Головна Головна -> Реферати українською -> Туризм -> Основні прийоми стрижки

Основні прийоми стрижки

Назва:
Основні прийоми стрижки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,09 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Основні прийоми стрижки


1. ВИДИ ТА СПОСОБИ СТРИЖКИ
Професійно виконана стрижка — основа будь-якої зачіски. Від того, наскільки якісно виконана стрижка, залежить зовнішній ви-гляд і довговічність майбутньої зачіски. Тому стрижка вважається одним із найскладніших видів робіт. Щоб виконати її кваліфіковано, перукарю необхідні уява художника, передбачення руху волосся, професійні знання та практичні навички техніки стрижки, поєднан-ня точності та постійного контролю за своїми діями.
Існує значна кількість різних за фасонами стрижок. Щороку на конкурсах професійної майстерності, фестивалях перукарського мистецтва, майстер-класах відбуваються презентації нових імен ви-датних фахівців і, звичайно, все нових і нових стрижок. Фантазія, творчість, пошук не мають обмежень. Як розібратися в цьому різно-манітті? З чого починати?
У перукарській практиці визначились базові стрижки. Технології їх виконання покладені в основу багатьох інших стрижок, які слугують створенню різноманітних модифікацій. Це насамперед стрижки «російська», «французька», «сессун», «каскад», «бокс» та ін.
Базові стрижки допомагають оволодіти основними видами зрізів, прийомами стрижки, різним перукарським інструментом. Навички базової технології дозволяють імпровізацію у виконанні однієї стрижки. При комбінуванні різних технік і підходів створю-ються модельні стрижки, що є показником майстерності перукаря.
Переважно вирізняють два види стрижок: контрастні (силуетні) та неконтрастні (рівномірні). Для контрастної стрижки характерні різкі переходи у довжині волосся на різних ділянках голови, тобто нерівномірне його зістригання. У неконтрастних стрижках немає великої різниці у довжині волосся.
До основних технічних способів стрижки належать:—
зведення волосся нанівець;—
тушування;—
філірування;—
окантування;—
стрижка способом «на пальцях»;—
стрижка способом «пасмо на пасмо».
Зони волосяного покриву. Важ-ливою характеристикою волосяного покриву голови є крайова лінія росту волосся. Вона проходить через точки, показані на рис. 5.1.
Рис. 5.1. Точки, через які проходить крайова лінія росту волосся:
7 — лобний виступ; 2 — лобна виїмка; 3 — скро-невий виступ; 4 — скронева виїмка; 5 — скроня; 6 — за вушною раковиною; 7 — потиличний кут; 8 — шийна виїмка
Лінія росту волосся у кожної людини індивідуальна. Виділяють:—
високий ріст волосся — з відкритим, високим лобом, практич-но відсутнім волоссям на скронях, високою лінією на шиї;—
середній ріст — нормальний щодо пропорцій обличчя;—
низький ріст — з невисоким лобом, низькою лінією на скро-нях і на шиї (рис. 5.2).
Рис. 5.2. Типи росту волосся: а — високий; б — середній; и — низький
Частини голови позначають буква-ми: Ф — тім'я, С — скроня, Р — потили-ця, М — маківка (рис. 5.3).
Рис. 5.3. Частини голови
Стандартне положення маківки визна-чають на рівній відстані між серединами крайової лінії росту волосся на лобі та шиї.
Відповідно до частин голови для зручності стрижки волосяний покрив го-лови розподіляють на зони. Для кожної стрижки цей розподіл індивідуальний.
На зони волосся розподіляють проділами (рис. 5.4). Проділи бувають вертикальними, горизонтальними, діагональ-ними, радіальними (такими, що виходять з однієї точки).
Рис. 5.4. Проділи:
а — горизонтальний; б — вертикальний; в — діагональний; г — радіальний
Положення основ-них зон.
Центральний вертикальний проділ поділяє на праву і ліву частини волосяний по-крив від центру лоба до крайової лінії росту во-лосся на шиї (рис. 5.5).
Горизонтальний про-діл проходить від вуха до вуха через потиличні виступи і відділяє тім'я-ну зону від потиличної (рис. 5.6).
Рис. 5.6. Горизонтальний проділ
Рис. 5.7. Фронтальна зона
б а
Рис. 5.5. Центральний вертикальний проділ:
а — вид спереду; б — вид ззаду
Фронтальна зона двома вертикаль-ними проділами від лобних виїмок відповідно розподіляється на тім'яну та дві скроневі зони (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Основні прийоми стрижки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок