Головна Головна -> Реферати українською -> Туризм -> М’ясні гарячі запечені страви

М’ясні гарячі запечені страви

Назва:
М’ясні гарячі запечені страви
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,04 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Творча робота
на тему:
”м’ясні гарячі запечені страви, ”


Зміст
Вступ. Історія української кухні............................................................................3
2.Хімічний склад і харчова цінність м'яса...........................................................4
3.Значення м'ясних страв у харчуванні..............................................................8
4.Запечені м'ясні страви....................................................................................11
5.Підказки для господині....................................................................13
6.Прянощі............................................................................................15
7.Організація робочих місць.............................................................................18
Список рекомендованих джерел.......................................................................19
Висновок..............................................................................................................21


Вступ.
Народна кухня — це така ж культурна спадщина українського народу, як мова, література, мистецтво, це неоціненний здобуток, яким можна пишатися, який не слід забувати.
Українська кухня складалася протягом віків і з давніх часів відзначалася різно-манітністю страв, високими смаковими та поживними якостями. Більшість страв української кухні відзначається складною рецептурою і складними комбінованими способами їх готування (так, під час варіння борщу використовується до 20 склад-ників).
Значною мірою на характер кухні впливає основний спосіб термічної обробки продуктів, який багато в чому залежить від конструкції домашнього вогнища. На Україні це було вогнище закритого типу — вариста піч. Тому на Україні пере-важно готували варену, тушковану й печену їжу.
Таким чином, виробилися своєрідні смакові стереотипи й звичка до вареної, туш-кованої та печеної їжі. Навіть чумаки, які возили сіль з Криму й Приазов'я, та запорозькі козаки у походах робили у землі тимчасову пічечку —кабицю і готували її ній традиційні страви — куліш і кашу, лемішку й галушки. Навіть з упольованої дичини переважно варили юшку, а не смажили її на рожні.
Географічно-кліматичні умови та землеробський напрямок господарства дозво-ляли населенню України харчуватися як рослинною, так і м'ясною їжею. Уже в період трипільської культури (5 тисяч років тому), яку сприйняли східні слов'яни, населення Правобережної України вирощувало зернові культури — пшеницю, ячмінь і просо. Значно пізніше, близько тисячі років тому, з'явилося жито.
Поряд з землеробством, східнослов'янські племена займалися розведенням ве-ликої та дрібної рогатої худоби, свиней, а також полюванням і рибальством.
Слов'янські племена для приготування їжі виготовляли різноманітний глиняний посуд, який обпалювали в спеціальних печах.
Літописи та інші писані пам'ятки, а також археологічні розкопки свідчать при багатство і різноманітність їжі, що споживалась населенням середньої Наддніп-рянщини в період Київської Русі. Крім продукті» переробки зерна І різних овочів (капусти, ріпи, цибулі, часнику), до складу їжі входило м'ясо свійських тварин (свиней, овець, кіз, корів, телят) і птиць (курей, гусей, качок, голубів, тетеревів і рябчиків). З диких звірів найчастіше вживались для харчування дикі свині (вепри), зайці, що добувалися полюванням. Є також відомості про вживання мо-лока, коров'ячого масла і сиру.
Однак ще до 20 — 30-х років нашого століття м'ясні страви в народі вважали святковими.
2.Хімічний склад і харчова цінність м'яса
М'ясо і м'ясні продукти — важливі продукти харчування, оскільки містять усі необхідні для організму людини речовини: білки — 16—21 %, жири — 0,5—37, вуглеводи — 0,4—0,8, екстрактивні речовини — 2,5— 3%, мінеральні речовини — 0,7—1,3, ферменти, вітаміни — А, О, РР, групи В.
Сировиною для виробництва м'яса і м'ясних продуктів є велика рогата худоба, свині, вівці, кози, дикі тварини, кролі, коні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: М’ясні гарячі запечені страви

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок