Головна Головна -> Реферати українською -> Туризм -> Характеристика ресторану.

Характеристика ресторану.

Назва:
Характеристика ресторану.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,48 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ
У 1672 році комусь із парижан прийшла в голову ідея виставити на тротуар Декілька мармурових столикім, за якими гості могли б не поспішаючи пообідати. Біля входу и заклад з'явився напис на латині: «Прийдіть до мене ни, у кого немає апетиту, і я відновлю ваші сили». Від латинського слона «ресторан», що означає "відновлювати, підкріпляти" і утворилась сучасна назва цього типу підприємств харчування. Перший ресторан у Парижі ознаменував зародження сучасної французької кухні, досвід якої використовують кулінари всього світу.
В 1680.p. в Парижі сицилієць Франческо Прокопіо відкрив перше кафе, де відвідувачам подавати плодові сиропи, лікери, шоколад і, звичайно, каву. Це кафе існує донині і оголошене історичною пам'яткою.
Характеристика ресторану.
Ресторан - загальнодоступне підприємство громадського харчування, що надає. споживачам різноманітний асортимент блюд складного приготування, в основному по індивідуальних замовленнях. У ресторані високий рівень обслуговування поєднується з організацією відпочинку відвідувачів. Ресторани організовують обслуговування з'їздів, конференцій, офіційних вечорів, прийомів, сімейних свят, банкетів, проведення тематичних вечорів.
Споживачів обслуговують у ресторані офіціанти, метрдотелі, бармени, що пройшли спеціальну підготовку. Страви л напої готують висококваліфіковані кухарі. У ресторанах, де обслуговують іноземних, туристів, офіціанти володіють, як правило, одною з іноземних мов в обсязі, необхідному для виконання професійних обов'язків. Обслуговуючий, персонал у ресторанах має формений одяг і взуття єдиного зразка.
У ресторані споживачам надають в основному обіди і вечері, а при обслуговуванні учасників з'їздів, нарад, конференцій - повний раціон харчування. У передсвяткові, суботні та недільні дні багато ресторанів організовують дегустації страв національної кухні.
У практику обслуговування деяких ресторанів входить пристрій сімейних обідів. Цей вид послуг вимагає складання спеціального меню в розрахунку на дітей, причому ціни на блюда не повинні бути високими. Як додаткові послуги ресторани відпускають населенню обіди додому, організовують продаж напівфабрикатів, кулінарних і кондитерських виробів, приймають попередні замовлення на готування страв для сімейних свят і обслуговування гостей удома.
Основні види меблів у ресторанах: столи двох-, чотирьох-, шестимісні (прямокутні, квадратні, круглі чи будь-якої іншої конфігурації); крісла ресторанні ( м'які з підліктниками); лави-дивани (банкетки); серванти для офіціантів; квітники; столи підсобні; журнальні. Для ресторанів люкс меблі виготовляють по індивідуальному замовленню відповідно до інтер'єру підприємства.
У ресторанах першого класу музичне обслуговування здійснюється з використанням стереофонічної апаратури. У ресторанах допускається виступ оркестру, інструментального чи вокально-інструментального ансамблю.
У залах ресторанів великої місткості для створення зручностей і затишку виділяють окремі зони за допомогою архітектурно-конструктивних і декоративних елементів інтер'єру, а також різних прийомів розміщення меблів і перегородок, що трансформуються.
Вітрини в ресторанах люкс і вищого класу оформляють, використовуючи різні декоративно-оздоблювальні матеріали, світлові й оптичні ефекти, кольорові діапозитиви, фотографії. Вітрини повинні містити інформацію про особливості підприємства; про специфіку кухні, комплекс наданих послуг. У ресторанах першої категорії допускається більш просте оформлення вітрин. Обслуговуючий персонал ресторанів повинен бути
одягнений у спеціальну форму. Обслуговування здійснюється під керівництвом метрдотеля. Працівники, прийняті на посаду метрдотелів, барменів, офіціантів, проходять спеціальне навчання. Ресторани розміщають переважно на; центральних, оживлених вулицях, на залізничних вокзалах і автовокзалах, в аеропортах, на пристанях, теплоходах, морських суднах, у плавучих будинках відпочинку, при готелях, мотелях, у місцях масового відпочинку: парках, садах, а також на стадіонах і в приміських зонах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Характеристика ресторану.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок