Головна Головна -> Реферати українською -> Туризм -> Основні операції стрижки

Основні операції стрижки

Назва:
Основні операції стрижки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,97 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Основні операції стрижки


Зведення волосся нанівець. Стосовно форми стрижки спосіб «зведення волосся нанівець» передбачає здійснення поступової зміни довжини волосся від найкоротших пасом, наприклад, на скронях і шиї, до довгих на тім'яній та потиличній зонах. Фактично це стрижка нижньої ділянки волосяного покриву на 2-3 см від крайової лінії росту волосся або на всю ширину нижньопотиличної та нижньої скроневої зон (рис. 5.17 а).
Операцію стрижки проводять машинкою, прямими ножицями або бритвою за допомогою гребінця чи без нього.
Працюючи машинкою, як правило, можна застосовувати гребі-нець або працювати без нього. Машинку вводять у волосся від крайо-вої лінії росту волосся. Стрижуть проти росту волосся з виведенням машинки вгору на себе.
Першою зістриженою смужкою визначають висоту зони стриж-ки. Інші смужки закінчують на рівні першої з урахуванням того, що уявна верхня лінія стрижки має повторювати лінію росту волосся на шиї.
Положення верхньої та нижньої ліній стрижки «нанівець» знахо-дяться в певній залежності, яку потрібно враховувати: чим менша відстань між ними, тим різкіший перехід створюється між корот-ким і довгим волоссям.
Якщо при стрижці машинкою застосовують гребінець, його ут-римують другим прийомом. Вводять гребінець у волосся по крайо-вій лінії росту і зрізають волосся на площині гребінця.
Аналогічно здійс-нюють зведення волос-ся нанівець ножицями. Гребінець і ножиці одно-часно рухаються вгору проти росту волосся. Довжину зістриженого волосся регулюють, працюючи різними ча-стинами інструментів. Для отримання міні-мальної довжини зріза-ють волосся кінцями ножиць над кінцями зубців гребінця. Для зручності зістригання волосся на різних ді-лянках волосяного по-криву голови ножиці утримують паралельно гребінцю або під кутом до нього (рис. 5.18).
Стрижка машинкою поверх гребінця. Ця техніка стрижки доз-воляє стригти волосся дуже близько до шкіри голови, як у стрижці «нанівець», а також створювати плоскі та квадратні форми стрижок. Особливої точності при стрижці машинкою досягають на сухому волоссі (рис. 5.19).
Положення гребінця і методика стрижки машинкою аналогічна роботі ножицями. Відмінність полягає в тому, що машинка рухається впоперек гребінця і під час стрижки його необхідно утримувати у фіксованому положенні. Кут, під яким установлений гребінець, визначає довжину зістриженого волосся.
Рис. 5.18. Розташування ножиць і гребінця при стрижці паралельно (а, б) і під кутом (в, г) один до одного
Рис. 5.19. Стрижка машинкою поверх гребінця: а — зубці гребінця уверх, б — зубці гребінця донизу
Застосовуючи техніку стрижки машинкою поверх гребінця, дотримуються таких правил:—
необхідно стояти навпроти ділянки, яку підстригають;—
гребінець установлюють зубцями вперед на лінію волосся і повертають таким чином, щоб зубці утворили кут до поверхні голо-ви. Стрижку здійснюють у напрямку, протилежному природному положенню волосся;—
гребінець утримують у фіксованому положенні, зістригають волосся переміщенням машинки з правого на лівий бік;—
якщо у перукаря робоча рука ліва, то машинку переміщують з лівого на правий бік;—
після стрижки кожної ділянки необхідно зупинитись, вивес-ти гребінець із волосся, повторити всю послідовність на наступній ділянці, використовуючи попередню як напрямну.
Тушування. Якість виконання операції залежить від рівномірності руху гребінця і ножиць, а також від кута, під яким вони знаходяться один до одного. Чим частіше робити ріжучі рухи ножицями, тим якіс-ніше буде виконано операцію. Гребінець вводять у волосся, ножиці ставлять паралельно гребінцю на рівні обушка. Гребінець переміщують на кілька міліметрів угору проти росту волосся, ножиці переміщують одночасно, зрізаючи волосся паралельно площині гребінця.
Гребінцем визначають кут нахилу, під яким зрізається волосся.
Ножиці розміщують не тільки паралельно, а й під кутом до гребінця. Кінці ножиць можуть бути спрямовані як ліворуч, так і праворуч, залежно від ділянки волосяного покриву, що стри-жеться.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Основні операції стрижки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок