Головна Головна -> Реферати українською -> Туризм -> Складові процесу обслуговування гігієнічні процедури

Складові процесу обслуговування гігієнічні процедури

Назва:
Складові процесу обслуговування гігієнічні процедури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,67 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Складові процесу обслуговування гігієнічні процедури


1. Миття волосся
Миття волосся належить до гігієнічних і лікувальних процедур, може бути самостійною операцією або складовою частиною перу-карських робіт.
Миття виконується з метою:—
видалення бруду з волосся;—
видалення залишків засобів попереднього укладання;—
розрихлення зовнішнього шару волосся;—
оздоровлення волосся.
Усі види перукарських робіт, за винятком фарбування волосся барвниками, які містять перекис водню, виконуються на чистому, щойно вимитому волоссі. Вологе волосся еластичніше і легко набу-ває тієї чи іншої форми, сильно витягується і не розривається.
Засоби для миття волосся. Обов'язковим компонентом миття є вода. Залежно від виду і кількості неорганічних сполук у ній вода буває м'якою і жорсткою.
У м'якій (дощовій, сніговій) воді міститься незначна кількість неорганічних сполук. Вона найкраща для миття. Жорстка вода (ко-лодязна, джерельна, морська) містить багато домішок і мінералів (хлористий натрій, калій, магній тощо). Пом'якшити воду можна кип'ятінням або розчиненням у ній питної соди (2-4 чайних ложки на 3-4 літри води).
Вода для миття волосся має бути проточною, чистою, прозорою, без шкідливих домішок, кольору, запаху.
За температурою вода вважається:
холодною — 20°С;
прохолодною — 21-28°С;
теплою - 33-38°С;
гарячою — 39-45°С;
дуже гарячою — вище 45°С.
Частіше застосовується спосіб миття голови та волосся за до-помогою шампуню. До складу шампуню входять поверхнево-активні речовини, які виконують функцію чищення: зв'язують у процесі миття часточки бруду й жиру та видаляють їх з волосся разом із піною.
Шампуні. Слово «шампунь» прийшло до нас із мови хінді, де воно означає «натискати, терти», бо миття зводиться до масажу волосся і шкіри голови. Вода має очищувальні властивості, а шампунь необхідний для збільшення ефективності дії. Шампуні не просто очищують, а й поліпшують стан волосся, роблять його м'якшим, полегшують укладання. Пошуки нових засобів для догляду за волоссям призвели до значного поліпшення їхньої якості. У сучасних розробках нових м'яких шампунів урахову-ється і той факт, що нині волосся миють частіше, ніж декілька років тому.
Твердження, що щоденне миття шкідливе для волосся, — непра-вильне. Склад сучасних високоякісних шампунів забезпечує м'яке, ефективне очищення і кондиціювання волосся.
Шампуні випускають для волосся різних типів, для універсаль-ного та щоденного використання. Щоб зберегти волосся блискучим і непошкодженим, слід дуже уважно підійти до вибору шампуню, особливо при частому митті. Більшість шампунів нейтральні або відповідають рН 5,5. Шампуні за консистенцією бувають рідкі та концентровані. Концентровані шампуні перед використанням не-обхідно розводити водою у співвідношенні 1:1.
За призначенням шампуні поділяють на такі типи:
звичайні — потребують додаткового використання інших косме-тичних засобів, кондиціонерів, ополіскувачів;
спеціальні — м'якої дії, ними можна користуватися щодня. Вони поліпшують будову волосся, не подразнюють шкіру голови, оскільки мають нейтральний рівень рН. До них належать препара-ти «2 в 1» — шампунь і бальзам-ополіскувач;
лікувальні — призначені для «проблемного», особливо чутливо-го і пошкодженого волосся. До їхнього складу входять спеціальні лікувальні препарати;
шампуні особливого призначення — використовуються до або після хімічної завивки чи фарбування волосся, нейтралізують залишки окисника, надають волоссю міцності, закривають луску кутикули тощо.
Підготовчі роботи при митті волосся:—
проведення діагностики, визначення наявності захворювань, типу волосся і його стану;—
вибір шампуню, ополіскувача;—
ретельне розчісування волосся;—
регулювання температури води (оптимальна температура при митті - 37-40°С).
Технологія гігієнічного миття волосся. Волосся миють з нахилом голови вперед а) або з нахилом голови назад. У першому випадку необхідно запропонувати клієнтові стерильну серветку, щоб він прикрив обличчя під час миття.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Складові процесу обслуговування гігієнічні процедури

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок