Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Ядерна зброя

Ядерна зброя

Назва:
Ядерна зброя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,30 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Ядерна зброя


В основі вогнепальної зброї лежить використання енергії хімічних реакцій руйнування складної молекули вибухової речовини тринітротолуолу (тротилу) - СН3С6Н2(NO3)2. Ця велика молекула під час вибуху розпадається на частки, але хімічні елементи не змінюються.
При ядерному вибуху змінюється природа речовини. В основі ядерної зброї лежить використання внутрішніх ядерних реакцій: поділ важких елементів урану - 233, урану - 235, плутонію -239 і синтезу легких елементів - дейтерію і тритію. Але найбільш зручним є використання хімічної сполуки літію з дейтерієм - дейтеріда літія LiЄД. У розрахунку на одиницю результативної маси реакція синтезу дає вихід енергії в 4 рази більше порівняно з реакцією поділу. При рівній кількості реагуючих речовин в процесі ядерних реакцій виділяється у мільйони разів більше енергії, ніж у процесі хімічних реакцій.
Вся енергія звичайного вибуху витрачається на утворення вибухової хвилі і розлітання уламків снарядів.
Енергія ядерного вибуху витрачається на утворення безлічі уражаючих факторів, основними із яких є вибухова хвиля (припадає 50% всієї енергії вибуху), світлове випромінювання (35%), проникаюча радіація в момент вибуху (5%), на енергію розпаду продуктів поділення ядерного заряду (10%). На відміну від усіх попередніх видів зброї, ядерна зброя здатна одночасно вирішувати не тільки оперативні і тактичні завдання, але і стратегічні завдання війни.
Особливостями уражаючої дії ядерної зброї є: одномоментність появи санітарних втрат, їх масовий характер і складна структура.
Так, при несподіваному нападі із застосуванням ядерної зброї загальні людські втрати можуть сягати до 50-60% від загальної чисельності населення міста. При цьому 1/3 людських втрат будуть незворотні, 2/3 становитимуть санітарні втрати. У структурі санітарних втрат в епіцентрі ядерного вибуху 50-60% будуть складати комбіновані ураження.
Особливості санітарних втрат у сполученні з факторами ситуації у зоні ядерного ураження та на сліді радіоактивної хмари будуть зумовлювати складність постанови завдань та визначення характеру дій, спрямованих на захист особового складу військ і населення та надання медичної допомоги потерпілим.
Характеристика ядерних боєприпасів.
Види ядерних вибухів
Характеристика ядерних боєприпасів
Відомі три основних види ядерної зброї: власне ядерна (або атомна зброя), термоядерна і нейтронна.
Ядерні (атомні) боєприпаси (бомби) основані на принципі використання енергії поділу ядер урану-235 або плутонію-239, ядра яких легко розчіплюються на дві частки від ударів повільних нейтронів. Ядра природного урану-238 розчіплюються важко, тільки під дією удару дуже швидких нейтронів.
Ланцюгова реакція поділу, що призводить до ядерного вибуху, виникає лише при наявності певної кількості речовини, яка називається критичною масою. Величина критичної маси залежить від природи речовини, ступеня її очистки від домішок, геометричної форми заряду та конструктивних особливостей самого боєприпасу.
Так, при сферичній формі заряду критична маса для урану-235 становить біля 30 кг, для плутонію-239 - 6 кг. У ядерних боєприпасах вона може бути утворена двома способами: імплозії (направленого всередину вибуху, збільшуючого щільність речовини) або вибухового зближення уранових і плутонієвих півкуль, кожна із яких окремо менша критичної маси і не вибухає.
Вибух ядерного боєприпасу відбувається слідуючим чином. На певній висоті спрацьовує дистанційний детонатор, підриваються порохові заряди, силою їх вибуху півкулі урану або плутонію зближуються, при цьому утворюється критична маса і відбувається ланцюгова реакція поділу.
Термоядерні боєприпаси (бомби) містять в собі всі частини ядерної бомби і, крім того, термоядерний заряд і природний уран-238 (у корпусі бомби). Вибух термоядерної бомби відбувається в три стадії (триступенева бомба) на основі реакцій поділ - синтез - поділ.
Термоядерний заряд складається з ізотопів водню (дейтерія 2Н, тритія 3H і літія 6Li. Найбільш часто застосовуються сполуки літія з дейтерієм - дейтерид літія Li6D.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Ядерна зброя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок