Головна Головна -> Реферати українською -> Туризм -> Еволюція зачісок

Еволюція зачісок

Назва:
Еволюція зачісок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,21 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Зачіска з'явилась в первісному суспільстві значно раніше, ніж одяг, і змінювалась разом з еволюцією людського суспільства, її появу спричинила потреба відкинути прядки волосся, що спадали на очі, і перев'язати їх ремінцем із шкіри, обрізати нігті. Археологічні знахідки підтверджують, що вже в 5-4 ст. до н.е. догляду за волоссям приділялась велика увага. Зачіски часто міняли в залежності від кліматичних умов, історичних подій, релігійних переконань, естетичних поглядів. Із появою поселень розвиваються різні професії, в тому числі і перукарська справа. Суспільство поділяється на багатих і бідних. При дворах знатних людей працюють ремісники, які удосконалюють свою майстерність, і вже можна говорити про розвиток/мистецтва.
З розвитком класового суспільства, особливо в період зміцнення абсолютизму, зачіска стала символом суспільної приналежності. Зачіска відображає не тільки расові і національні риси, але й індивідуальний смак людини.
Пам'ятки архітектури та мистецтва, розкопки археологів свідчать про те, що давнім антам було відоме мистецтво зачіски, фарбування волосся в інші кольори та засоби догляду за зовнішністю.
Кожна епоха вносила в розвиток перукарського мистецтва щось нове. Але саме по собі воно завжди перебувало в прямій залежності від загального стану економіки та культури суспільства. Чим вища культура народу, тим багатший його смак і різноманітніші потреби. Вищий рівень перукарського мистецтва.
ЄГИПЕТ
Археологічні розкопки показують, що еволюція зачісок відбувалася тут дуже повільно, їхня форма довго зберігалася в різних прошарках єгипетського суспільства.


Природа створила на людському тілі волосся як засіб захисту організму від холоду, від проникнення пилу і бруду в розташовані під органи (очі, ніс, вуха). Але пройшли мільйони років, і людина навчилась самостійно захищати себе від холоду і спеки, і волосся, якого стало набагато менше, перетворилось в природну окрасу людини. Догляд за волоссям потребує відповідних знань і навичок.
Чи часто зустрічається ідеальне волосся? 95% жінок незадоволені - занадто маленький об'єм, погано тримається зачіска, волосся не блищить, погана стрижка. Для всіх цих проблем в більшості випадків існує просте рішення: звернутися до професійного перукаря.
Перукарні бувають чоловічі, жіночі, дитячі, змішаного типу. Змішані перукарні складаються з чоловічих і жіночих, дитячих залів. Крім того, в них можуть бути обладнані кабінети декоративної косметики, манікюру, педикюру, татуаж. В салонах надається більший обсяг перукарських послуг, ціни вищі, професійна підготовка кадрів вища. В перукарні надаються такі види послуг: стрижки (жіночі, чоловічі, дитячі), миття голови і сушіння волосся, стрижка вусів і бороди, гоління голови і бороди, фарбування волосся, хімічна завивка волосся, моделювання зачісок, укладка волосся різними способами.
Укладка - це зміна форми і структури волосся під дією фізичних факторів на певний час.
Укладка волосся використовується як в жіночому, так і в чоловічому залах для надання волоссю хвилястості. Волосся змінює свою форму із прямого в хвилясте. Довго тривалість такої зачіски залежить від вологості повітря і поперечного зрізу стержня.
Існує чотири способи укладки волосся:
> Укладка волосся без використання бігудів і зажимів - пальцовка; ^ Укладка за допомогою фена;


Для виконання тих чи інших операцій при обробці волосся потрібні різні інструменти і пристрої. Всі інструменти і пристрої перукаря можна умовно розділити на основні і доповнюючі.
Інструменти, що використовуються при обробці волосся, мають своє призначення, тому їх можна розділити на три види:
> Інструменти для розчісування;
> Ріжучі інструменти;
> Інструменти і пристрої для завивки і укладки волосся.
Інструменти - це знаряддя виробництва перукаря, за допомогою якого він виконує різні види перукарських робіт, в результаті чого волосся змінює свій вигляд, форму і структуру.
Пристрої - це допоміжні інструменти, які сприяють виконанню того чи іншого виду перукарських робіт.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Еволюція зачісок

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок