Головна Головна -> Реферати українською -> Туризм -> Будова шкіри та волосся. Пошкодження волосся

Будова шкіри та волосся. Пошкодження волосся

Назва:
Будова шкіри та волосся. Пошкодження волосся
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,18 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Будова шкіри та волосся. Пошкодження волосся


1. ШКІРА
Шкіра — зовнішній покрив тіла людини. Це складний і важливий орган, який складається з кількох шарів і містить багато утворень: сальні й потові залози, м'язи, які піднімають волосся, кровоносні та лімфатичні судини, нерви і тактильні рецептори.
Шкіра має чотири основні функції: захисну, підтримки постій-ної температури тіла, секреторну і рецепторну.
Захисна. Шкіра утворює щільний та еластичний бар'єр, що регу-лює водний баланс організму. Сало і піт, які виробляються залозами, утворюють кисле середовище, що перешкоджає розмноженню бактерій. Пігмент меланін, який міститься у шкірі, відфільтровує шкідливі промені сонця. У шкірі під дією сонячного світла утво-рюється вітамін D, необхідний для нормального обміну речовин в організмі.
Підтримка постійної температури тіла. Волосся, м'язи, які підіймають волосини, потові залози беруть участь у підтримці тем-ператури тіла +36,6°С. У холодну погоду м'язи волосяних фолі-кулів підіймають волосся таким чином, що над поверхнею шкіри утворюється ізолюючий шар теплого повітря. У спеку потові зало-зи виводять воду, яка, випаровуючись, охолоджує тіло.
Секреторна. Шкірне сало утворює захисну плівку, воно змащує шкіру і волосся, захищає їх від води. З потом із тіла виводяться зайві вода і солі. Через шкіру здійснюється газообмін (виділяється вуглекислота, поглинається кисень).
Рецепторна. Під верхнім шаром шкіри локалізуються нервові закінчення і велика кількість рецепторів. Численні чутливі нервові закінчення, або рецептори, сприймають тепло, холод, біль тощо.
Шкіра складається з трьох шарів: епідермісу, дерми, підшкірної клітковини (рис. 3.1).
Епідерміс складається з п'яти шарів:—
рогового, який є щільним, пружним і захищає шкіру від по-ранень. Частина його клітин безперервно відторгається й онов-люється;—
блискучого — безбарвного і прозорого, у якому немає мела-ніну, але міститься кератин, основний протеїн волосся;
Рис. З 1. Будова шкіри
I — епідерміс, II — дерма, або власне шкіра, IIІ — підшкірна клітковина, IV — залоза, V— волосяний фолікул, VI— сальна залоза—
зернистого, що міститься між м’якшими живими клітинами під ним і затверділими мертвими клітинами над ним. Він скла-дається із зернистої тканини;—
шипуватого, що складається з різних клітин. Нижче зернис-того шару лежать шипуваті клітини, м'якіші, живіші та активніші. Під ними розташовуються клітини, які містять меланін — пігмент, який забарвлює шкіру;—
базального (зародкового) — це найнижчий шар епідермісу і місце найбільш активного росту, виробляє пігмент — меланін. По-глинаючи ультрафіолетові промені, меланін змінює колір шкіри на темніший. Меланін входить до складу білка кератину і забарвлює волосся.
Дерма міститься під епідермісом. Верхня її частина скла-дається з волокон протеїнів — колагену й еластину. Вони роблять шкіру пружною та еластичною. У дермі розміщуються кровоносні та лімфатичні судини, м'язи, що піднімають волосину, нервові закінчення та сальні залози. Пошкодження дерми викликає бо-льові відчуття з виділенням крові, при загоюванні утворюються рубці, шрами. У сосочковому шарі розташовані рецептори, які забезпечують тактильні відчуття, відчуття тепла, холоду і болю. Нижня частина дерми, сітчастий шар, — це нещільне сплетення клітин.
Підшкірна клітковина. Нижче дерми знаходиться під-шкірна клітковина, або гіподерма. Вона складається із широкої сітки волокон, між якими розташовані жирові клітини. Зразу над гіподермою або у ній розміщуються основи волосяних фолікулів.
Клітини підшкірної клітковини нагромаджують частинки жиру, які можуть повністю заповнити їх. Жир підшкірної клітковини — це своєрідний запас поживних речовин, які використовуються під час голодування; він захищає організм від охолодження, пом'якшує струси й удари.
Шкірне сало. Сальні залози локалізуються у шкірі і відкрива-ються у верхню третину фолікула.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Будова шкіри та волосся. Пошкодження волосся

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок