Головна Головна -> Реферати українською -> Туризм -> Правові засади туристичної діяльності в Російській Федерації

Правові засади туристичної діяльності в Російській Федерації

Назва:
Правові засади туристичної діяльності в Російській Федерації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,56 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Туристська діяльність – це професійна діяльність фізичних і юридичних осіб по організації подорожей.

Відносини між туроператором (турагентством) і туристом регулюються через укладення відповідного договору між ними.

У силу договору про надання туристичних послуг туристична фірма переводить на туриста права вимоги по зобов'язаннях надати послуги, що відповідно до договору про надання туристичних послуг повинні входити в подорож.

Предметом договору про надання туристичних послуг (об'єктом правовідносини, що виникають з такого договору) є діяльність туристичної фірми, у результаті якої турист стає кредитором по зобов'язаннях отримати послуги, які входять у подорож.

Така діяльність туристичної фірми – це власне кажучи надання послуг.

Як висновок, правовідносини, які виникають в результаті висновку договору про надання туристичних послуг, це відносини між туристом (кредитором - 1) і туристичною фірмою (боржником – 1), об'єктом якого є переклад на туриста прав Кредитора-2 по зобов'язаннях зробити послуги, що входять у подорож, різними боржниками – 2 (Постачальниками послуг).

Необхідно відзначити, що в силу соціальної спрямованості туристичної політики Російської Федерації в рамках захисту прав споживачів (турист – це споживач) туристична фірма відповідає за належне виконання своїх зобов'язань Постачальниками послуг перед туристом.

У відповідності зі статтею 1 Федерального закону «Про основи туристичної діяльності» під туром розуміється комплекс послуг по розміщенню, перевезенню, харчуванню туристів, екскурсійні послуги, а також послуги гідів-перекладачів і інші послуги, надані в залежності від цілей подорожі.

Таким чином, тур це комплекс послуг, наданих у рамках подорожі, які відбувається.

Предмет угоди – туристичний продукт.

Відповідно до Російського Федерального закону «Про основи туристичної діяльності» між туристичною фірмою і туристом укладається договір закупівлі-продажу туристичного продукту.

А що таке туристичний продукт? Згідно все того ж закону під туристичним продуктом розуміється право на тур. Отже, туристичний продукт – право на комплекс туристичних послуг, наданих у рамках подорожі.

Хотілося б відзначити неточність закону у виборі формулювань, тому що предметом угоди між туристом і туристичною фірмою стає право на комплекс послуг. Для спрощення розуміння краще назвати речі своїми іменами. Адже предметом угоди, по суті, є комплекс права вимоги з приводу надання туристичних послуг у рамках подорожі. Право на комплекс послуг і комплекс прав вимоги з приводу надання таких послуг, узагалі ж, поняття ідентичні, але для розуміння з юридичної точки зору, краще було б застосовувати поняття «комплекс прав вимоги з приводу надання туристичних послуг», хоча закріплення в Цивільному Кодексі серед об'єктів цивільних прав послуг не перешкоджає застосуванню поняття, яке використовується у Федеральному законі «Про основи туристичної діяльності».

У будь-якому випадку туристичний продукт варто розглядати як комплекс майнових прав із приводу надання туристичних послуг. У складі туристичного продукту туристична фірма передає туристу комплекс майнових прав (прав вимоги, зобов'язальних прав), при наявності яких турист має право вимагати від боржників (авіаперевізника, готелю, ресторану і т.п.) виконання зобов'язань по наданню відповідних послуг на користь туриста.

Таким чином, чинне законодавство Російської Федерації розглядає туристичну фірму як продавця комплексу майнових прав із усіма наслідками, що звідси випливають, а туриста, як покупця такого комплексу майнових (зобов'язальних) прав (покупця туристичного продукту). Хоча штучне визнання передачі туристичного продукту (як комплексу майнових прав) можливе тільки шляхом продажу такого комплексу прав представляється необґрунтованим.

Федеральний закон «Про основи туристичної діяльності» вводить такі поняття як формування, просування і реалізація туристичного продукту.

Під формуванням туристичного продукту (як комплексу майнових прав) варто розуміти таку діяльність туристичної фірми, при якій така туристична фірма безпосередньо вступає в зобов'язальні правовідносини з виконавцями туристичних послуг з метою перекладу прав вимоги по таких зобов'язаннях на туриста.

Під просуванням розуміється діяльність по рекламуванню туристичного продукту, у тому числі публічна оферта такого туристичного продукту.

Під реалізацією розуміється відповідно відчуження туристичного продукту (переклад комплексу майнових прав) на користь покупця.

Порядок висновку договору закупівлі-продажу туристичного продукту.

Треба відзначити, що Федеральний закон «Про основи туристичної діяльності» порядок висновку договору (купівлі-продажу туристичного продукту) ставить у залежність від того, чи відбувається формування туристичного продукту за конкретною заявкою туриста, або туристу продається вже сформований туристичний продукт, причому сформований незалежно від попереднього вираження волі цього туриста.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Правові засади туристичної діяльності в Російській Федерації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок