Головна Головна -> Реферати українською -> Туризм -> Способи тресування. Тамбурування волосся

Способи тресування. Тамбурування волосся

Назва:
Способи тресування. Тамбурування волосся
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,16 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Способи тресування. Тамбурування волосся


1. Способи тресування.
Технологія постижерних робіт передбачає виконання декількох видів тресів (рис. 12.6).
 
Рис. 12.6. Види тресів.·
а — англійський; б — голландський; в — єгипетський; г — одинарний; д — подвійний; е — продільний; є — креп
Рис. 12.7. Трес «в один оберт — три нитки»
Рис. 12.8. Трес «у два оберти — три нитки»
Трес «в один оберт — три нитки», або «тонким тресом». У ви-робах з волосся він використовується для виготовлення покришки. Для отримання такого тресу завдовжки 1 см витрачається 10-15 пучків волосся (рис. 12.7).
Трес «у два оберти — три нитки» становить основу біль-шості виробів з волосся. Він від-різняється від тресу «в один оберт — три нитки» меншою густотою і щільністю. Для виготовлення 1 см. такого тресу потрібно 5-7 пучків волосся (рис. 12.8).
На міцність тресу впливає міцність його ниток і якість плетіння. Для плетіння тресу використовують як натуральні, так і синте-тичні нитки. Останні не лише перевищують за міцністю звичайні нитки, а й стійкіші проти впливу хімічних речовин. При обробці па-сма волосся окисником бавовняні нитки швидко руйнуються, а синтетичні витримують його дію без зміни властивостей.
Послідовність виконання тресу «в один оберт — три нитки». Змоченими у воді вказівним і великим пальцями правої руки з карди беруть маленьке пасмо волосся (середня кількість волосин у пасмі для тресування — 15-20) і заносять його із зовнішнього боку натяг-нутих ниток тресбанка. Пасмо, змочене водою, розміщують між нижньою та середньою нитками тресу впритул до вузлів, з яких починається трес. Кінці пасма перекривають середню й верхню нитки тресбанка. Нижня нитка залишається відкритою з боку пра-цюючого. Далі кінці пасма волосся затискують вказівним і великим пальцями лівої руки, щоб кінець пасма на 3-4 см виступав над верх-ньою ниткою. Таке положення кінців пасма волосся щодо ниток тресбанка вважають початковим (вихідним) при тресуванні (рис. 12.9).
Великий і вказівний пальці правої руки розташовують між середньою та нижньою нитками тресбанка. Кінцем пасма, яке ви-ступає згори, обгинають верхню нитку, проводять між верхньою та середньою нитками на себе і вниз. У цьому положенні кінці волосся закривають середню й нижню нитки тресбанка, а верхня нитка залишається відкритою.
Рис. 12.9. Початковий прийом тресування.
Великий і вказівний пальці правої руки знову розташовують між середньою та верхньою нитками тресбанка, захоплюють кінці волосся, які виступають з-під нижньої нитки, і, обгинаючи її, прово-дять пасмо між середньою і верхньою нитками на себе і вгору. В цьо-му положенні кінці волосся закривають верхню нитку, а середня й нижня нитки залишаються відкритими.
Останній етап — закріплення. Для цього великий і вказівний пальці правої руки розташовують між нижньою та середньою нитка-ми із зовнішнього боку тресбанка. Середню нитку відтягують убік від себе і захоплюють пальцями правої руки кінці пасма, які висту-пають над верхньою ниткою, просмикують їх між нитками так, щоб обігнути верхню нитку й провести між верхньою та середньою нит-ками (і далі між нижньою і середньою нитками). У цьому поло-женні середня нитка закрита кінцями волосся, інші нитки відкриті.
Закріплюючи сплетене пасмо вказівним і великим пальцями лівої руки, захоплюють обидва кінці пасма й затягують утворене сплетіння. Одночасно зсовують пасмо до упору ліворуч. Кожне на-ступне пасмо плетуть аналогічно.
При виготовленні тресу «у два оберти — три нитки» всі операції плетення тресу повторюють попередню послідовність, але волосся закріплюють і зсовують ліворуч до упору тільки після другого оберту. Після закінчення процесу тресування три нитки зв'язують петлеподібним вузлом так, як на початку роботи, але тільки потрібним вузлом нижньою ниткою.
Освоюючи техніку тресування, зручно користуватися схемами виконання тресу, застосовуючи пряжу для ручного в'язання.
2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Способи тресування. Тамбурування волосся

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок