Головна Головна -> Реферати українською -> Туризм -> Історія питних закладів

Історія питних закладів

Назва:
Історія питних закладів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,12 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Історія питних закладів
В перекладі з англійської бар - невеликий ресторан, де відвідувачів обслуговують біля стійки, а також саме така стійка, а бармен - власник бару, буфетник, робітник бару, який стоїть біля стійки.
Бар - це складний світ, він повинен бути місцем спілкування і відпочинку для гостей і в цей же час джерелом прибутку для своїх власників.
СТАРОДАВНЯ ГРЕЦІЯ
Перший питний заклад виник в стародавній Греції в V-VI ст. до н. е. і називається капнелієм. Як правило вони, знаходяться в портових містах. Вже в цей час там подавали різноманітну їжу, а кращі капнелії мали музичний супровід і рекомендували послуги дівчат за викликом.
Пройшло століття і Афіни внесли в цей заклад свій аромат: капнелії перейменували в симпозії (відси симпозіуми) і надали їм більш культурного вигляду. Застілля справлялися аристократами - культурними афінянами і носили характер заказних обідів. Такі вечори проводилися часто в давнину, а любимими стравами являлася вся зелень, каша, мясо і риба. Споживання проходило за допомогою ножів.
Симпозія починалася з моменту подачі вина, розбавленого 50/50, а також фруктів (маслин, оливок) і супроводжувалися дискусіями на різні теми, а також музичними і театральними дійствами. Урочисті обіди продовжувались зазвичай, до визначених мір випитого вина, що було немаловажним.
СТАРОДАВНІЙ РИМ
Історія зберегла декілька назв давньоримських питних закладів. Попіно - від латинського слова «піно» - пити, які знаходились при постоялих дворах, так званих тавернах. Таверни поділялися на дві категорії: нища - для гладіаторів, матросів, крадіїв тощо.
Там сиділи за великими столами, що рахувалось незручністю. Основними відвідувачами були туристи. В тавернах подавали гарячу їжу, вино, пиво, квас. Вищі таверни мали спеціальні ложі, де знаходилися дівчата, які доповнювали розваги. Дуже популярними були спеціальні сцени в час еротичних танців, які служили своєрідним наочним посібником. Можна сказати, таверни були мікро клубами по інтересах.
Відомо , що в давньоримських будинках гарячу їжу не готували ( бо вона не передбачалась), тому всі ходили їсти в таверну.
СЕРЕДНЬОВІЧНИЙ ПЕРІОД
При постоялих дворах Німеччини виник цілий спектр питних закладів. Передовсім це були херберкіпитні заклади, які появилися в VIII-IX ст.; кругі - поверхневі заклади, подібні до корчми, келери- пивні, винні погреби. Як правило, там пили пиво, а з XV ст. - вино. До напоїв подавали ковбаси, сосиски, всі можливі випічки. Заклади відвідували різні люди.
Вищі категорії питних закладів були радшпедьєри, які відвідували лише багаті люди. Характерно, що німці відрізнялися великою кількістю випитого, особливо випивали студенти.
В Англії появу питних закладів відносять ще до початку правління Римської імперії. Вони називалися гаштхаузами. Великий поштовх розвитку таких закладів надало XVI ст. Гатшхаузи тоді мали до 300 посадкових містить, де виділялися місця і для вершників. В XVII ст. гаштхауз був в кожному селі і обов’язково мав відповідну сервіровку і чистоту.
ФРАНЦУЗЬКІ ПИТНІ ЗАКЛАДИ
Перші пивні точки появилися ще в час галлів. А кабаре утримували поважні багаті жінки середніх років. Заклади відрізнялися зручністю і мали постійних відвідувачів. З часом кабаре витіснули кафе, де з початку стали подавати каву і кондитерські вироби. В кінці XVII ст. в Франції появляються лікери, а на початку XVIII ст. - коняки. Вино ввійшло в моду після Французької революції. Всі напої подавали лише до їди.
США
Термін «бар» походить від «бар'єр», а друге його значення - «плита». Перші бари появилися в Америці на території Харлема, де в той час було більш всього голландських іміґрантів.
КИТАЙ
Вже в глибокій давнині країна мала питні заклади в багатьох містах і селах, їх називали дзю діань, і подавали там закуски, фруктове вино з персиків, абрикосів, слив. Цих сортів вин було дуже багато, так як бродінню практично піддавалися любі фрукти. Однак, в китайських питних закладах не було музики.
РУСЬ І УКРАЇНА
Як відомо, до VI ст. в слов'ян були їстивні і питні заклади, які називалися корчмою, які являлися громадським закладом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Історія питних закладів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок