Головна Головна -> Реферати українською -> Туризм -> Творчість перукарів Стародавнього Риму

Творчість перукарів Стародавнього Риму

Назва:
Творчість перукарів Стародавнього Риму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,75 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
На тему:
Творчість перукарів Стародавнього Риму.


Портретні, скульптурні зображення, посмертні маски дають уявлення про людей, які жили у Стародавньому Римі. В житті та культурі давніх римлян велике значення мали культ тіла і пе-рукарське мистецтво. Дуже багато з перукарського мистецтва римляни запозичили у давніх греків. Характер зачісок був сфор-мований ще в республіканський період, їхня форма залежала від соціального статусу, місця в суспільстві, добробуту власника. Пе-рукарі робили суттєвий внесок у розвиток нових напрямів моди, але при цьому великого авторитету в суспільстві мати не могли. Спеціальні раби — «тонсорес» та «кіпасіс» — виконували зачіски гарячою завивкою, робили і «мокру» холодну укладку, стригли особливими серпоподібними бритвами. Кожен виконував свою операцію. У Стародавньому Римі винайшли спеціальний валик для підтримування пасом у жіночих зачісках над чолом — «падус».
Найдавніший (царський) період римської історії (VІІ-VІ ст. до н. е.) був перехідним від первісного ладу до рабовласни-цького. Наприкінці IV ст. до н. е. було проголошено республіку. Завоювання й пограбування великих територій та жорстока експлуатація населення провінцій, що приєднувались, перетво-рювання переможених народів у рабів призвели до значного збагачення верхівки панівного класу — рабовласників. Завою-вання нових народів і держав збіглося з жорсткою боротьбою між рабами та вільним населенням, між патриціями й плебеями. Історію Стародавнього Риму прийнято поділяти на два періоди — Римську республіку і Римську імперію. Розквіт римської античної культури належить до пізнього республіканського періоду і почат-ку імперії. Головними рисами художнього стилю давніх римлян були монументальність, парадність, декоративність.


Рис. 1.36. Жіночі зачіски періоду Римської республіки:
а — з прямим проділом; б— з пасмами, зачесаними на потилиці й укладеними у вузол; в — зачіска «нодус»; г — зачіска з використанням «хвилі»
Римські жінки значну увагу приділяли зачіскам. Жіночі зачіс-ки стрімко змінювалися і вражали різноманітністю. Деякі модни-ці власний мармуровий портрет замовляли із мармуровою зачіс-кою, яку можна було знімати й змінювати на іншу, найсучасні-шу, модну, часто підмальовану. Таким чином, і в старості рим-лянка мала можливість милуватися образом своєї збереженої у мармурі молодості із зачіскою за останньою модою.
У республіканський період їхні зачіски нагадували дав-ньогрецькі (рис. 1.36 а, б). Найчастіше волосся розділяли на пря-мий проділ, пасма зачісували до потилиці й укладали у вузол. Вуха та чоло залишали відкритими.
Одна із зачісок мала назву «нодус» (див рис. 1.36 в). Вона на-гадувала грецький вузол, але мала індивідуальні особливості. Над чолом робили невеликий валик, на скронях волосся закручували у джгути в напрямку до потилиці. Знизу, на потилиці, виконува-ли різноманітної форми валики, вузли, плетіння. Часто для оформлення зачісок використовували «хвилі» (див. рис. 1.36 г).
Рис. 1.37. Зачіски кінця республіканського періоду:
а — на каркасі; б— із спеціальними м'якими підкладками; в — з діадемою
Крім зачісок грецького типу, можна було побачити також зачіс-ки геометричної форми, які нагадували єгипетські.
Наприкінці республіканського періоду зачіски стали складні-шими. Використовували завивку, складні плетіння, валики. Особливо складними і декоративними були зачіски в імператор-ський період. Застосовували каркаси, велику кількість накладно-го волосся, набули популярності перуки. Для каркасів викорис-товували мідний дріт, спеціальні м'які підкладки, обручі, картон, діадеми (рис. 1.37 а, б, в).
У період імперії законодавцями мод на зачіски були імпера-тори, їхні дружини, наближені до них особи. Особливо уславив-ся мистецтвом винаходу нових зачісок близький друг імператора Нерона — Гай Петроній. Винахідливість перукарів позначилася на виготовленні перук із натурального волосся. Перукам намага-лися надати «живого» вигляду за допомогою фарб і жирних кре-мів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Творчість перукарів Стародавнього Риму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок