Головна Головна -> Реферати українською -> Туризм -> Підготовка спеціалістів для підприємств індустрії гостинності

Підготовка спеціалістів для підприємств індустрії гостинності

Назва:
Підготовка спеціалістів для підприємств індустрії гостинності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,43 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
На початку ХХ1 ст. міжнародний туризм набув величезних масштабів розвитку. Міжнародні туристські зв’язки стали складовою частиною загального процесу інтернаціоналізації соціально – економічних відносин.

Розвиток туризму сприяв створенню потужної індустрії гостинності - сукупності готелів та інших засобів розміщення, різних видів транспорту, об’єктів громадського харчування, закладів відпочинку та розваг тощо.

Необхідність відновлення фізичних і духовних сил, які людина втрачає в процесі трудової діяльності і повсякденного спілкування сприяє активному зростанню поїздок з метою відпочинку. Цей вид туризму – один з найдревніших і наряду з туризмом пізнавальним є одним з найбільш стабільних і динамічно розвинених сегментів туристичного ринку, складаючи три чверті всього об’єму світового туризму. Цей сегмент є досить перспективним і для відродження та стабілізації внутрішнього і в’їзного туризму в Україні, особливо для тих традиційних регіонів відпочинку як Карпати та Крим.

Саме рекреація – відновлення сил є основною метою в цьому виді туризму, але шляхи досягнення цієї мети є різними для різних категорій відпочиваючих залежно від їх віку, рівня освіти, соціального статусу, особистих інтересів, смаків тощо. Деяка частина рекреантів обирає пасивний відпочинок, але більшість віддає перевагу поєднанню його з розважальними заходами, пізнавальною діяльністю, лікувальними процедурами та заняттями спортом. Молодь та підлітків приваблює активний відпочинок – спорт, танці, розваги, людей старшого віку – екскурсії, культурно-видовищні заходи, розважальна гастрономія. Але завжди обов’язковою умовою рекреаційної діяльності в період відпочинку для людини є її незвичайність, несхожість на те, чим вона займається у своєму повсякденному житті, святковість, емоційне переключення. Саме тому зарубіжні спеціалісти – туризмознавці ввели в практику термін «amusements» \ розваги \ , під яким об’єднали кілька видів рекреаційної діяльності людини в період відпочинку, крім суто розважальної: пізнавальну, спортивно-оздоровчу, соціокультурну та ін.

Однією з функцій туризму була також визначена холістична – здатність туризму вносити різноманітність та радість в повсякденне життя людини, створювати атмосферу свята. Холістичний характер рекреаційної діяльності людини обумовив появу й терміну «animation» \ анімація \ - оживлення. Сьогодні цей термін використовується і в вітчизняній туристський практиці. Анімація в туризмі розвивається в двох напрямках. Перший – це створення спеціальних музеїв та парків, організація костюмованих балів, шоу, свят та інших дійств за своїми сценаріями. В даному випадку мова йде про створення спеціалізованого турпродукту. Наприклад, це – тематичні парки Діснейленди, іспанський парк пригод «Порт Авентура», «Санта-парк» в Лапландії, музеї типу «Скансен», фортеці-музеї із лицарськими турнірами і фестивалями привидів – у Великобританії і Словакії, костюмовані бали у Відні тощо. В Україні такими прикладами можуть бути фольклорні свята і обряди – «Масляна», «Обжинки», цикл новорічних свят з колядками й щедрівками на базі Музеїв народної архітектури й побуту, « Козацькі забави » та турніри на Хортиці, в Кам’янець-Подільскому.

Другий напрямок – це анімація – оживлення програм дозвілля туристів в місцях тривалого відпочинку – курортних готелях і центрах, туристичних селищах і базах, на круїзних судах тощо.

Обидва напрямки анімації в туризмі передбачають незвичайність і різноманітність заходів, безпосереднє включення туристів в дію. Це вимагає від організаторів дозвілля і певні творчі здібності для створення спеціальних програм і сценаріїв, і вміння стимулювати інтерес туриста, змусити його попри зніяковіння, інертність взяти участь в таких програмах.

Саме специфіка анімаційних процесів в туризмі і викликала необхідність професійної підготовки спеціалістів даного профілю – аніматорів. Завдання аніматорів зробити відпочинок туристів цікавим та змістовним і визначає їх функціональні обов’язки і вимоги. Вони повинні добре володіти інформацією про все, що може зацікавити туристів, допомагати їм зорієнтуватися в новій обстановці. Крім того, вони розробляють сценарії і організують різні шоу, забави, спортивні змагання, вечори відпочинку та інші заходи для туристів і є не тільки їхніми інструкторами, а й компаньйонами і партнерами, тобто допомагають туристам провести своє дозвілля весело і цікаво.

Творчий характер роботи аніматорів обумовлює високі вимоги і до їх особистих якостей: це комунікабельність, контактність, фізична витримка та інші. Крім того, необхідна і спеціальна підготовка: вміння написати сценарій, провести різні ігрові програми, шоу, конкурси; музична освіта; знання іноземних мов; спортивна підготовка; знання психології і педагогіки; історії і культури тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Підготовка спеціалістів для підприємств індустрії гостинності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок