнення класового суспільства у франків, що намітилося в них ще до переселення на нову батьківщину, різко прискорилося в процесі завоювання Галлії.
Кожний новий похід збільшував багатства франкської військово-племінної знаті. При поділі військових трофеїв їй діставалися кращі землі, значна кількість колонів, худоби й ін. Знать піднялася над рядовими франками, хоча останні продовжували ще залишатися особисто вільними і навіть не випробували спочатку посилення економічного гніту. Вони розселилися на своїй новій батьківщині сільськими громадами (марками).
Галло-римляни виявилися в положенні залежного населення, по чисельності в кілька разів перевищуюче франків. Разом з тим галло-римська аристократія частково зберегла свої багатства. Єдність класових інтересів поклало початок поступовому зближенню франкської і галло-римської знаті, причому перша стала домінуючою. І це особливо дало про себе знати при формуванні нової влади, за допомогою якої можна було б зберегти у своїх руках захоплену країну, тримати в покорі колонів і рабів. Колишня родоплемінна організація необхідних сил і засобів для цього дати не могла. Установи родоплемінного починають поступатися місцем нової організації з військовим вождем - королем і особисто відданої йому дружиною на чолі.
Король і його наближені фактично вирішують найважливіші питання життя країни, хоча ще зберігаються народні збори і деякі інші інститути колишнього ладу франків. Формується нова "публічна влада", що уже не збігається безпосередньо з населенням. Вона складається не тільки зі збройних людей, що не залежать від рядових вільних, але і примусових установ усякого роду, яких не було при родоплемінному ладі.
Утвердження нової публічної влади було зв'язано з уведенням територіального поділу населення. Землі, заселені франками сталі поділятися на "паги" (округи), що складалися з більш дрібних одиниць - "сотень". Управління населенням, що проживало в пагах і сотнях, вручається особливим довіреним особам короля. У південних районах Галлії, де колишнє населення багаторазове переважало спочатку, зберігається римський адміністративно-територіальний розподіл. Але і тут призначення посадових осіб залежить від короля.
Виникнення держави у франків зв'язано з ім'ям одного з їх військових вождів - Хлодвіга (486-511) з роду Меровінгів. Під його верховенством була завойована основна частина Галлії. Далекоглядним політичним кроком Хлодвіга було прийняття ним і його дружині християнства по католицькому зразку. Цим він забезпечив собі підтримку галло-римської знаті, яка панувала в Галлії, католицькій церкві.
2. Державний лад франків
У процесах становлення і розвитку державного апарату франків можна виявити три головних напрямки. Перший напрямок, особливо характерний для початкового етапу (V-VII ст.), проявилося в переродженні органів племінної демократії франків в органи нової, публічної влади, у власне державні органи. Друге — визначалося розвитком органів вотчинного управління, третє — було зв'язано з поступовим перетворенням державної влади франкських монархів у "приватну" владу государів-сеньйорів з формуванням сеньйоріальної монархії, що виявилося повною мірою на завершальному етапі розвитку франкського суспільства (VIII-IX ст.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Політичний устрій у франків на початку 6 ст.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок